Nice 1 Liga. Chojniczanka wstrząsnęła Tychami. Wygrana dzięki skutecznej pierwszej połowie

JCZ
Chojniczanka wygrała, Zawistowski strzelił i asystował
Chojniczanka wygrała, Zawistowski strzelił i asystował Piotr Hukalo
Nice 1 Liga. Chojniczanka Chojnice powróciła na zwycięską ścieżkę. W spotkaniu 8. kolejki wygrała z GKS-em Tychy 3:0 (3:0). Wszystkie bramki padły jeszcze przed zmianą stron.

Pierwsze minuty nie zwiastowały koncertu strzeleckiego Chojniczanki. To GKS miał optyczną przewagę i dążył do zdobycia pierwszej bramki, co mu się jednak nie powiodło.

Gospodarze potrzebowali ledwie 13 minut, by strzelić aż trzy gole. Między 22 a 35 do siatki trafili kolejno Paweł Zawistowski, Wojciech Lisowski oraz Tomasz Boczek. Dwaj pierwsi lepiej nie mogli sobie zaplanować setnych występów, z kolei ostatni mógł tym trafieniem udowodnić coś zarządzającym w GKS-ie, dla którego grał jeszcze w poprzednim sezonie.

Jeżeli przyszłoby wybierać bramkę meczu, to konkurowałaby pierwsza z drugą: Zawistowski przymierzył bowiem nie do obrony z dystansu, a Lisowski zaskoczył z dość nieoczekiwanej pozycji. Do takich uderzeń prosta próba Boczka nie miała dzisiaj startu.

Piłkarz meczu: Paweł Zawistowski