Nice 1 Liga. Stal przerwała zwycięską serię GieKSy i... została nowym wiceliderem [ZDJĘCIA]

psz, Sylwester Grochal
GKS Katowice - Stal Mielec
GKS Katowice - Stal Mielec Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Nice 1 Liga. Każda seria kiedyś się kończy. Po pięciu zwycięstwach z rzędu pogromcę znalazł GKS Katowice. Komplet punktów z Bukowej wywiozła Stal Mielec, która przy okazji została nowym wiceliderem.

Początek spotkania w Katowicach był bardzo niemrawy. Żaden z zespołów nie potrafił przejąć inicjatywy, bardziej wyglądało to jak obustronne badanie się ekip i chęć zachowania czystego konta, bo przecież oba zespoły mają duże szanse na awans do Lotto Ekstraklasy i nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów. W 7. minucie GKS przypadkowo mógł objąć prowadzenie, bo po wstrzeleniu piłki w pole karne przez Adriana Błąda, pierwszy obrońca Stali nie trafił w piłkę, ale futbolówkę w ostatniej chwili wybił jeden z asekurujących go partnerów.

Stal pierwszą składną akcję stworzyła w 17. minucie meczu. Mateusz Gancarczyk popędził prawą stroną boiska, dograł płaską piłkę do Jakuba Araka, ten na raty próbował zdobyć bramkę, ale za pierwszym razem został zablokowany, a za drugim jego uderzenie o centymetry minęło słupek bramki Mateusza Abramowicza. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy z powodu urazu boisko musiał opuścić Szymon Sobczak, co nieco zburzyło dobrze poukładaną grę Stali w pierwszej połowie. W końcówce pierwszej części spotkania groźny strzał na bramkę najpierw oddał Oktawian Skrzecz, a chwilę później Adrian Błąd, ale za każdym razem górą był bramkarz drużyny z Mielca, Radosław Majecki.

W drugiej części spotkania w miarę ciekawie było tylko na jej początku. W 55. minucie spotkania Stal skonstruowała składną akcję, piłka powędrowała w pole karne gospodarzy, gdzie ręką zagrał jeden z graczy katowickiej drużyny i sędzia nie miał innego wyboru niż wskazać na "wapno". Rzut karny pewnie wykorzystał Martin Dobrotka strzałem w środek bramki. Chwilę późnej strzelec gola opuścił boisko ze względów taktycznych. Przez resztę spotkania gra była bardzo rwana i chaotyczna, a zawodnicy obu drużyn bardziej skupiali się na wzajemnym faulowaniu, niż stwarzaniu składnych akcji. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się jednobramkowym zwycięstwem gości, w końcówce meczu wynik spotkania na 2:0 dla zespołu z Mielca ustalił Jakub Arak. Taki wynik spotkania w Katowicach powoduje, że Stal co najmniej do niedzieli będą wiceliderem tabeli Nice 1. Ligi