Mecz GKS Katowice - Drutex-Bytovia ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz GKS Katowice - Drutex-Bytovia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna 1 Liga, 34. kolejka
2017-06-04 12:30

GKS Katowice

1

Bytovia Bytów

1

• A ja już w imieniu całej redakcji GOL24.pl dziękuję Państwu za cały drugi sezon Nice 1. Ligi i zapraszamy już teraz na następny sezon 2017/18! Udanej niedzieli!

• Do Lotto Ekstraklasy awansuje Sandecja Nowy Sącz i Górnik Zabrze. Natomiast do 2. ligi spada MKS Kluczbork, Znicz Pruszków i Wisła Puławy, a w barażach o Nice 1. Ligę Drutex-Bytovia Bytów zmierzy się najprawdopodobniej z Radomiakiem Radom, bo w 2. lidze jeszcze nie wiadomo, czy zespoły dostaną licencję na występ w Nice 1. Lidze.

• Koniec spotkania w Katowicach. GKS Katowice remisuje z Drutex-Bytovią 1:1!

• Arbiter dzisiejszego spotkana doliczył do drugiej części meczu co najmniej dwie minuty.

• Ależ miał teraz znakomitą okazję na zdobycie zwycięskiej bramki Paweł Szołtys! Napastnik "GieKSy" będąc zupełnie niepilnowany w polu karnym gości dostał piłkę z prawej strony boiska, ale uderzył minimalnie obok słupka bramki rywali.

• Żółtą kartką ukarany w barwach Drutex-Bytovii Bartłomiej Poczobut.

• Zmiana także w GKS-ie. Grzegorz Goncerz wchodzi w miejsce Mikołaja Lebedyńskiego.

• Ostatnia zmiana w Drutex-Bytovii. Alen Ploj pojawia się w miejsce Kamila Wacławczyka.

• Teraz Tomasz Foszmańczyk zdecydował się na strzał z dalszej odległości, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Kolejna koronkowa akcja "GieKSy", ale zbyt koronkowa, bo długo rozgrywali piłkę, a na końcu po zagraniu piętą Foszmańczyka piłka trafiła do rąk Gerarda Bieszczada.

• Żółtą kartką za faul taktyczny w środku pola ukarany Tomasz Foszmańczyk.

• Andreja Prokić ruszył teraz lewą stroną boiska, miał kapitalną okazję, by wyłożyć piłkę Pawłowi Szołtysowi do pustej bramki, ale Prokić trafił w nogi obrońcy gości.

• Druga zmiana także w Drutex-Bytovii. Bartłomiej Poczobut zmienia Mateusza Klichowicza.

• Druga zmiana w barwach GKS-u Katowice. Paweł Szołtys pojawia się w miejsce Pawła Mandrysza.

• Teraz GKS przeprowadzić koronkową akcję na końcu której piłka trafiła do Tomasza Foszmańczyka, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Świetna prostopadła piłka za plecy obrońców gospodarzy wprost na nogę Bartosza Wolskiego, ale ten w sytuacji sam na sam z Mateuszem Abramowiczem fatalnie spudłował.

• Tomasz Foszmańczyk ruszył sam na sam z bramkarzem Bytovii, poczuł kontakt na plecach i ewidentnie sam przewrócił się, a sędzia prawidłowo nie podyktował rzutu wolnego dla GKS-u.

• Rozkręcił nam się w drugiej połowie Paweł Mandrysz, który teraz ruszył lewą stroną boiska i oddał mocny strzał na bramkę gości, jednak uderzenie było niecelne.

• Ależ początek drugiej części meczu w wykonaniu katowiczan! Adrian Frańczak mocno wstrzelił piłkę w pole karne Bytovii, gdzie znalazł się Paweł Mandrysz, a ten jakimś sposobem, przewracając się wpakował piłkę do bramki gości.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!! GKS Katowice wyrównuje za sprawą trafienia Pawła Mandrysza!

• Zaczynamy drugą część spotkania w Katowicach!

• Zmiana także w zespole Bytovii. Jakub Bąk pojawia się w miejsce Jakuba Wilka.

• W przerwie jedna zmiana w szeregach GKS-u Katowice. Z boiska zszedł Armin Cerimagić, a na nim pojawił się Andreja Prokić.

• Zawodnicy obu zespołów wracają już powoli na murawę stadionu przy Bukowej, za moment druga część spotkania.

• Koniec pierwszej części spotkania w Katowicach, Bytovia chyba zasłużenie prowadzi 1:0 po bramce Surdykowskiego. Na drugą część spotkania zapraszamy na kilkanaście minut.

• Sędzia do pierwszej części spotkania dolicza co najmniej dwie minuty.

• Jakub Wilk oddał zaskakujący strzał z około trzydziestu pięciu metrów i piłka minęła bramkę Mateusza Abramowicza o centymetry! Gdyby piłka leciała w światło bramki, chyba bramkarz GKS-u nie zdążyłby z interwencją.

