Zbigniew Smółka: Zespół pokazał jak jesteśmy silni [WIDEO]

kz
25.03.2017 mielec fks stal mielec wigry suwalki 2:1 i liga nz zbigniew smolka trener stal mielec fot krzysztof kapica K_kapica_afk
Posłuchajcie jak Zbigniew Smółka, trener Stali Mielec podsumował zwycięstwo nad GKS-em Katowice 3:2.
W meczu 9.kolejki Nice 1 ligi Stal Mielec pokonała GKS Katowice 3:2 (3:0). To pierwsze po 24 latach zwycięstwo mielczan z tym rywalem na własnym boisku. <script class="XlinkEmbedScript" data-width="640" data-height="360" data-url="//get.x-link.pl/66ed22c3-1dac-cb0e-ad16-30de713c71b6,c9b067e1-9720-86de-9ffa-a8117f916987,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js"></script>Piłkarze Zbigniewa Smółki mecz GKS-em zaczęli od mocnego uderzenia. Już w drugiej minucie bramkę z najbliższej odległości zdobył Krzysztof Kiercz. Prowadzenie podwyższył w 33. minucie ładnym strzałem z dystansu przy lewym słupku Michał Janota Gol na 3:0 padł kilka minut później po bardzo dobrej akcji Arkadiusza Górki i Michała Janoty. Wykończył ją strzałem do pustej bramki Dejan Djermanović. – Bardzo lubię takie akcje, jak ta, po której zdobyliśmy trzecią bramkę – powiedział po meczu Zbigniew Smółka. W drugiej połowie role nieco się odwróciły. GKS zaczął sprawiać dużo więcej problemów mielczanom. Na domiar złego, już pięć minut po wznowieniu gry podopieczni Piotra Mandrysza zdobyli gola. W kolejnych minutach gra się wyrównała, a nawet lekką przewagę osiągnęła Stal. Mielczanie nie byli już jednak tak skuteczni, jak w pierwszej połowie i licznik zdobytych bramek wciąż wskazywał „3”. Nerwówka zaczęła się cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. W 86.minucie bramkę kontaktową dla gości zdobył Armin Ćerimagić. GKS ruszył do ataku, stworzył sobie jedną bardzo dobrą okazję ale świetną interwencją popisał się Radek Majecki. Mimo sporej ilości nerwów w końcówce, Stal Mielec odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo przeciwko GKS-owi Katowice. Stal Mielec – GKS Katowice 3:2 (3:0)Bramki: 1:0 Kiercz 2, 2:0 Janota 33, 3:0 Djermanović 39, 3:1 Zejdler 50, 3:2 Cerimagic 86.Stal: Majecki - Sadzwicki, Kiercz, Grodzicki, Leandro - Wroński (61 Gancarczyk), Górka, Getinger, Janota, Banaszewski (90 Lech) - Djermanović (73 Marciniec). Zbigniew Smółka. GKS : Abramowicz - Pleva, Kamiński, Midzierski, Frańczak - Skrzecz (46. Mandrysz), Kalinkowski, Zejdler, Goncerz (75 Ćerimagić), Prokić (46 Błąd) - Kędziora. Trener: Piotr Mandrysz.Żółte kartki: Banaszewski, Janota – Kamiński.Widzów: 2978.TopSportowy24 - hity Internetu minionego tygodnia<script class="XlinkEmbedScript" data-width="640" data-height="360" data-url="//get.x-link.pl/2d70fb08-6160-cf71-39f3-c5eced8d6f01,b6a5b5ec-0198-820e-e169-efe05583bc90,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js"></script>

Kolejny dreszczowiec Stali. Mielczanie o zwycięstwo drżeli d...

Materiał oryginalny: Zbigniew Smółka: Zespół pokazał jak jesteśmy silni [WIDEO] - Nowiny