Nice 1. Liga. Beniaminek liderem. Zwycięstwo Odry Opole w strugach deszczu

krk, Marcin Sagan/Nowa Trybuna Opolska
Sławomir Jakubowski
Nice 1. Liga. Piłkarze Odry Opole z siódmym ligowym zwycięstwem. Drużyna beniaminka w bardzo trudnych warunkach, przy obficie padającym deszczu pokonała Stal Mielec 1:0. Jedyną bramkę z rzutu karnego zdobył Szymon Skrzypczak. Opolanie przynajmniej na kilka godzin zostali liderem zaplecza Ekstraklasy.

Obie drużyny wyszły na boisko w koszulkach z napisem „Waldek trzymaj się” skierowanym w stronę Waldemara Gancarczyka. Zawodnik, który przed tym sezonem przeszedł po dwóch i pół latach gry w Odrze do Stali Mielec zerwał więzadło krzyżowe w kolanie i czeka go długa rehabilitacja.

Pierwsi groźne zaatakowali opolanie, ale potem inicjatywę przejął zespół gości. W 12. min mieli oni okazję na objęcie prowadzenia. Z rzutu wolnego z 20 metrów uderzał Michał Janota, ale trafił w mur. W 18. min ładną akcję przeprowadziła Odra. Szymon Skrzypczak uderzał z 12 metrów, ale zbyt lekko, a być może powinien zdecydować się na podanie do Marcina Wodeckiego. Za chwilę natomiast strzał Wodeckiego z około 25 metrów dobrze wybronił 18-letni bramkarz mielczan Radosław Majecki. W 36. min jeszcze raz szczęścia próbował Skrzypczak. Uderzył mocno zza pola karnego, ale w środek bramki i Majecki pewnie interweniował. Tuż przed przerwą Stal miała najlepszą okazję do strzelenia bramki w cały meczu. Z indywidualną szarżą ruszył Maksymilian Banaszewski, wbiegł w pole karne, ale z 15 metrów spudłował.

Już w pierwszej połowie spotkania wskutek ulewnego deszczu murawa była bardzo ciężka, a z każdą kolejną minutą w drugiej odsłonie ibu zespołom grało się jeszcze trudniej. Przewagę mieli przyjezdni, ale niewiele z niej wynikało. Nieliczni kibice, którzy nie przestraszyli się deszczu zamarli tylko raz. W 50. min bardzo mocny strzał z 25 metrów oddał Krystian Getinger, ale na szczęście obok słupka.

Decydująca dla losów spotkania akcja miała miejsce w 70. min. Wprowadzony do gry w drugiej połowie Rafał Niziołek (dał dobrą zmianę, podobnie jak pozostali rezerwowi w opolskiej drużynie) dostał dobre podanie w pole karne od Łukasza Winiarczyka, ale został sfaulowany przez Rafała Grodzickiego. Będący blisko całej sytuacji arbiter podyktował jedenastkę. Do niej podszedł Skrzypczak i pewnym strzałem przy słupku zdobył gola.

Mielczanie ruszyli do odrabiania strat, próbowali na rożne sposoby zagrozić niebiesko-czerwonym, ale nasi piłkarze dobrze się bronili i ani razu nie pozwolili rywalom na stworzenie sobie dogodnym sytuacji.

Odra dopisała więc do swojego konta niezwykle cenne kolejne trzy punkty i przynajmniej na kilka godzin został liderem tabeli 1 ligi. Po 10 meczach ma na koncie 20 punktów.

Piłkarz meczu: Rafał Niziołek
Atrakcyjność meczu: 3,5/10