• Łukasz Pielorz teraz przyjął piłkę przed polem karnym gości, ale zbyt długo zastanawiał się nad oddaniem strzału i w ostateczności został on zablokowany przez obrońcę Bytovii.

• Armin Cerimagić przyjął piłkę przed polem karnym Bytovii i nie zastanawiając się długo oddał strzał zza pola karnego, który jednak powędrował nad bramką Bytovii.

• Gra wznowiona.

• Sędzia z powodu wysokiej temperatury zarządził przerwą na uzupełnienie płynów przez piłkarzy, a kibice śpiewają "Do roboty!"

• GKS Katowice koronkowo rozgrywa swoją akcję, ale nie jest w stanie dostać się pod bramkę gości i na trybunach słyszymy coraz więcej gwizdów.

• Górnik Zabrze prowadzi z Wisłą Puławy 1:0 i w tej chwili to Górnik jest pewny awansu do Lotto Ekstraklasy, a Wisła Puławy pewna spadku do 2. ligi.

• Ależ teraz ładna akcja gospodarzy! Piłka powędrowała na lewą stronę boiska do Dawida Abramowicza, ten wstrzelił ją w pole karne, gdzie znalazł się Armin Cerimagić, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońców rywali.

• Rozkręciło nam się spotkanie w drugim kwadransie pierwszej połowy, teraz GKS Katowice zaczął grać w piłkę i od razu zaczęło robić się groźnie pod bramką Bytovii.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Oliver Praznovsky uderza piłkę głową, a ta trafia w poprzeczkę i wychodzi w pole gry!

• Teraz po stracie piłki przez piłkarzy gospodarzy z kontrą wyszła Bytovia, w ostatniej fazie akcji Mateusz Klichowicz zszedł do środka i oddał strzał lewą nogą, ale piłkę pewnie złapał Mateusz Abramowicz.

• Świetny indywidualny rajd Tomasza Foszmańczyka, minął dwójkę rywali i oddał strzał zza pola karnego, który jednak pewnie wyłapał Gerard Bieszczad.

• Fantastyczną prostopadłą piłką został obdarowany Janusz Surdykowski i wyszedł sam na sam z Mateuszem Abramowiczem. Pierwszy strzał jeszcze zdołał obronić bramkarz "GieKSy", jednak przy drugim nie miał już żadnych szans. A kibice szyderczo śpiewają "Jeszcze jeden!"

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!! Janusz Surdykowski otwiera wynik spotkania i daje prowadzenie Bytovii!

• Na razie grę prowadzi Bytovia, której bardzo zależy na utrzymaniu w lidze, natomiast GKS puki co gra nieco bardziej cofnięta i czeka na swoje okazje.

• Pierwsza ofensywna akcja gości w tym spotkaniu, wypuszczony prawą stroną został Mateusz Klichowicz, ale zagranie było zbyt mocne i zawodnik Bytovii nie zdołał dopaść do piłki.

• Pierwszy gwizdek sędziego Marka Opalińskiego! Zaczynamy ostatni w tym sezonie odcinek serialu pod tytułem Nice 1. Liga!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu przy Bukowej, za moment początek spotkania w Katowicach!

• Oprócz GKS-u Katowice szanse na awans z drugiego miejsca mają jeszcze Górnik Zabrze, Chojniczanka Chojnice, Zagłębie Sosnowiec, Miedź Legnica i Olimpia Grudziądz. Już wcześniej awans do Lotto Ekstraklasy zapewniła sobie Sandecja Nowy Sącz. Wszystkie dzisiejsze mecz rozgrywane są o 12:30!

• GKS Katowice: Sebastian Nowak (Br.), Grzegorz Goncerz, Andreja Prokić, Paweł Szołtys, Szymon Małecki, Gabriel Nowak, Igor Sapała.

• Drutex Bytovia: Mateusz Oszmaniec (Br.), Jakub Bąk, Omar Monterde, Lukas Bielak, Alen Ploj, Bartłomiej Poczobut, Jakub Bąk.

• Z boku ekranu mają już Państwo wyjściowe składy obu ekip, natomiast już za moment podamy również ławki rezerwowych.

• GKS Katowice do drugiego w tabeli Górnika Zabrze traci dwa punkty, jednak oprócz popularnej "GieKSy" duże aspiracje i szanse na awans ma jeszcze aż sześć zespołów! Więc rywalizacja w ostatniej kolejce będzie niezwykle emocjonująca i grę "o coś" będziemy mieli dzisiaj na wszystkich stadionach pierwszoligowych!

• Witamy z Katowic na ostatnim meczu w tym sezonie ligowym! Mający wciąż szanse na awans do Lotto Ekstraklasy GKS Katowice podejmie przed własną publicznością będąca na miejscu barażowym o Nice 1. Ligę drużynę Drutex Bytovii Bytów!

