Mecz Chojniczanka Chojnice - Puszcza Niepołomice Nieciecza...

Mecz Chojniczanka Chojnice - Puszcza Niepołomice Nieciecza ONLINE. Lider musi uważać na beniaminka

Fortuna 1 Liga, 18. kolejka
2017-11-18 16:00

Chojniczanka Chojnice

1

Puszcza Niepołomice

1

• Koniec spotkania! Dzisiaj padały tylko bramki samobójcze!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:1!!!

• Spotkanie potrwa jeszcze cztery minuty. Tyle doliczył sędzia Sulikowski z Gdańska.

• Puszcza gra już na czas. Trudno się dziwić...

• Ostatnie minuty to tylko ataki Chojniczanki. Skończy się golem czy kontrą, która zamknie mecz?

• Ważna interwencja Staniszewskiego. Uderzał z wolnego Grzelak.

• I jest kolejna kartka - dla gracza Puszczy. Ukarany Mikołajczyk.

• Strzelał Danielewicz, ale w środek bramki. Coraz mniej minut ma Chojniczanka.

• Biskup wszedł i w pierwszej sytuacji domagał się rzutu karnego. Gwizdek sędziego milczy.

• I jeszcze Biskup za Ryczkowskiego. Może on wyrówna?

• Kartka dla Stefanika.

• Chojniczanka powinna była wyrównać. W sytuacji oko w oko z bramkarzem Mikołajczak kopnął niecelnie.

• Podgórski w miejsce Wołąkiewicza.

• Źle, źle, źle! Orłowski nie wykorzystał nadarzającej się okazji.

• Kartkę otrzymał Bartków.

• Furtak wszedł za Szewczyka. Puszcza ma jeszcze jedną zmianę do wykorzystania.

• Grzelak w miejsce Bąka. Liczy się doświadczenie?

• I znów furę szczęścia ma Puszcza. Była poprzeczka, jest słupek! Uderzał Ryczkowski. Chojniczanka coraz bliżej...

• Ajj... Jęk zawodu na trybunach. Drozdowicz był bliski szczęścia.

• Wygląda na to, że obraz gry nam się nie zmieni - to Chojniczanka będzie stosować atak pozycyjny, a Puszcza spróbuje kontrataków.

• Druga połowa właśnie się rozpoczęła.

• Koniec pierwszej odsłony. Po golu samobójczym prowadzą goście.

• NIE MA GOLA NA 1:1! Potężny strzał Kieruzela z okolicy 35 metra. Piłka odbija się od poprzeczki, ale nie wpada do siatki.

• Mikołajczak dostał żółtą kartkę.

• Trzeba przyznać, że Żurek dał dobrą zmianę. Jest aktywny na połowie Chojniczanki.

• Kartka dla Danielewicza. Chojniczanka gra dość ostro w tym meczu.

• Na spalonym złapany Orłowski, który nieźle uderzał na bramkę Janukiewicza.

• Bardzo złe uderzenie Pietruszki. Z dystansu, daleko od celu.

• Puszcza broni się całą drużyną na własnej połowie.

• Niecelny strzał Drozdowicza. Wcześniej indywidualnie próbował Ryczkowski, ale jego dośrodkowanie przeciął Żurek.

• Wymuszona zmiana w Puszczy; za kontuzjowanego Domańskiego na murawie melduje się Żurek.

• Widać jak na dłoni brak Zawistowskiego w środku pola.

• Chojniczanka na razie nie potrafi złapać odpowiedniego rytmu. Po stałych elementach gry również nie stwarza zagrożenia.

• A było tak: Ryndak mocno uderzył, Janukiewicz obronił, ale na tyle niefortunnie, że kolega z pola został piłką trafiony, a ta wpadła do bramki.

• Mała niespodzianka od razu na starcie! To goście jako pierwsi trafiają do siatki, choć z wydatną pomocą gospodarzy. Błąd popełnił stoper Markowski, który - mówiąc klasykiem - "źle stanął i go obili".

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Puszczy!!!

• Chojniczanka stara się prowadzić grę. Na razie bez oczekiwanego skutku.

• Pierwszy gwizdek sędziego. Gramy!

• Po raz ostatni na własnym terenie chojniczanie wygrali pod koniec września i był to meczu Pucharu Polski z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

• W zespole gospodarzy zadebiutuje Bartosz Skowron. To 20-letni obrońca, który występował w juniorach Polonii Warszawa, Legii i jej rezerwach.

