Nice 1 Liga. Stal dowiozła zwycięstwo, chociaż GieKSa walczyła do końca

psz, Rafał Musioł
Nice 1 Liga. GKS Katowice nadal nie wyszedł z marazmu. W meczu 9. kolejki Nice 1 Ligi podopieczni Piotra Mandrysza przegrali ze Stalą w Mielcu (2:3). Pierwsza połowa była katastrofalna w wykonaniu Trójkolorowych. Po zmianie stron gospodarze bronili okazałej zaliczki i udało im się utrzymać korzystny rezultat do końca.

Po pierwszej połowie meczu w Mielcu zapachniało kompletną katowicką katastrofą. GKS przegrywał 0:3, piłkarze sprawiali wrażenie zniechęconych, a trener Piotr Mandrysz na szczęście dla siebie nie miał dostępu do opinii, jakie pojawiały się na forach kibiców. Dodając do tego bezkrólewie, jakie panuje w klubie po dymisji prezesa Wojciecha Cygana obraz kryzysu, w jakim znalazł się niedawny kandydat do gry w Ekstraklasie, sprawiał wrażenie dopełnionego. Także ze względu na sposób, w jaki katowiczanie tracili gole. Defensywa istniała bowiem tylko teoretycznie.

Po przerwie gospodarze sprawiali jednak wrażenie zbyt pewnych zwycięstwa, co goście zaczęli wykorzystywać. Najpierw Łukasz Zejdler strzałem z dystansu tuż przy słupku zdobył pierwszego gola, a w końcówce Armin Cerimagić uderzeniem głową dał swojej drużynie nadzieję na remis. Stal utrzymała jednak prowadzenie i katowiczanie najbliższy tydzień spędzą na miejscu, które na mecie sezonu oznaczałoby grę w barażu o utrzymanie w I lidze.

To pierwsza porażka GKS-u w Mielcu od sezonu 1992/93.