Rafał Strzelec

Mecz GKS Katowice - Drutex-Bytovia ONLINE

Mecz GKS Katowice - Drutex-Bytovia ONLINE ©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz GKS Katowice - Drutex-Bytovia ONLINE. Sytuacja obu zespołów grających dziś przy Bukowej jest o tyle trudna, że już nic nie zależy od noch. W przypadku GKS-u tylko seria niefortunnych zdarzeń może dać ekipie Janusza Jojki awans. Bytovia jest w tej chwili na miejscu gwarantującym baraże, ale Wisła Puławy grająca z Górnikiem mecz o wszystko będzie walczyła o trzy punkty na noże. Logika Nice 1.Ligi nauczyła jednak nas w tym sezonie, że wszystko jest możliwe.

GKS Katowice na Ekstraklasę czeka już 12 lat. W tym roku miało się wszystko udać – trener Jerzy Brzęczek prowadził bardzo szeroką, wyrównaną kadrę. Jesienią katowiczanie grali bardzo przyzwoicie – choć ich mecze nie były porywające, punktowali bardzo skutecznie.
Po słabszy początku GieKSa zaliczyła serię 9 meczów bez porażki doskakując do czołówki i kurczowo trzymając się jej aż do maja. Aż wreszcie na ostatniej prostej GieKSa potknęła się trzykrotnie. Wszystko zaczęło się od porażki z Sandecją, która zostawiła w tym sezonie konkurencję w tyle. W kluczowym meczu z Górnikiem piłkarze Jerzego Brzęczka byli bezradni i przegrali 0:1. Ale największą traumę kibice przy Bukowej przeżyli w meczu z MKS-em Kluczbork. GKS prowadził 2:0, aby później przegrać 2:3 po kuriozalnej, aczkolwiek pięknej bramce z połowy boiska autorstwa Swędrowskiego w ostatniej minucie spotkania. Ten mecz pokazał niczym w soczewce problemy zespołu z Katowic, który nie potrafi doprowadzić sprawy do końca.

GieKSa w praktyce przegrała awans w szczególności w meczach u siebie. Katowiczanie są na 11 miejscu jeśli chodzi o punktowanie przy własnej publiczności. Gorzej z drużyn mających jeszcze jakiekolwiek szanse na awans wypada jedynie Chojniczanka. Choć szanse na awans GKS wciąż ma, są one jedynie iluzoryczne, bowiem swoje spotkania musiałyby przegrać Górnik, Miedź, Chojniczanka i Zagłębie. Oczywiście przy założeniu, że GKS wygra z Bytovią. Warunków do spełnienia jest chyba jednak zbyt dużo.

Po klęsce w meczu z MKS-em Kluczbork z klubem pożegnał się Jerzy Brzęczek, a jego miejsce zajął Janusz Jojko. Legenda katowickiego klubu zaliczyła solidny debiut na ławce wygrywając 2:0 na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. Teraz pozostaje już tylko godne pożegnanie z kibicami przy Bukowej. Wszystko wskazuje na to, że nowym sternikiem zespołu z Katowic będzie Piotr Mandrysz – specjalista od awansów może przełamać wreszcie przełamać trwająca już dekade niemoc GKS-u w walce o elitę.

Niepewna swojej sytuacji jest wciąż Drutex-Bytovia. Podopieczni Adriana Stawskiego znajdują się na pozycji gwarantującej baraże, aczkolwiek będą czekać na wieści z Puław, gdzie Wisła zmierzy się z walczącym o powrót do elity Górnikiem. Choć zadanie przed Dumą Powiśla jest niezwykle trudne, bytowianie nie będą z pewnością liczyć tylko na korzystne rezultaty innych spotkań. Tym bardziej, że stadion przy ul. Bukowej jest dla nich szczęśliwy. Drutex-Bytovia nigdy nie przegrała w Katowicach. W dwóch rozegranych spotkaniach raz padł remis 0:0, z kolei rok temu ekipa z Bytowa sprawiła niespodziankę pokonując GieKSę 2:0. Inna sprawa jednak, że piłkarze Drutex-Bytovii punktują na wyjazdach bardzo słabo – w delegacji uzbierali tylko 12 punktów w 16 spotkaniach. Widać jednak, że forma podopiecznych Adriana Stawskiego zwyżkuje – w ostatnich 3 meczach Bytovia pokonała Stomil i Chrobrego i zremisowała w trudnym meczu w Chojnicach.

Jesienią górą była Drutex-Bytovia, która pokonała GKS 1:0 po golu Bąka. Czy również przy Bukowej piłkarze z Pomorza znajdą sposób na rywali?

GKS Katowice - Drutex-Bytovia Bytów TRANSMISJA TV

Meczu GKS Katowice - Drutex-Bytovia Bytów w telewizji nie pokaże żadna stacja. My zapraszamy na relację tekstową do GOL24.pl. Początek o 12:30.

GKS Katowice - Drutex-Bytovia Bytów: Kto wygra mecz 1 ligi?