Sparingi: Wigry Suwałki - Olimpia Zambrów 3:1

Adrian Milewski
Wigry Suwałki
Wigry Suwałki wdr
Pierwszoligowcy na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią odnieśli drugie sparingowe zwycięstwo podczas przygotowań do rundy wiosennej.

Wigry Suwałki przeciwko Olimpii Zambrów wyszli w dość eksperymentalnym ustawieniu a mimo to potrafili odnieść zwycięstwo. Sobotnia wygrana z Sudovą Mariampol 2:0 i wczorajsza z Olimpią Zambrów 3:1 napawa optymizmem przed zbliżającą się rundą wiosenną, ale przede wszystkim przed półfinałem Pucharu Polski.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod dyktando gości, którzy już w pierwszych minutach powinni objąć przynajmniej dwu bramkowe prowadzenie. Stało się jednak zupełnie inaczej i w 25 minucie po rzucie rożnym stoper gospodarzy pokonał stojącego w bramce Fabiańskiego. Olimpia szybko odpowiedziała skutecznym atakiem, który wykończył Piasecki i było już 1:1

Druga połowa to dominacja pierwszoligowca. Na boisku pojawił się Augustyniak, Gąska, Wroński, Kądzior i Kamil Zapolnik, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Olimpia w drugiej części nastawiła się na kontry. Doskonałą okazję miał Kuczałek jednak nie zamienił przysłowiowej "setki" na gola.

Wigry Suwałki w kolejnym sparingu zaplanowanym na sobotę zmierzą się z MKS Ełk .

Wigry - Olimpia (1:1) 3:1
25' Cverna
27' Piasecki
77' Zapolnik - rzut karny