Mecz Stal Mielec - Miedź Legnica. TRANSMISJA TV ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji?

red
Miedź zagra w Mielcu ze Stalą
Miedź zagra w Mielcu ze Stalą Lucyna Nenow / Polska Press
1 liga. Ciekawie powinno być w Mielcu. Myśląca o doszlusowaniu do czołówki Miedź Legnica sprawdzi formę Stali. Początek o godzinie 17:00. Relacja LIVE w GOL24

Mecz Stal Mielec – Miedź Legnica ONLINE

Tegoroczny beniaminek, czyli Stal na razie pałęta się w ogonie tabeli, ale u siebie jest groźny. ,,Biało-niebiescy” siedem z jedenastu punktów wywalczyli właśnie w Mielcu. Ostatnio jednak ulegli Wiśle Puławy, przegrywając 0:1.

Dla podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza będzie to trzeci z rzędu mecz na wyjeździe. Legniczanie muszą rozegrać siedem kolejnych spotkań na obiektach rywali, ponieważ na stadionie Orła Białego w Legnicy trwa instalacja podgrzewanej murawy. W tym tygodniu zerwano resztki starej nawierzchni, wywieziono nadmiar ziemi oraz rozpoczęto montaż rur, które będą częścią instalacji podgrzewającej trawę.

W ostatniej kolejce Miedź przegrała w Sosnowcu z liderującym Zagłębiem 0:1. Gola strzelił Martin Pribula. – Jesteśmy wściekli na siebie, bo co najmniej remis był w zasięgu ręki. Graliśmy dobrze, w pierwszej połowie trzeba było strzelić bramkę z tych trzech czy czterech sytuacji, gdy byliśmy już w szesnastce rywali. Jest niedosyt, siedzi to w nas – mówi trener Miedzi Ryszard Tarasiewicz cytowany przez oficjalną stronę klubu. Jak zapewnia, dzisiaj jego drużyna powalczy tylko o pełną pulę.

Przypuszczalne składy:

Stal: Kozioł – Sulewski, Zalepa, Bierzało, Liberacki – Sobczak, Marciniec, Fonfara, Radulj, Głowacki – Łętocha.
Miedź: Kapsa – Bartczak, de Amo, Midzierski, Trifonow – Oscar, Daniel, Rasak, Garguła, Łobodziński – Forsell.

Na kogo warto zwrócić uwagę

Petteri Forsell (Miedź). Fina uznaliśmy bohaterem 12 kolejki. Ustrzelił wtedy hat-tricka w meczu z Wisłą Puławy. To jeden z lepszych napastników 1 ligi. W 12 występach zdobył 7 bramek. Jest współliderem klasyfikacji strzelców. Kto wie, może akurat po tym spotkaniu odskoczy w stawce?

Sędzia: Tomasz Wajda. Arbiter z Żywca w zeszłym sezonie miał okazję parę razy gwizdać w Ekstraklasie. Obecnie jest oddelegowywany do prowadzenia meczów w 1 lidze lub w Pucharze Polski. Raz sędziował mecz Stali – z Sandecją Nowy Sącz (0:0). Miedzi jeszcze nie miał okazji. Dziś będzie więc ten pierwszy raz.

Forma w ostatnich meczach

Stal:
Stal – Wisła Puławy 0:1 (1 liga, 15.10.2016)
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Stal 0:1 (1 liga, 08.10.2016)
Stal – Znicz Pruszków 3:1 (1 liga, 01.10.2016)

Miedź:
Zagłębie Sosnowiec – Miedź 1:0 (1 liga, 16.08.2016)
Wisła Puławy – Miedź 1:5 (1 liga, 08.10.2016)
Miedź – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (1 liga, 30.09.2016)

Bezpośrednie pojedynki

Drużyny rywalizowały ze sobą jedynie w latach 90-tych – w barażach (3:1 dla Miedzi, 3:0 dla Stali).

Stal Mielec – Miedź Legnica TRANSMISJA TV

Mecz nie będzie transmitowany na żywo w telewizji. Dostępny będzie jego skrót. Relacja tekstowa minuta po minucie w GOL24