Wigry nie zachwyciły, ale znowu mają trzy punkty

ma
23.09.2017   sosnowieczaglebie sosnowiec - wigry suwalki lucyna nenow /dziennik zachodni/ polska press *** local caption *** zaglebie sosnowiec - wigry suwalki
23.09.2017 sosnowieczaglebie sosnowiec - wigry suwalki lucyna nenow /dziennik zachodni/ polska press *** local caption *** zaglebie sosnowiec - wigry suwalki Lucyna Nenow / Polska Press
W ostatnim jesiennym meczu u siebie Wigry Suwałki wygrały 1:0 z Olimpią Grudziądz

Trzeci mecz w ciągu dziewięciu dni rozegrali piłkarze Wigier. Taka intensywność wpłynęła na poczynania podopiecznych Artura Skowronka w pierwszej połowie. Gospodarze nie forsowali tempa, a nawet dłużej przy piłce utrzymywali się zawodnicy Olimpii. Suwalczanie kilka razy wyszli z szybkim atakiem, ale poważniej nie zagrozili bramce rywali. Goście także nie potrafili wykreować sobie dogodnej sytuacji strzeleckiej i do przerwy było bez goli.

Od początku drugiej połowy także niewiele ciekawego działo się na boisku. Aż w końcu w 60 minucie gospodarze przeprowadzili decydującą o końcowym wyniku akcję. Lewym skrzydłem przedarł się Damian Gąska, który dokładnie dograł w pole karne do Rafała Remisza, a ten uderzeniem z pierwszej piłki pokonał bramkarza Olimpii.
Bądź na bieżąco. POLUB NAS na Facebooku:

Gazeta Współczesna

Goście mocniej przycisnęli w ostatnich minutach. Mieli kilka stałych fragmentów gry, ale na szczęście gola nie zdobyli.

- Przewidywaliśmy, że będzie to dla nas trudne spotkanie - powiedział szkoleniowiec Wigier. - Na pewno stać nas na więcej, ale proszę zrozumieć, że rozegraliśmy trzeci mecz w tygodniu. Cieszę się z postawy zespołu i wyniku, ale cały czas jest w nas dużo pokory.

To już siódme z kolei spotkanie Wigier bez porażki, a dla Olimpii siódmy mecz z rzędu bez wygranej. Suwalski zespół zanotował awans w tabeli o trzy miejsca, a przed przerwą zimową może jeszcze poprawić swoją sytuację. W czwartek zagra na wyjeździe zaległy mecz ze Stomilem Olsztyn.

Wigry Suwałki - Olimpia Grudziądz 1:0 ((0:0)
Bramka:
Rafał Remisz 60.
Wigry: Łukasz Budziłek - Rafał Remisz, Adrian Jurkowski, Kamil Kościelny, Artur Bogusz - Serhij Pyłypczuk, Patryk Sokołowski, Mateusz Radecki (74. Laurențiu Iorga), Damian Gąska (80. Robert Obst), Mariusz Rybicki - Patryk Klimala (72. Piotr Kwaśniewski).
Olimpia: Wojciech Małecki - Damian Ciechanowski, Matic Žitko, Miha Goropevšek, Tomasz Wełna, Mateusz Klichowicz - Robert Janicki (80. Marcin Kaczmarek), Adrian Bielawski, Damian Michalik, Konrad Handzlik (65. Hubert Adamczyk) - Eusébio Bancessi (69. Wołodymyr Kowal).
Żółte kartki: Remisz, Radecki (Wigry), Žitko (Olimpia).

Dogrywka 2, magazyn sportowy Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej

Materiał oryginalny: Wigry nie zachwyciły, ale znowu mają trzy punkty - Gazeta Współczesna