Stal Mielec zdała egzamin na piątkę z plusem

Jakub Zegarlinski
Piłkarze Stali Mielec dobili do czołówki Nice 1 ligi. Czy zakotwiczą tam na stałe i powalczą o awans do ekstraklasy? Polska Press
- Jestem dumny z chłopaków. Rodzi się wielki zespół - powiedział po mecz z GKS-em Katowice Zbigniew Smółka, trener Stali Mielec. Zawodnicy zasłużyli na takie słowa. Trener mielczan bał się piłkarskiego maratonu.

Trzy mecze w ciągu ośmiu dni, to zawsze wyzwanie dla piłkarzy, ale również trenerów, masażystów, lekarzy i fizjoterapeutów, którzy szybko muszą stawiać na nogi zawodników nie w pełni sił i narzekających na drobne urazy. Cały sztab Stali zdał jednak ten egzamin na piątkę z plusem.

Najpierw było zwycięstwo z Rakowem Częstochowa, potem remis z Puszczą Niepołomice w środku tygodnia, aż wreszcie w niedzielę przyszła kolejna wygrana. Tym razem u siebie z GKS-em Katowice.

- Zagraliśmy koncert - powiedział nieskromnie trener Smółka.

Opiekun mieleckiej Stali był zachwycony szczególnie pierwszą połową w wykonaniu swoich podopiecznych.

- Przez 45 minut graliśmy bardzo wysoko pressingiem i można powiedzieć nieskromnie, że piłkarze grali naprawdę świetnie. Wynik 3:0 mówił sam za siebie - zaznaczył.

Do drugiej połowy można było się już przyczepić, ale Smółka wyjaśnił dlaczego poziom gry Stali się obniżył. - Taka gra, jaką zaprezentowaliśmy w pierwszej połowie, kosztuje bardzo dużo zdrowia, bardzo dużo sił.

Biorąc pod uwagę częstotliwość spotkań i jakość przeciwników - siedem punktów zdobytych w trzech w ostatnich spotkaniach należy uznać za wynik bardzo dobry. Nawet jeśli można było się przyczepić do stylu, jaki prezentowała Stal w meczu z Puszczą Niepołomice i w drugiej połowie z GKS-em, to trzeba pamiętać, że na koniec sezonu wrażenia artystyczne nie będą miały znaczenia. Ważne będzie to, ile oczek uda się uzbierać. Na razie jest dobrze - 5.miejsce w tabeli, 17 punktów na koncie i tylko punkt straty do lidera.

Teraz przed piłkarzami Zbigniewa Smółki kolejne wyzwanie i prawdziwy mecz „na szczycie”. Piąta w tabeli Stal zagra w Opolu z zajmującą trzecią lokatę Odrą. Czasu na regeneracje i przygotowanie do najbliższego spotkania będzie zdecydowanie więcej niż przed tygodniem. Zawodnicy przepracują bowiem cały tygodniowy cykl treningowy.

- Trenujemy, walczymy i podejmiemy rękawice z każdym rywalem - zapowiada pomocnik Stali Piotr Marciniec.