Tomasz Bochenek
Michał Czarny (z piłką) w tym sezonie zdobył już 6 bramek
Michał Czarny (z piłką) w tym sezonie zdobył już 6 bramek Andrzej Wiśniewski
Puszcza Niepołomice pokonała 2:0 w Chorzowie Ruch - w meczu 29. kolejki piłkarskiej I ligi. "Żubry" po tym zwycięstwie mają 38 punktów - o osiem więcej od drużyny zajmującej miejsce barażowe, a więc są już naprawdę bliskie zapewnienia sobie utrzymania.

Ojcem zwycięstwa Puszczy był dzisiaj Michał Czarny, który 1 maja został... ojcem maleńkiego Gabriela. W Chorzowie młody tata strzelił dwa gole, a jest przecież środkowym obrońcą. Jego trafienia w 10 minucie (głową) i 21 (po składnej akcji) dały niepołomiczanom ogromny komfort na dalszą część spotkania.

Puszcza drugi raz w tym sezonie pokonała Ruch - znajdujący się na dnie tabeli. Dzisiaj był to zespół totalnie zdołowany, rozbity klęskami - 0:6 z Pogonią Siedlce, 1:6 z Miedzią Legnica. "Niebiescy" nie mogli liczyć na wsparcie swoich kibiców, którzy na meczu byli, ale nie prowadzili dopingu. Gdy po I połowie zawodnicy Ruchu schodzili z boiska, zostali wygwizdani.

W ekipie z Niepołomic pierwszy raz w tym roku w podstawowym składzie wystąpił Marcel Kotwica, który po rundzie jesiennej przeszedł operację barku. W Chorzowie zaliczył pełny, 90-minutowy występ.

Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice 0:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Czarny 10, 0:2 Czarny 21.
Ruch: Bankow - Komarnicki, Kowalczyk, Marković, Hołownia - Kowalski, Trojak, Urbańczyk, Bogusz (84 Sikora), Słoma (46 Nowakowski) - Majewski (70 Balicki).
Puszcza: Staniszewski - Fryc, Stawarczyk, Czarny, Bartków (79 Mikołajczyk) - Ryndak, Kotwica, Stefanik, Domański - Nowak (89 Lepiarz), Orłowski (88 Mikulec).
Sędziował: Wojciech Myć (Lublin). Żółte kartki: Bogusz, Marković, Komarnicki - Orłowski, Bartków, Stawarczyk. Widzów: 4307.

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Puszcza Niepołomice pokonała w Chorzowie Ruch. Michał Czarny wspaniale uczcił narodziny syna - Dziennik Polski