Mecz Wisła Puławy - Zagłębie Sosnowiec TRANSMISJA TV ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji?

Joanna Sobczykiewicz
Jarosław Araszkiewicz w debiucie poległ
Jarosław Araszkiewicz w debiucie poległ Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Wisła Puławy - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Lider 1 ligi powalczy o punkty u beniaminka. Czy zrehabilituje się za blamaż z Olimpią Grudziądz (3:5)? Początek o godzinie 18:00. Relacja LIVE w GOL24

Wisła Puławy - Zagłębie Sosnowiec ONLINE

Przed gospodarzami możliwość ucieczki z dołu tabeli i awansu kilka pozycji wyżej. Obecnie zajmują 15. miejsce z dziesięcioma punktami i tylko dwoma wygranymi spotkaniami. Zadanie wcale nie wydaje się niemożliwe do wykonania. Podopieczni Roberta Złotka z pewnością będą chcieli skończyć z passą porażek i remisów na swoim stadionie. Przypomnijmy, że na swoim obiekcie nie wygrali od 3. kolejki, w której podejmowali Bytovię Bytów. Bez wątpienia osłabieniem dla zawodników Dumy Powiśla będzie brak Arkadiusza Maksymiuka. Pomocnik Wisły w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała otrzymał czwartą żółtą kartkę, która oznacza dla niego jeden mecz przerwy.

Zagłębie Sosnowiec bardzo dobrze zaczęło ten sezon w 1. lidze. Z meczu na mecz grali coraz lepiej. Strzelali dużo bramek, przy tym niewiele ich tracąc. Wszystko zaczęło się psuć w pamiętnym spotkaniu z Podbeskidziem, jednak w Bielsku-Białej piłkarze Magiery wyszli z opresji obronną ręką. Mecz zakończył się wynikiem 4:5 na korzyść Zagłębia. Tydzień później, gdy do Sosnowca przyjechała Olimpia Grudziądz nie było już tak kolorowo. Gospodarze w ostatniej chwili zostali osłabieni odejściem Jacka Magiery do Legii Warszawa. Nowy szkoleniowiec - Jarosław Araszkiewicz na pomeczowej konferencji prasowej przyznał, że nie miał wystarczająco dużo czasu na poznanie drużyny, wad i zalet każdego z piłkarzy. Olimpia wyjechała z Sosnowca z trzema punktami, strzelając aż pięć bramek. To dużo, w porównaniu do ilości jaką tracili piłkarze Zagłębia do tej pory w pozostałych meczach. Czy Araszkiewicz potrafił w ciągu tych kilku dni odbudować defensywę Sosnowiczan? O tym przekonamy się już w sobotę.

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin)
Sobotnie spotkanie poprowadzi Artur Aluszyk ze Szczecina. Będzie to jego pierwsze spotkanie z jedną z tych drużyn od sezonu 2013/2014. Sędziował wtedy mecz pomiędzy Calisią Kalisz a jeszcze drugoligowym Zagłębiem Sosnowiec.W obecnym sezonie poprowadził 4 mecze w ramach rozgrywek 1. ligi oraz jeden mecz Pucharu Polski: 1/16 pomiędzy Bytovią Bytów a Zagłębiem Lubin. W sumie, w tym sezonie pokazał 20 żółtych kartek. Warto zapamiętać, że to właśnie on sędziował w pamiętnym meczu 9. kolejki 1. ligi w Kluczborku. Gospodarze podejmowali Olimpię Grudziądz, a sędzia Aluszyk podyktował w tym spotkaniu aż trzy rzuty karne. Jak będzie teraz?

Forma w ostatnich meczach:

Wisła Puławy:
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Puławy 0:0
Wisła Puławy - Znicz Pruszków 1:2 (Patejuk)
GKS Katowice - Wisła Puławy 2:1 (Pożak)
Wisła Puławy - Stomil Olsztyn 1:1 (Patejuk)
Choniczanka Chojnice - Wisła Puławy 3:3 (2xPatejuk, Nowak)

Zagłębie Sosnowiec
Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Grudziądz 3:5 (2xPribula, Dudek)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec 4:5 (Dudek, Udovičić, 2xSanogo, Pribula)
Zagłębie Sosnowiec - MKS Kluczbork 4:0 (2xMatusiak, Bartczak, Pribula)
Znicz Pruszków - Zagłębie Sosnowiec 1:4 (Matić, Nowak, Dudek, Łuczak)
Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 2:1 (Najemski, Dudek)

BEZPOŚREDNIE POJEDYNKI

Ostatni raz obie drużyny mierzyły się ze sobą jeszcze w ramach 2. ligi. Najpierw w Sosnowcu, a potem w Puławach wynik był taki sam: remis 1:1. Wisła, z racji tego, że w 1. lidze pełni rolę beniaminka, nie miała okazji grać wcześniej z Zagłębiem na tym etapie rozgrywek. Łącznie, w obu spotkaniach sędziowie pokazali 8 żółtych kartek. Cały sezon 2014/2015 lepiej skończyło Zagłębie. Drużyna z Sosnowca wywalczyła awans do 1. ligi z drugiego miejsca. Wisła Puławy sezon zakończyła na 13.miejscu, a rok później, dzięki braku licencji dla Zawiszy Bydgoszcz, z 4. miejsca wskoczyła do1. ligi, bez potrzeby rozgrywania baraży. Ponownie, obie drużyny spotkały się w sezonie 2015/2016 w I rundzie Pucharu Polski. Wtedy również po 90 minutach był remis. Nawet dogrywka nie rozstrzygnęła losów spotkania. W rzutach karnych lepsze okazało się być Zagłębie, które z wynikiem 2:4 awansowało do 1/16.

2 liga 2014/2015
Zagłębie Sosnowiec - Wisła Puławy 1:1 (Wrzesień, Nowak)
Wisła Puławy - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (Edwards, Arak)

Puchar Polski 2015/2016
Wisła Puławy – Zagłębie Sosnowiec 2:2 (pd. k. 2:4) (Słotwiński, Nowak, Mizgała, Dudek)

Wisła Puławy - Zagłębie Sosnowiec TRANSMISJA TV

Mecz nie będzie transmitowany w telewizji. Relacja tekstowa minuta po minucie w GOL24: