Chojniczanka – Zagłębie LIVE 2:2 Goście grają o historyczną...

Chojniczanka – Zagłębie LIVE 2:2 Goście grają o historyczną wygraną w Chojnicach

• Koniec meczu! Remis w Chojnicach.

• Znów Mikita - tym razem strzelił ponad bramką.

• Strzelał Wilk - po rykoszecie piłka wychodzi jednak poza boisko.

• Zmiennik Konrad Handzlik z bliska nie trafił do pustej bramki! To powinien być gol dla Zagłębia!

• Ależ się rozkręcił Mikita - świetna akcja strzelca drugiego gola dla Chojniczanki i dobry strzał pod poprzeczkę! Broni Szumski!

• Ukarany też Mikita.

• "Żółtko" dla Sierczyńskiego.

• Gorąco miedzy piłkarzami obu drużyn. Sypią się żółte kartki.

• Ostatnia zmiana u gości - Wilk za Bartczaka.

• Mikita dośrodkowywał w pole karne - wybija Markowski. Chojniczanka złapała wiatr w żagle

• Po strzale Zawistowskiego piłka odbiła się od słupka i trafiła do Patryka Mikity, który z bliska umieścił ją w siatce.

• 2:2! MIKITA!

• I mamy trzecią zmianę w ekipie Macieja Bartoszka - Podgórski zmienia Niedzielę.

• Zmiana także u gospodarzy - Filip Kozłowski za Michała Jakóbowskiego.

• Druga zmiana u gości - Konrad Handzlik za Martina Pribulę.

• Żółta kartka dla Kamila Wiktorskiego.

• Dwukrotnie dośrodkowywał Zawistowski. Najpierw z akcji - Dudek wybił na rzut rożny, potem z kornera - futbolówkę głową poza pole karne wybił Matusiak.

• Faul Dudka na Grzelaku - rzut wolny dla gospodarzy.

• Zmiana w Zagłębiu - Łuczak wchodzi za Maticia.

• Pierwsza dobra interwencja Mrozika, który zatrzymał Bartczaka.

• Zmiana w ekipie gospodarzy - Mrozik wchodzi za Rybskiego.

• Wracamy do gry.

• Konec pierwszej połowy. Zagłębie prowadzi w Chojnicach 2:1.

• Sierczyński... obok bramki. Było blisko.

• Faul Maticia - żółta kartka.

• GOOOL DLA ZAGŁĘBIA! NOWAK!

• Kontra Chojniczanki - Biskup dograł do Grzelaka, ale ten uderzył obok bramki Szumskiego.

• Okazja dla gospodarzy! Mikita nie trafił jednak w bramkę w sytuacji sam na sam!

• Po odbiciu się od muru przy stale z rzutu wolnego w wykonaniu Markowskiego futbolówka trafiła do Dudka, który uderzeniem sprzed "szesnastki" doprowadził do remisu.

• DUDEK! JEST REMIS!

• Biskup dośrodkował w pole karne, ale Szumski łapie piłkę.

• Markowski wybija piłkę głową po dograniu Zawistowskiego.

• Mikita podał do Rybskiego, a ten w dobrej sytuacji uderzył jednak za słabo. Żadnych problemów z tym strzałem nie miał Szumski.

• Zagłębie podrażnione utratą gola mocno atakuje. Pribula uderza z daleka, ale bardzo niecelnie.

• Robert Bartczak zdecydował się na strzał z prawej strony pola karnego - Kamil Miazek odbija futblówkę.

• Na prawej stronie uciekł Biskup, który dograł w "szesnastkę", gdzie Mikita wystawił futbolówkę Zawistowskiemu, a ten strzałem z dystansu zapewnił gospodarzom prowadzenie.

• GOOOL DLA CHOJNICZANKI! ZAWISTOWSKI!

• Od środka Chojniczanka - zaczynamy!

