Przeszli Wartę w dziewięciu

Kuba Tarantowicz
ŁKS po emocjonującym meczu pokonał w zaległym spotkaniu 1. kolejki Wartę Poznań 1:0.

Obie drużyny poprzednio spotkały się dwanaście lat temu. Wtedy jednak mecz odbywał się w najwyższej klasie rozgrywkowej – teraz jedynie na zapleczu ekstraklasy. Skład ŁKS przez długi czas był wielką niewiadomą. W bramce łodzian jak zwykle zagrał Bogusław Wyparło. Nie każdy jednak wie, że popularny „Bodzio W.” występuje mając podpisany jedynie amatorski kontrakt. W podstawowym składzie łodzian zagrał też przywrócony do drużyny Gabor Vayer. Węgier ostatni raz w oficjalnym meczu ŁKS wystąpił jesienią 2008 r. Warta przyjechała do Łodzi licząc szczególnie na Marcina Klatta (byłego zawodnika ŁKS) i Piotra Reissa (latem mógł on trafić do Łodzi).

Spotkanie zaczęło się od ataków łodzian, ale z opresji obronną ręką wciąż wychodził Łukasz Radliński. Sposób na bramkarza Warty znalazł w 34. minucie Adrian Świątek. Tym razem jego gol (w przeciwieństwie do spotkania z Widzewem) został uznany. Minutę po bramce żółtą kartkę dostał Mladen Kascelan. W 40. minucie Czarnogórzec musiał opuścić boisko z powodu drugiego żółtego kartonika. Trener Wesołowski, chcąc zareagować na sytuację na boisku, zdjął Ostalczyka, a jego miejsce wprowadził grającego nieco defensywniej Roberta Sieranta. Druga połowa stała głównie pod znakiem żółtych kartek dla piłkarzy ŁKS. Dwie z nich między 84. a 85. minutą otrzymał Rafał Kujawa. Zanim jednak to się stało w drużynie gospodarzy zdążył zadebiutować Janusz Wolański. W 63. minucie zmienił on Vayera.

ŁKS kończył mecz w „9”, a Warta w „10”, ponieważ w ostatniej minucie czerwoną kartką został ukarany Adrian Bartkowiak.

Mecz nie pokazał, o co będą walczyły obie drużyny w tym sezonie. Nie mniej jednak łódzkiej drużynie udało się wygrać po raz pierwszy w tym sezonie, a Warta po raz pierwszy zaznała goryczy porażki.