Chojniczanka Chojnice - GKS Tychy 3:0 [RELACJA NA ŻYWO...

Chojniczanka Chojnice - GKS Tychy 3:0 [RELACJA NA ŻYWO ONLINE] Kto przebije się do czołówki?

0

• Trzy minuty doliczone upłynęły i sędzia gwiżdże po raz ostatni. To Chojniczanka miała dzisiaj więcej argumentów. Wygrała pewnie i zasłużenie.

• Strzał Mikołajczaka. Celny, ale obroniony.

• Na trybunach zasiada 1462 widzów.

• Jeszcze jedno uderzenie Zawistowskiego - obok bramki.

• I jest ostatnia zmiana w meczu: Szumilas w miejsce Ćwielonga.

• A jednak tyszanie z okazją na honorowe trafienie - kopie Radzewicz, broni Janukiewicz.

• W Chojnicach rzeczywiście się wypogodziło. Słońce próbuje się przedrzeć - wprost przeciwnie do zawodników GKS-u, którzy chyba już pogodzili się z porażką.

• Spróbował sił Fila. Kopnął bardzo niecelnie.

• Ależ blisko czwartego gola dla Chojniczanki! Wprowadzony Podgórski trafił w słupek. Tymczasem mamy zmianę: Mikołajczak za Drozdowicza.

• Druga roszada także po stronie gości: Błanik za Kaczmarczyka.

• Debiutant Fila zmienił Ryczkowskiego.

• Okres niezbyt przyjemnej dla oka gry. Chojniczankę takie prowadzenie jak najbardziej satysfakcjonuje. Nie forsuje tempa.

• Niecelne uderzenie Zawistowskiego. To był pierwszy strzał gospodarzy w tej połowie.

• Podgórski w miejsce Bąka.

• Chojniczanka trochę się wycofała. Częściej też fauluje.

• Druga połowa rozpoczęła się od próby Fidziukiewicza. Niecelnej - dodajmy.

• Gramy dalej!

• Radzewicz ma rozruszać ofensywę gości. Wchodzi za Łuszkiewicza.

• Koniec pierwszej odsłony. Chojniczanka ma swój koncert strzelecki - trzy gole między 22 a 35 minutą to coś godnego uwagi. Co czeka nas po przerwie? Wracamy za kwadrans.

• Kiepsko wyglądają próby odgryzienia się. GKS zdecydowanie potrzebuje przerwy i tzw. "męskich słów" w szatni.

• Kartka dla Bąka. Ten wynik oznacza, że Chojniczanka osiągnęła już średnią bramek w swoich meczach w tym sezonie.

• To Boczek, a więc były zawodnik tyskiego klubu, podwyższył prowadzenie. Po rzucie wolnym wykorzystał zagranie od Zawistowskiego i z paru metrów wpakował piłkę do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOL! 3:0. GKS Tychy na kolanach.

• GKS albo uderza w rywali (próba Ćwielonga), albo obok bramki (Fidziukiewicz).

• Warto zaznaczyć, że obaj autorzy bramek grają dzisiaj po raz setny dla Chojniczanki. Przed spotkaniem odebrali pamiątkowe koszulki z nr 100.

• A więc Chojniczanka na początku dała się GKS-owi wyszumieć, a potem ruszyła do ataku.

• GOOOOOOOOOOOL! I już 2:0 dla Chojniczanki! To Lisowski wpisuje się na listę strzelców. Pomogła mu zła interwencja Dobrolińskiego.

• Łuszkiewicz otrzymał żółtą kartkę.

• Urokliwy gol Zawistowskiego! Bramkarz nie miał nic do powiedzenia.

• GOOOOOOOOOOOOOL!. ZAWISTOWSKI na 1:0 dla CHOJNICZANKI!

• Najlepsza sytuacja Chojniczanki? Bo jedyna. Danielewicz z dystansu, Dobroliński broni!

• Bodajże trzecia lub czwarta próba gości. Tym razem Matusiak nad bramką.

• Źle, bardzo źle Chojniczanka rozegrała rzut wolny. Najpierw za krótkie podanie, potem strata, która zakończyła się jeszcze sfaulowaniem rywala.

• W dalszym ciągu tyszanie przeważają. W pomocy biega u nich 19-letni Kaczmarczyk. To jego trzeci występ w sezonie, ale pierwszy w wyjściowym składzie.

• Trzeba przyznać, że jak na pierwsze minuty to GKS sporo zdążył zrobić. Dwa uderzenia, wrzutki, rożny.

• Tym razem już celny strzał - Tanżyna uderza, ale Janukiewicz broni.

• Na trybunach są przyjezdni - właśnie meldują się w sektorze gości.

• Fidziukiewicz oddał strzał. Kopnął jednak niecelnie.

• Na razie więcej dyskusji z arbitrem niż akcji bramkowych. Sporo zarzucają mu gospodarze.

• Mieliśmy chwilę przerwy w grze, ponieważ sfaulowany został Bąk i potrzebował pomocy medycznej.