• Rezerwowi Zagłębia: Czaplak, Mularczyk, Najemski, Wilk, Handzlik, Budek, Łuczak

• Oto gracze rezerwowi Chojniczanki: Dumieński, Kozłowski, Kryszak, Markowski, Podgórski, Widelski, Mrozik

• Witamy w relacji LIVE z meczu 1. kolejki 1. ligi Chojniczanka Chojnice - Zagłębie Sosnowiec. Początek spotkania już o godzinie 17:00.

Przemysław Drewniak

Dziennik Zachodni

1/4
przejdź do galerii

Sebastian Dudek rozpoczyna swój trzeci sezon w barwach Zagłębia Sosnowiec. Zagłębie gra z Chojniczanką ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Chojniczanka - Zagłębie WYNIK 2:2 W jednym z dwóch niedzielnych meczów pierwszej ligi Zagłębie Sosnowiec zmierzy się na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice. Podopieczni Jacka Magiery spróbują wywieźć komplet punktów ze stadionu, na którym przegrali wszystkie pięć dotychczasowych spotkań. Początek o godzinie 17:00. TUTAJ na dziennikzachodni.pl znajdziesz relację LIVE ze spotkania Chojniczanka - Zagłębie Sosnowiec.
W ubiegłym sezonie Zagłębie Sosnowiec było absolutną rewelacją pierwszej ligi – jako beniaminek zajęło trzecie miejsce w tabeli, a w Pucharze Polski dotarło aż do półfinału. Nie byłoby tych osiągnięć, gdyby nie napastnicy, Michał Fidziukiewicz i Jakub Arak. Obaj zdobyli w lidze w sumie 20 bramek (kolejno 12 i 8), co stanowiło 38% dorobku całego zespołu. Kibice w Sosnowcu oczekują, że Zagłębie znów włączy się do walki o awans, ale bez duetu napastników będzie o to trudno.

Wypożyczony z Legii Warszawa Arak już strzela bramki w Ekstraklasie dla Ruchu Chorzów, a Fidziukiewicz przeszedł operację stawu biodrowego i nie wyjdzie na boisko do końca roku. To oznacza, że Zagłębie pozostało tylko z jednym nominalnym napastnikiem – 18-letnim Chorwatem Tinem Maticiem, który trafił do Sosnowca na zasadzie wypożyczenia z Legii.

Braki na pozycji napastnika to jedno z największych wyzwań nowego trenera Zagłębia, Jacka Magiery. W meczu pierwszej rundy Pucharu Polski poradził sobie z nim bardzo dobrze. Sosnowiczanie pewnie pokonali na wyjeździę Legionovię 3-0, a szkoleniowiec chwalił przede wszystkim zawodników, którzy trafili do Sosnowca latem – Kamila Wiktorskiego i Tomasza Nowaka. – Piłka szukała też Tina Maticia, uderzył raz w poprzeczkę. To młody piłkarz, który potrzebuje czasu, aby wkomponować się w zespół i aby poznać polską ligę. Na pewno na niego warto stawiać – przekonuje szkoleniowiec.

Chojniczanka nie ma tak dużych ambicji jak Zagłębie, ale chciałaby zwycięstwem rozpocząć sezon, w którym ma uniknąć nerwowej walki o utrzymanie i spokojnie plasować się w okolicach środka tabeli. Bez nerwów nie obyło się jednak w pierwszym w tym sezonie meczu o stawkę. W Pucharze Polski podopieczni Marcina Bartoszka z dużym trudem pokonali na wyjeździe Kotwicę Kołobrzeg 3-2, a decydującego gola w doliczonym czasie gry strzelił Andrzej Rybski.

By udanie rozpocząć sezon, Zagłębie będzie musiało przerwać swoją chojnicką niemoc. W kaszubskim mieście drużyna z Sosnowca gościła jak dotąd pięć razy, ale za każdym razem wracała do domu bez choćby jednego punktu.

Spotkanie w Chojnicach rozpocznie się o godzinie 17:00, a poprowadzi go sędzia Łukasz Bednarek z Koszalina.