Nice 1 Liga. Pogoń Siedlce zastopowała lidera. Remis na zakończenie kolejki

krk, Sebastian Chmielak
Nice 1 Liga. W ostatnim spotkaniu 6. kolejki Pogoń Siedlce przed własną publicznością zremisowała z Chrobrym Głogów 1:1. Lider rozgrywek błyskawicznie objął prowadzenie po golu Mateusza Machaja z rzutu karnego. Wyrównującą bramkę tuż przed końcem pierwszej części gry zdobył Mateusz Żytko.

Początkowe minuty należały do lidera rozgrywek, który wyszedł na prowadzenie już w 5. minucie zawodów. Chwilę wcześniej Artur Aluszyk podyktował rzut karny za faul Daniela Chyły na Łukaszu Szczepaniaku. "Jedenastkę" na bramkę pewnym strzałem w prawy róg bramki zamienił Mateusz Machaj. Ten sam zawodnik kilkadziesiąt sekund później groźnie uderzył z dystansu, ale chybił. Ładną szarżą zakończoną celnym uderzeniem popisał się Karol Danielak. Były zawodnik Portowców minął kilku rywali i zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Na posterunku był jednak Krystian Stępniowski, który odbił futbolówkę.

Sygnał do ataku Pogonistom dał w 17. minucie Chyła, który z 35. metrów minimalnie się pomylił. Po nieco ponad dwóch kwadransach powinien być remis. Maciej Wichtowski wrzucił piłkę z prawej strony boiska w pole karne rywali, a tam Grzegorz Tomasiewicz strzałem głową z kilku metrów zmusił do ogromnego wysiłku Sławomira Janickiego. Golkiper głogowian nie zdołał zatrzymać piłki w doliczonym czasie gry pierwszej odsłony. Wówczas po dośrodkowaniu z narożnika boiska Mateusz Żytko na raty pokonał bramkarza głogowian i doprowadził do remisu.

Po zmianie stron do ataku ruszyli miejscowi. Bardzo aktywny był między innymi Dariusz Zjawiński, który najpierw po centrze Jakuba Szreka oddał celny strzał, a następnie z woleja, sprzed pola karnego nie trafił w światło bramki. Rywale z Dolnego Śląska dopiero pod koniec drugiej części zaczęli odgryzać się dośrodkowaniami w pole karne gospodarzy. Jednak to siedlczanie w drugich 45 minutach byli zespołem lepszym i bardziej zdeterminowanym. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się remisem 1:1. Jest to tym samym trzeci mecz biało-niebieskich bez porażki, a głogowianie zanotowali drugi remis w szóstym meczu. Pogoń nadal czeka na domowe zwycięstwo w kampanii 2017/18.

Piłkarz meczu: Grzegorz Tomasiewicz
Atrakcyjność meczu: 5,5/10