Olimpia Grudziądz - GKS Katowice 1:1. Gra o przyszłość...

Olimpia Grudziądz - GKS Katowice 1:1. Gra o przyszłość [WYNIK, NA ŻYWO, LIVE, GDZIE OGLĄDAĆ]

Fortuna 1 Liga, 33. kolejka
2018-05-27 12:45

Olimpia Grudziądz

1

GKS Katowice

1

• Koniec meczu! Olimpia spada do 2. ligi!

• Doliczone cztery minuty. Zawzięcie bronią się piłkarze z Katowic, desperacko atakują gospodarze.

• Strzał z pola karnego i Wierzbicki wybija futbolówkę na rzut rożny.

• Adrian Frańczak ukarany drugą żółtą kartką! Arbiter Jacek Małyszek uznał, że obrońca gości symulował faul i w efekcie wyleciał z boiska. Trzy minuty marzeń dla Olimpii.

• Strzał Michalika obok słupka! Gospodarze coraz bliżej gola...

• Chwilowa przewaga Olimpii, która musi wygrać, by pozostać w grze o 1. Ligę.

• Handzlik za Kaczmarka.

• Kurowski z żółtą kartką.

• Remis w tym spotkaniu i wyniki na innych stadionach sprawiają, że Olimpia na ten moment spada z Nice 1 Ligi.

• Kapitalna akcja dwóch zmienników! Najpierw Foszmańczyk dośrodkował w pole karne, a następnie Volas świetnie wykończył ją głową! Obaj pojawili się na boisku w drugiej połowie.

• GOOOOOL! DALIBOR VOLAS!

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Foszmańczyk zastąpi Kalinkowskiego.

• Zamieszanie w polu karnym Olimpii, ale żaden z katowiczan nie przejął dośrodkowania.

• Prokić zagrał jako fałszywa dziewiątka, posłał prostopadłą piłkę do Mandrysza, ale Małecki czujnie przed własną bramką.

• Volas dyskutuje z arbitrem i również otrzymuje kartkę.

• Kamil Słaby fauluje przed polem karnym i zostaje ukarany żółtą kartką.

• Słomka zastępuje Błąda.

• Pomocnik gości chyba doznał urazu przy tym strzale, ponieważ dał sygnał trenerowi, że potrzebuje zmiany.

• Błąd szukał szczęścia z dystansu, ale za lekkie było to uderzenie.

• Zaczynamy drugą połowę!

• W przerwie trener GKS-u postanowił dokonać zmiany. Dalibor Volas w miejsce Zejdlera.

• Koniec pierwszej połowy.

• Zejdler powstrzymał kontrę gospodarzy.

• Tym razem Klemenz! Kopia sytuacji z Prokiciem ... Nie siedzi dziś piłka na głowach piłkarzy z Katowic.

• Dośrodkowanie w pole karne, Prokić nie sięga piłki, choć był niezwykle blisko.

• Mandrysz uderzał zza pola karnego i wywalczył tylko róg.

• Obrońcy Olimpii już niemal w całości ukarani kartkami

• Bardzo ostry mecz. Kolejna kartka, tym razem dla Bielawskiego

• Kalinkowski faulowany blisko pola karnego gospodarzy. Nie wykorzystali katowiczanie rzutu wolnego.

• Strzał Michalika i Wierzbicki broni nogami. Bramkarz GKS-u chce się zrehabilitować za błąd z początku spotkania.

• Prokić przedziera się na skrzydle, łamie akcję do środka i zagrywa do Zejdlera, który nieumyślnie przepuścił piłkę i Frańczak uderzył z bliska, lecz minimalnie niecelnie!

• Rzut wolny dla Olimpii - strzał Kaczmarka broni golkiper gości.

• Starcie między dwoma zawodnikami. Frańczak i Wierzbicki z kartkami.

• Kolejna kontra GKS-u, ale szybciej bramkarz gospodarzy, który wybija piłkę z pola karnego.

• Dużo walki w środku pola. Olimpia docenia to, co ma i skutecznie próbuje bronić się przed stratą bramki.

• Klimczak ostro fauluje Mandrysza. Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu.

• Piłkarze z Katowic nie mają pomysłu na grę. Długie piłki na skrzydłowych i napastnika wciąż padają łupem obrońców.

• Maciej Wierzbicki naoglądał się wczoraj Lorisa Kariusa i popełnił podobny błąd przy wznowieniu piłki! Jazvić przejął piłkę i wpakował ją do pustej bramki!