• Dzisiejszym rywalem Chojniczanki jest Puszcza, która tak jak pozostali beniaminkowie potrafi dotrzymać kroku najlepszym.

• W zeszłym sezonie Chojniczanka była o krok od Ekstraklasy. Trener się zmienił, kadra trochę też, ale nadal zespół się liczy. Na półmetku rozgrywek zgromadził najwięcej punktów. Zaskoczenie? Absolutnie nie. Efekt bardzo dobrej pracy - nie tylko piłkarzy i sztabu, ale także osób odpowiedzialnych za wzmocnienia czy same finanse klubu.

• Około 20 minut pozostało do spotkania w Chojnicach. Lider zmierzy się z beniaminkiem. Powoli się ściemnia, ale na szczęście są jupitery. Dzisiaj dość chłodno, chociaż bez deszczu.

red, Tomasz Bochenek/Gazeta Krakowska

Chojniczanka - Puszcza LIVE! Lider musi uważać na beniaminka

Chojniczanka - Puszcza LIVE! Lider musi uważać na beniaminka ©Andrzej Banas / Polska Press

Mecz Chojniczanka Chojnice - Puszcza Niepołomice Nieciecza ONLINE. Sobotę z 1 Nice Ligą rozpoczniemy m.in. w Chojnicach, gdzie liderująca Chojniczanka zmierzy się z beniaminkiem, Puszczą Niepołomice. Faworytem są gospodarze, chociaż na początku sezonu przegrali w bezpośrednim meczu. Relacja LIVE od 16:00 w GOL24.

Mecz Chojniczanka Chojnice - Puszcza Niepołomice Nieciecza ONLINE

Pierwszą rundę „Żubry” zamknęły spotkaniem na stadionie lidera - Miedzi, a remis w Legnicy (2:2) pozwolił na szczyt tabeli wskoczyć... Chojniczance.

- To zespół, który ma w kadrze 26 zawodników na bardzo zbliżonym poziomie.
Do „18” nie mieszczą się gracze z ekstraklasową przeszłością - mówi trener Tomasz Tułacz o drużynie, w której występują m.in. byli piłkarze Cracovii Hubert Wołąkiewicz i Krzysztof Danielewicz, znany z Termaliki Bruk-Betu skrzydłowy Jakub Biskup czy były bramkarz Pogoni Szczecin Radosław Janukiewicz.

- Są mocni w każdej formacji. Mają najmniej straconych goli w lidze, pod względem zdobytych są na drugim miejscu - wylicza szkoleniowiec niepołomiczan. - Ale my spokojnie do tego podchodzimy. Nie mamy kompleksów, nie stoimy na straconej pozycji.

Puszcza półmetek sezonu osiągnęła na 6. miejscu - ma 6 punktów mniej od Chojniczanki. I taką samą przewagę nad strefą zagrożoną spadkiem. - Tabela jest „spłaszczona”. Punkt po punkcie, krok po kroku staramy się budować spokojną przyszłość - komentuje Tułacz.

Ekipę z Chojnic jego piłkarze na inaugurację sezonu pokonali 2:0. Spośród uczestników tamtego meczu na pewno w sobotę zabraknie środkowych pomocników: Longinusa Uwakwe (musi pauzować po ósmej żółtej kartce) oraz - po drugiej stronie barykady - Pawła Zawistowskiego (jest kontuzjowany).

Na stadionie w Chojnicach Puszcza wystąpiła dotychczas raz - w swoim poprzednim I-ligowym sezonie, wiosną 2014 r., wygrała 2:0. Z obecnego składu „Żubrów” zagrali wtedy dwaj zawodnicy - Marcel Kotwica i Michał Mikołajczyk. Ten ostatni był wcześniej zawodnikiem Chojniczanki, podobnie jak obecny napastnik niepołomiczan, Marcin Orłowski. To przedostatnia tegoroczna kolejka w I lidze.

Chojniczanka Chojnice - Puszcza Niepołomice: Kto wygra mecz 1 ligi?

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Puszcza - Chojniczanka 2:0 (1 Liga, 29.07.2017)
Chojniczanka - Puszcza 0:2 (1 Liga, 08.03.2014)
Puszcza - Chojniczanka 1:2 (1 Liga, 02.08.2013)

Mecz Chojniczanka Chojnice - Puszcza Niepołomice Nieciecza TRANSMISJA TV

Polsat Sport nie przeprowadzi transmisji na żywo z tego spotkania. Zapraszamy na relację LIVE do GOL24.pl. Startujemy o 16:00