Nice 1 Liga. Zagłębie zatrzymane w Suwałkach. Wigry wskoczyły na podium

psz, Tomasz Kuczyński
Lucyna Nenow / Polska Press
Nice 1 Liga. Po trzech zwycięstwach z rzędu i trzech meczach na zero z tyłu, Zagłębie znalazło pogromcę. W niedzielne popołudnie sosnowiczanie przegrali na wyjeździe z Wigrami Suwałki (0:1). Zwycięską bramkę dla miejscowych zdobył po przerwie Mateusz Radecki.

Zagłębie przyjechało do Suwałk po trzech zwycięstwach z rzędu i z zamiarem rewanżu za jesienną porażkę z Wigrami na Stadionie Ludowym 0:1.

W pierwszej połowie inicjatywa należała do gości, którzy w pierwszych minutach mieli dwa rzuty rożne. Akcje sosnowiczan mogły się podobać, ale brakowało im wykończenia, choć wydawało się, że wystarczy przystawić nogę, aby padł gol.

W 28. minucie Tomasz Nowak strzelał z rzutu wolnego, ale za wysoko. Minutę później Nowak dobrze podał do Vamary Sanago, który oddał niecelny strzał z woleja. Pod koniec pierwszej połowy bramkarz Wigier Hieronim Zoch poradził sobie ze strzałem Nowaka.

Po przerwie znów dobrze zaczęło Zagłębie. Już w 47. bramkarza gospodarzy zatrudnił Dariusz Banasiak, strzelając po ziemi.

W 56. minucie swoją szansę miały Wigry. Mateusz Spychała podał w pole karne do niepilnowanego Damiana Gąski, który strzelił z pierwszej piłki i spudłował. Chwilę później zza pola karnego spróbował uderzenia Patryk Sokowski i piłka poleciała nad poprzeczką. W 65. minucie Wigry zaliczyły pierwszy celny strzał, ale Artur Bogusz nie mógł nim zaskoczyć Dawida Kudłę.

Trzy minuty później Kudła już wiedział, że nie ma przelewek z trudem broniąc strzał Serhija Pyłypczuka, wybijając piłkę na rzut rożny. Po nim Pyłypczuk znów miał okazję i Kudła obronił końcami palców. Było naprawdę gorąco przed bramką Zagłębia. Sosnowiczanie starali się odgryźć i w 70. minucie zza pola karnego uderzył Callum Rzonca – Zoch był na posterunku.

Od 79. minuty Wigry objęły prowadzenie. Gąska dośrodkował z rzutu wolnego, a w zamieszaniu najlepiej odnalazł się Mateusz Radecki z bliska pakując piłkę do siatki. Przy straconej bramce ucierpiał Kudła, ale sędzia nie miał zamiaru zmieniać decyzji o uznaniu gola.

W doliczonym czasie Zagłębie miało okazję do uratowania remisu. Dośrodkował Tymoteusz Puchacz, a Arkadiusz Jędrych główkował koło słupka.