• GOOOOOL! FILIP JAZVIĆ!

• Podlogar strzelał głową z piątego metra i tuż nad bramką!

• Błąd chciał błyskawicznie rozpocząć kontratak, ale po dryblingu niecelnie podał do kolegi z drużyny.

• Poczobut próbował zagrać długą piłkę na Prokicia, ale przejęli zagranie obrońcy.

• Ledwo rozpoczęło się spotkanie i już jedna groźna akcja. Rzut wolny, dośrodkowanie w pole karne GieKSy i futbolówkę wybija Kalinkowski. Po rzucie rożnym sytuację również wyjaśnił stoper gości.

• ZACZYNAMY!

• Piłkarze wychodzą na boisko, za chwilę rozpoczniemy jeden z dziewięciu spotkań 33. kolejki Nice 1 Ligi.

• Ławka rezerwowych gospodarzy: Królczyk, Adamczyk, Feruga, Handzlik, Kowal, Vukusić, Goropevsek

• Warto zwrócić uwagę, że ostatni rezerwowy Michał Szczyrba jest urodzonym w 2000 roku zawodnikiem, który zaledwie dwa dni temu znalazł się w pierwszym zespole z Katowic.

• Ławka rezerwowych gości: Frankowski, Midzierski, Foszmańczyk, Volas, Mokwa, Słomka, Szczyrba

• GKS po świetnym początku rundy wiosennej znalazł się na drugim miejscu w tabeli i wydawało się, że wszystko ma w swoich rękach. Derbowe porażki z Ruchem i GKS-em Tychy po raz kolejny pogrzebały marzenia kibiców o Ekstraklasie.

• Mecz w Grudziądzu będzie spotkaniem drużyn, które w tym sezonie mocno zawiodły. Gospodarze z dorobkiem 30 punktów znajdują się na 17. pozycji, a do miejsca oznaczającego grę w barażach, tracą trzy oczka. O dużym niedosycie mówią też w Katowicach. W końcu "GieKSa" od kilku sezonów jest przez ekspertów wymieniana w gronie kandydatów do awansu i za każdym razem wykoleja się na ostatniej prostej.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Olimpia Grudziądz - GKS Katowice!

Rafał Musioł

Dziennik Zachodni

©Arkadiusz Gola

GKS Katowice ma już tylko matematyczne szanse na awans do Lotto Ekstraklasy. Aby je zachować musi wygrać na wyjeździe z Olimpią Grudziądz i liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w innych meczach. Początek niedzielnego meczu o godzinie 12.45.

Po dwóch porażkach z rzędu, z Ruchem Chorzów i GKS Tychy, zespół GKS Katowice musi już liczyć nie tylko na siebie, ale także na kombinację korzystnych wyników w meczach rywali. Aby po przedostatniej kolejce zachować szansę na awans do Ekstraklasy zespół Jacka Paszulewicza musi wygrać w Grudziądzu z Olimpią, Zagłębie nie może pokonać w Chorzowie Ruchu, a w przypadku remisu sosnowiczan przegrać musi Chojniczanka i nie może wygrać Raków.

Olimpia Grudziądz także jednak ma swoje cele - aby przedłużyć nadzieję na utrzymanie musi wygrać dwa ostatnie mecze i

W zespole Katowic nie zagrają odsunięci od kadry piłkarze Grzegorz Goncerz, Armin Cerimagić, Dawid Plizga i Wojciech Kędziora, a także kontuzjowany Mateusz Mączyński oraz pauzujący za żółte kartki Oktawian Skrzecz. Klub zgłosił natomiast do rozgrywek młodzieżowca Michała Szczyrbę.

Dla trenera Paszulewicza wyprawa do Grudziądza będzie dość emocjonalna. Szkoleniowiec GKS przeszedł do Katowic właśnie z Olimpii. Trenerem gospodarzy jest obecnie Dariusz Kubicki.

- Chcemy zakończyć sezon dwoma zwycięstwami. Poza tym piłkarze wiedzą o co walczą, bo stawką może być ich przyszłość w GKS. Nawet ważne kontrakty nie przesądzają tego, że zostaną na Bukowej. W przyszłym sezonie w Katowicach mają grać tylko zawodnicy gotowi za ten klub umrzeć - deklaruje Paszulewicz.

Mecz poprowadzi Jacek Małyszek z Lublina.

Ze spotkania Olimpia Grudziądz - GKS Katowice nie będzie transmisji telewizyjnej na żywo, natomiast tekstową relację live przeprowadzi dziennikzachodni.pl.