Remisowy ostatni sprawdzian Olimpii Grudziądz. Do klubu dołączył kolejny młody zawodnik

Karol Piernicki
Piłkarze Olimpii Grudziądz zremisowali z GKS Bełchatów
Piłkarze Olimpii Grudziądz zremisowali z GKS Bełchatów Piotr Bilski
Piłkarze grudziądzkiej Olimpii zakończyli przygotowania do rundy wiosennej I ligi. Zespół Jacka Paszulewicza zremisował 2:2 z GKS Bełchatów.

W pierwszej połowie obie strony miały swoje okazje na strzelenie bramki. Jako jedynym udało się to bełchatowianom, którzy przeprowadzili akcję lewą stroną boiska.

Strzał z dystansu dał gola rywalom Olimpii

W 21. minucie Dawid Dzięgielewski uderzył z dalszej odległości i pokonał Jakuba Wrąbla. Do końca tej części gry wynik nie uległ już zmianie. Za to po zmianie stron trochę się działo. W 53. minucie nerwy puściły Danielowi Ferudze.

Wyrzuceni z boiska, zawodnik z Grudziądza i Bełchatowa

Nowy nabytek Olimpii wyleciał z boiska wraz z jednym z rywali, bo obaj zobaczyli czerwone kartki. Trzy pozostałe gole padły natomiast z rzutów karnych.

U biało-zielonych skutecznie egzekwował je Marcin Kaczmarek.

Grudziądzanie rozegrali dziesięć spotkań kontrolnych. Wygrali siedem z nich, zremisowali dwa, przegrali jedno.

Tymczasem klub poinformował, że pozyskał 18-letniego bramkarza Wojciecha Muzyka, który do tej pory występował w MKS Ełk.

W Olimpii dalej stawiają na młodych

- Polityka klubu idzie w tym kierunku, aby dochodzili do nas bardzo młodzi zawodnicy lub tacy, którzy mają coś do udowodnienia - mówi Jacek Paszulewicz, trener Olimpii. - Praca z młodzieżą niesie za sobą ryzyko wyniku. Forma takiej drużyny to sinusoida. Od bardzo dobrych wyników do dużo słabszych. My jednak się tym nie zrażamy. Mamy swój cel. Chcemy jak najwcześniej zapewnić sobie utrzymanie i powalczyć o jak najlepszą lokatę na koniec sezonu.

Olimpia Grudziądz - GKS Bełchatów 2:2 (0:1)

0:1 - Dawid Dzięgielewski (21), 1:1 - Marcin Kaczamrek (69-karny), 1:2 - Bartłomiej Bartosiak (77-karny), 2:2 - Marcin Kaczmarek (89-karny).

OLIMPIA: Jakub Wrąbel - Adrian Bielawski (46. Damian Ciechanowski), Lukas Klemenz, Matic Žitko, Marcin Woźniak - Marcin Smoliński, Kamil Kurowski (68. Arkadiusz Kasperkiewicz), Jakub Łukowski (46. Daniel Feruga, 58. Damian Warchoł), Adam Banasiak (46. Damian Michalik), Marcin Kaczmarek - Karol Angielski.

Materiał oryginalny: Remisowy ostatni sprawdzian Olimpii Grudziądz. Do klubu dołączył kolejny młody zawodnik - Nowości Dziennik Toruński