Światło dla Podbeskidzia

Kuba Tarantowicz
Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 MKS Kluczbork
Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 MKS Kluczbork Dawid Bylok (Ekstraklasa.net)
W dzisiejszym meczu na stadionie w Bielsku-Białej po raz drugi rozegrano mecz przy sztucznym oświetleniu. Dla kibiców "światełkiem w tunelu" było zwycięstwo Podbeskidzia nad ŁKS- 2:1.

W tym sezonie „Górale” spisywali się przeciętnie i u siebie nie potrafili wygrać aż do dzisiaj. Po tym zwycięstwie być może drużyna z Bielska-Białej będzie grała skuteczniej.

Mecz rozpoczął się od… problemów ze światłem i ataków Podbeskidzia. Na bramkę Wyparły strzelali kolejno Świerblewski, Kołodziej i Matusiak. Przez niemal całą pierwszą połowę gospodarze posiadali przewagę. W 44. z pierwszej piłki uderzył Patejuk i futbolówka wpadła tuż przy słupku do bramki strzeżonej przez Wyparłę. Wtedy wydawało się, że pierwsza część meczu zakończy się wynikiem 1:0. Sędzia doliczył jednak 3 minuty.

Łódzkiemu zespołowi wystarczyło to, aby zdobyć bramkę wyrównującą. Dośrodkowanie Hajty na gola zamienił Kujawa. Zaraz po przerwie obie drużyny miały doskonałe szanse na zmianę rezultatu. W 48. minucie Gikiewicz strzelił obok bramki Miklera, a w 49. najpierw Kołodziej strzelił wprost w ręce Wyparły, a chwilę później Świerblewski uderzył niecelnie obok prawego słupka. Wraz z upływem czasu przewagę zaczęli zdobywać goście. W 76. minucie po dośrodkowaniu Hajty piłkę wypiąstkował Mikler, a minutę później solową akcję Mieczysława Sikory w ostatniej chwili zablokował Cieniała. Zamiast, jednak bramki dla ŁKS, padł gol dla Podbeskidzia. Wprowadzony na boisko w 68. minucie za Kołodziej, Martin Matus w 80. minucie głową strzelił nie do obrony. ŁKS rzucił się do ataku. Trener Wesołowski zaraz po stracie bramki wprowadził za Wolańskiego, Nawrocka. Na nic się to jednak zdało. Bielszczanie grali na czas i dowieźli zwycięstwo do końca meczu.

ŁKS przegrał po raz czwarty w tym sezonie i po raz czwarty na wyjeździe. Dla łódzkich kibiców pocieszeniem może być tylko to, że łodzianie najbliższy mecz rozegrają na własnym boisku. Ich przeciwnikiem będzie Flota Świnoujście. Piłkarze Podbeskidzia natomiast pojadą do Poznania na mecz z Wartą.