Odra wygrywa po golu w 95. minucie meczu! Zagłębie zmarnowało wcześniej rzut karny

Joanna Sobczykiewicz
Polska Press
Ten mecz piłkarze Zagłębia zapamiętają na bardzo długo. Przez cały mecz kontrolowali przebieg spotkania, brakowało im tylko kropki nad przysłowiowym "i". Sytuacja diametralnie się zmieniła, kiedy Tomasz Nowak nie wykorzystał rzutu karnego. W ostatniej minucie meczu Martin Baran otrzymał piłkę po dośrodkowaniu i dał Odrze trzy punkty! Sosnowiczanie mogą pluć sobie w brodę.

W porównaniu do poprzedniego meczu z Rakowem w Częstochowie trener Dariusz Dudek dokonał tylko jednej zmiany. Za Adama Banasiaka w pierwszym składzie wyszedł Konrad Wrzesiński. Byłego piłkarza Olimpii Grudziądz zabrakło nawet na ławce rezerwowych. Zasiadł na niej natomiast wypożyczony z Legii Vamara Sanogo. Napastnik najbliższy rok spędzi w Zagłębiu, choć w jego kontrakcie jest zapis o możliwości wcześniejszego powrotu do Warszawy. Trener Mirosław Smyła wystawił identyczną jedenastkę, jak ta, która wybiegła na boisko w przegranym meczu z Chojniczanką Chojnice (1:2).

Od samego początku dominowali goście, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i starannie konstruowali swoje ataki. W 11. minucie Patryk Mularczyk wykorzystał nieuwagę zawodników Odry i przedarł się lewą stroną boiska. W polu karnym znalazł Szymona Lewickiego, do którego zagrał. Niewiele zabrakło, by napastnik Zagłębia otworzył wynik spotkania. Chwilę później nadarzyła się kolejna, dobra okazja dla podopiecznych Dudka. Najpierw Wojciech Łuczak podał do Lewickiego, ale ten nie opanował futbolówki, a ta ostatecznie trafiła pod nogi Mularczyka. Młody pomocnik gości instynktownie uderzył na bramkę, a piłka przeleciała minimalnie obok słupka. Swojej szansy doczekał się też Rafał Makowski. Chciał zaskoczyć bramkarza mocnym strzałem zza pola karnego i prawie udało mu się to. Z trudem Tobiasz Weinzettel przeniósł futbolówkę nad poprzeczkę.

Kwadrans przed zakończeniem pierwszej części spotkania nareszcie odpowiedziała Odra. Marek Gancarczyk otrzymał piłkę na wolne pole. Udało mu się ją opanować i dobrze zagrał do środka, gdzie był Marcin Wodecki. Obecnie najlepszy strzelec Nice 1 Ligi bez zastanowienia uderzył na bramkę Dawida Kudły, który wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. Nie tylko bramkarz Zagłębia wykazał się dziś refleksem. Chwilę po nim sprawdzony został Weinzettel. Tomasz Nowak uderzał na jego bramkę z rzutu wolnego, lecz golkiper Odry w ostatniej chwili uratował swój zespół przed stratą gola.

Pomimo kilku naprawdę dobrych sytuacji goście nie potrafili objąć prowadzenia w pierwszej połowie. Po powrocie na boisko znów szybko ruszyli do ataku. W 49. minucie Mularczyk otrzymał piłkę od Wrzesińskiego na około 10. metr. Gospodarze po raz kolejny musieli dziękować Weinzettelowi, który instynktownie obronił strzał pomocnika Zagłębia.

Sosnowiczanie dominowali, aż w końcu udało im się wywalczyć „jedenastkę”. Mateusz Bodzioch nieprzepisowo powstrzymywał Tomasza Nawotkę, a Kornel Paszkiewicz podyktował rzut karny. Podszedł do niego Nowak, lecz… nie trafił w bramkę. Tym samym wciąż w Opolu mieliśmy bezbramkowy remis.

Losy spotkania odwróciły się dopiero w doliczonym czasie gry. W 94. minucie Marcin Baran pokonał Dawida Kudłę i dał swojej drużynie trzy punkty. Duża zasługa w tym Wodeckiego, który świetnie dośrodkował piłkę w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył do niej wspomniany już Baran. Precyzyjnym strzałem głową nie dał żadnych szans golkiperowi Zagłębia.

Kolejny mecz Zagłębia już 13 września. Sosnowiczanie zmierzą się na Stadionie Ludowym z GKS-em Katowice. Początkowo mecz miał zostać rozegrany 3 września, lecz jego termin uległ zmianie ze względu na powołania piłkarzy do reprezentacji młodzieżowych. Odra natomiast 16 września zagra na wyjeździe z Wigrami Suwałki. Tego samego dnia Zagłębie podejmie też Chojniczankę Chojnice w ramach 9. kolejki Nice 1 Ligi.

Atrakcyjność meczu: Martin Baran