Olimpia Grudziądz na obozie w Cetniewie. Druga wygrana w drugim meczu sparingowym

Karol Piernicki
Adam Banasiak (pierwszy z lewej) zdobył jedynego gola w wygranym przez Olimpię meczu kontrolnym z Gryfem Piotr Bilski
Piłkarze Olimpii Grudziądz przebywają na pierwszym tej zimy obozie przygotowawczym. Zespół Jacka Paszulewicza trenuje obecnie w Cetniewie. Zdążył już odnieść drugą wygraną w meczu sparingowym.

Biało-zieloni nad morzem przebywają od wtorku. Już pierwszego dnia rozegrali pierwszy mecz kontrolny.

Rywalem drużyny z naszego miasta był drugoligowy Gryf Wejherowo. Wtorkowe spotkanie lepiej rozpoczęli rywale, którzy już w początkowych fragmentach mogli wyjść na prowadzenie. Skuteczną interwencją popisał się jednak Patryk Królczyk.

Rosła przewaga Olimpii

Grudziądzanie szybko się otrząsnęli i to oni przejęli inicjatywę, efektem czego było trafienie Adama Banasiaka.

Pomocnik Olimpii w 8. minucie popisał się skutecznym uderzeniem z dystansu w długi róg bramki Gryfu.

Ten sam piłkarz w 21. minucie podszedł do rzutu karnego, ale tym razem gola nie było i na przerwę obie strony schodziły przy wyniku 1:0 dla przedstawiciela I ligi. Na drugą połowę trener Jacek Paszulewicz desygnował zupełnie inną jedenastkę. Ta część gry była dużo bardziej wyrównana.

Grudziądzanie Szukali akcji skrzydłami

Zawodnicy Olimpii często atakowali skrzydłami.

Brylowali zwłaszcza Marcin Kaczmarek oraz Damian Ciechanowski. Obaj kilka razy dośrodkowywali z bocznych sektorów boiska. W samej końcówce natomiast przed szansą podwyższenia wyniku stanął Damian Warchoł.

Napastnik grudziądzkiego klubu nie potrafił jednak zamienić na bramkę dogrania Marcina Smolińskiego i całe zawody zakończyły się skromnym 1:0 dla Olimpii.

Biało-zieloni wygrali po raz drugi

Przypomnijmy, że jeszcze przed wyjazdem na obóz do Cetniewa Olimpia rozbiła u siebie Gwiazdę Starogród.

Zespół z toruńskiej A-klasy przegrał aż 0:15. Jutro z kolei rywalem biało-zielonych na zakończenie obozu będzie Bałtyk Gdynia, który gra w III lidze.

- W początkowej fazie sparingów nie traktujemy jako właściwe mecze - zastrzega Jacek Paszulewicz, szkoleniowiec grudziądzkiego zespołu. - Bardziej jest to przerywnik w ciężkiej pracy treningowej. Przewidujemy, że większość zawodników w tych pojedynkach zagra. Pierwsze sparingi mamy z drugą i trzecią ligą.

Dopiero potem przygotowujący się do rundy wiosennej gracze z Grudziądza zagrają z nieco bardziej wymagającymi rywalami, jak choćby z Arką Gdynia, która obecnie rywalizuje w polskiej piłkarskiej ekstraklasie.

Olimpia Grudziądz - Gryf Wejherowo 1:0 (1:0)

1:0 - Adam Banasiak (8)

Olimpia: I połowa: Królczyk - Bielawski, Klemenz, Kasperkiewicz, Woźniak- Kurowski, zawodnik testowany, Prusarczyk, Michalik, Banasiak - Angielski. II połowa: Wrąbel - Ciechanowski, Zitko, Widz, Malec - Kłus, Smoliński, Wawryszczuk, Kaczmarek - Warchoł, Nildo.

Materiał oryginalny: Olimpia Grudziądz na obozie w Cetniewie. Druga wygrana w drugim meczu sparingowym - Nowości Dziennik Toruński