• Gramy! Przyzwoita frekwencja, przestało padać

• Tylko kilka minut pozostało do pierwszego gwizdka. W meczach Chojniczanki w tym sezonie oglądamy średnio trzy gole. Liczymy na podtrzymanie tej tendencji.

• Dla zainteresowanych garść przedmeczowych statystyk:

• Dzisiejsze zawody poprowadzi sędzia Wojciech Krztoń (Olsztyn).

• Ławka rezerwowych Chojniczanki: Wnuk, Paprzycki, Markowski, Fila, Podgórski, Mikołajczak, Rybski.

• Ławka rezerwowych GKS Tychy: Igaz, Biernat, Szywacz, Szumilas, Błanik, Gancarczyk, Radzewicz.

• Jeżeli chodzi o gości to u nich dwie zmiany w porównaniu do spotkania z Podbeskidziem Bielsko-Biała (3:3). Szansę od początku dostają Zapolnik z Kaczmarczykiem.

• Są zmiany w składzie Chojniczanki w porównaniu do przegranego meczu z Odrą Opole (1:2). Dzisiaj od początku m.in. Kieruzel, Ryczkowski i Danielewicz.

• Za niecałe pół godziny usłyszmy pierwszy gwizdek w deszczowych dzisiaj Chojnicach. Obecnie siódma w tabeli Chojniczanka zagra z dziesiątym GKS Tychy. Ostatni bezpośredni mecz zakończył się wygraną gości - 4:1.

Przemysław Drewniak

Dziennik Zachodni

Wygrywając w Chojnicach, GKS Tychy awansuje do pierwszoligowej czołówki

Wygrywając w Chojnicach, GKS Tychy awansuje do pierwszoligowej czołówki ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

W niedzielnym meczu 8. kolejki Nice 1. Ligi GKS Tychy zmierzy się na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice. Podopieczni Jurija Szatałowa muszą wygrać, by w tabeli zagościć w ligowej czołówce. Relacja LIVE z meczu Chojniczanka Chojnice - GKS Tychy na dziennikzachodni.pl. Początek spotkania o godz. 17:00.

Mecz Chojniczanka Chojnice - GKS Tychy ONLINE

Chojniczanka to jeden z najbardziej nieobliczalnych zespołów pierwszej ligi. Choć sezon wciąż jest w początkowej fazie, to drużyna prowadzona przez trenera Krzysztofa Brede zdążyła już pokazać kilka twarzy.
Potrafiła m.in. wygrać 4-0 z Podbeskidziem czy 3-1 ze Stomilem Olsztyn, stoczyć szaloną wymianę ciosów z Ruchem Chorzów (4-3), ale też przegrać z beniaminkami - Puszczą Niepołomice (0-2) i Odrą Opole (1-2).

Duże zmiany w składzie drużyny z Chojnic (latem przyszło aż trzynastu nowych zawodników) zrobiły więc swoje, ale ogólny bilans Chojniczanki nie wygląda źle, bo daje jej siódme miejsce w ligowej tabeli. Największym atutem chojniczan jest własne boisko - tam wygrali oni wszystkie trzy rozegrane mecze.

CHOJNICZANKA CHOJNICE - GKS TYCHY RELACJA NA ŻYWO ONLINE

Relacja LIVE z meczu Chojniczanka Chojnice - GKS Tychy w GOL24.PL. Początek spotkania o godz. 17:00.

GKS Tychy ma o dwa punkty mniej od Chojniczanki, ale ma w zanadrzu jeszcze jeden zaległy mecz. Wygrywając na Pomorzu, podopieczni Jurija Szatałowa mogą zagościć w ligowej czołówce. - Jedziemy optymistycznie nastawieni. To dla nas kluczowy mecz, bo wygrywając pozycjonujemy się z przodu tabeli. Jedziemy do Chojnic po trzy punkty - odważnie deklaruje asystent trenera GKS-u, Dietmar Brehmer.

Sonda

Chojniczanka Chojnice - GKS Tychy: Kto wygra mecz 1 ligi?

Tyszanie ze względu na przełożony tydzień temu mecz z Ruchem Chorzów mieli więcej czasu na dopracowanie taktyki i spokojne treningi. W międzyczasie rozegrali też sparing w Bielsku-Białej z Podbeskidziem. W lidze w spotkaniu obu drużyn padł remis 3-3, ale w meczu kontrolnym zdecydowanie lepsi byli tyszanie, którzy zwyciężyli 2-1 i przeważali przez większość spotkania.

Kibice GKS-u z pewnością liczą na powtórkę z wiosny tego roku, gdy GKS sprawił w Chojnicach ogromną sensację, wygrywając 4-1 z drużyną, która niemal do końca rozgrywek walczyła o awans do Ekstraklasy. Wtedy tyszanie pokazali, że nie zasługują na spadek do drugiej ligi. Dziś z kolei będą chcieli potwierdzić swoje ekstraklasowe aspiracje.

Sędzią meczu Chojniczanka Chojnice - GKS Tychy będzie Wojciech Krztoń z Olsztyna.