Nice 1 liga. Podbeskidzie wiosną nie przegrywa. Coraz trudniejsza sytuacja Ruchu

Joanna Sobczykiewicz, PI
Niebiescy ulegli Podbeskidziu 0:2
Niebiescy ulegli Podbeskidziu 0:2 Lucyna Nenow
Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało z Ruchem Chorzów 2:0. Dla gości było to drugie zwycięstwo w trzecim wiosennym spotkaniu. Ruch z dorobkiem 12 punktów zamyka tabelę i czeka go ciężka walka o utrzymanie.

Chorzowianie przystąpili do meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała w takim samym zestawieniu, jakie przygotował trener Juan Ramón Rocha na Stomil. Za kartki pauzował Mateusz Hołownia, co wymusiło kolejną zmianę, bo w wyjściowych składach Nice 1 Ligi musi być przynajmniej jeden młodzieżowiec. Zagrał Michał Walski, a Paweł Wojciechowski usiadł na ławce rezerwowych. Oprócz Mello, Artura Balickiego, Gracjana Komarnickiego i Michała Rutkowskiego znalazło się na niej też miejsce dla najmłodszego, zgłoszonego piłkarza Niebieskich — Mateusza Bogusza.

Murawa na Cichej 6 była bardzo dobrze przygotowana, choć warunki atmosferyczne nie ułatwiały gry. Wiał silny wiatr, a temperatura odczuwalna wynosiła -13 stopni. Chorzowianie starali się wykorzystać atut własnego boiska, lecz to Górale byli częściej przy piłce i stwarzali zagrożenie pod bramką Nikołaja Bankowa. Już w 6. minucie ratował on swój zespół przed stratą bramki po strzale Valerijsa Sabali z bliskiej odległości. Napastnik Podbeskidzia nie dał jednak za wygraną i w 20. minucie wyprowadził gości na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy Niebiescy starali się odpowiedzieć, lecz podopieczni Adama Noconia byli dobrze przygotowani taktycznie i odcinali pomocników od podań, uniemożliwiając im zagrania do wyżej ustawionych graczy.

Licznie zgromadzeni kibice liczyli, że drugie 45. minut będzie lepsze w wykonaniu ich drużyny. Zaczęło się fatalnie, bo cztery minuty po powrocie zawodników na murawę, Mavroudis Bougaidis podwyższył prowadzenie na 2:0, głową pokonując Bankowa. Co prawda okazje na odwrócenie losów spotkania mieli Miłosz Przybecki i Michał Walski, lecz to nie był dobry mecz w wykonaniu któregokolwiek z nich. Dobrze prezentował się wprowadzony w przerwie Wojciechowski, ale to za mało, bo zdobyć choćby bramkę kontaktową. Styl gry Niebieskich i ich bezsilność nie podobały się kibicom. Na kolejny mecz z ich udziałem i rehabilitację po porażce z Podbeskidziem będą musieli jeszcze trochę poczekać. Spotkanie z Chojniczanką zostanie przełożone przez powołania do młodzieżowych reprezentacji zawodników obu ekip. Najbliższy mecz Ruchu odbędzie się 30 marca o godzinie 20:45 w Tychach, gdzie piłkarze Rochy zmierzą się z GKS-em.