Mecz GKS Tychy - GKS Katowice ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz GKS Tychy - GKS Katowice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

Fortuna 1 Liga, 15. kolejka
2017-10-28 17:45

GKS Tychy

1

GKS Katowice

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE i zapraszamy na kolejne!

• W drugiej połowie mecz był już wyrównany, a po czerwonej kartce Mańki GieKSa ruszyła do szaleńczego ataku, jednak gospodarze obronili wynik. Pierwsze zwycięstwo ekipy Tarasiewicza po pięciu meczach bez wygranej!

• GKS bronił się ostatkiem sił i wygrywa! Koniec meczu!

• Foszmańczyk głową, ale Dobroliński broni!

• Szumilas wchodzi w miejsce Zapolnika.

• Sędzia doliczył 4 minuty.

• Beznadziejny strzał z dystansu Mączyńskiego.

• Kolejna żółta kartka dla Mańki, a w konsekwencji czerwona kartka. GKS Tychy w końcówce w 10-tkę!

• Gancarczyk wchodzi w miejsce Grzeszczyka.

• Dośrodkowanie Skrzecza z prawej strony wybite przez defensywę Tychów.

• Żółty kartonik dla Matusiaka.

• Żółta kartka dla Manki za faul w okolicach własnego pola karnego.

• Niecelny strzał z dystansu Sulka.

• Pierwsza zmiana u gospodarzy. Radzewicz za Bogusławskiego.

• Cerimagić bliski zdobycia gola z rzutu wolnego!

• Faul Matusiaka w okolicach 20 metrów od własnej bramki.

• Bezpośredni strzał Grzeszczyka z rzutu wolnego. Nowak pewnie chwyta piłkę.

• Skrzecz w miejsce Mandrysza.

• Dośrodkowanie Błanika, Frańczak asekuracyjnie wybija piłkę na rzut rożny.

• Błanik głową tuż obok słupka Nowaka!

• Ćwielong nie dobiegł do prostopadłego podania od Matusiaka z rzutu wolnego.

• Plizga schodzi, wchodzi Zejdler.

• Klemenz wygrywa wyścig o piłkę z Ćwielongiem na własnej połowie.

• Daleki wyrzut z autu Abramowicza, prosto w rękawice Nowaka.

• Mączyński otrzymuje żółtą kartkę za faul taktyczny.

• Ćwielong wystawił piłkę Zapolnikowi na 4. metr - napastnik mógł zrobić wszystko, ale nieczysto uderzył w piłkę i nie trafił do siatki.

• Żółta kartka dla Zapolnika.

• Kędziora chciał przepuścić piłkę Foszmańczykowi, ale panowie nie zrozumieli się i ostatecznie futbolówka znalazła się w rękawicach Dobrolińskiego.

• Czysty odbiór Matusiaka na własnej połowie, tyszanie ruszyli do ataku, ale ich kontra była zbyt wolna i piłkę przejęła wracająca defensywa GieKSy.

• Ćwielong uderzył wolejem z 20 metrów, ale uderzył nieczysto i piłkę minęła bramkę o dobre kilkanaście metrów.

• Matusiak chciał zagrać na wolne pole do Ćwielonga, ale świetnie przewidział to Klemenz, który przejął piłkę.

• Chwila spokojnej gry obu ekip, wszystko odbywa się głównie w środku pola.

• Dobre dośrodkowane Grzeszczyka z rzutu wolnego, ale Bogusławski przeszkodził Biernatowi w oddaniu strzału głową.

• Zmiana w drużynie gości. Foszmańczyk za Plevę.

• I ROZPOCZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

• GKS Tychy przeważał w tej połowie, chociaż na ostatnie 15 minut oddał inicjatywę GieKSie, jednak goście zagrozili Dobrolińskiemu tak naprawdę tylko dwukrotnie. Natomiast gospodarze muszą poprawić swoją skuteczność, bo wieli o wiele więcej okazji, niż tylko rzut karny Ćwielonga.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

• Strzał z około 25 metrów Plizgi, ale pomocnik uderzył niecelnie. Od bramki Dobroliński.

• Świetny rajd Mączyńskiego na własnej połowie, ale fatalnie podawał do Kędziory za plecy defensywy tyszan.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy, ale znów w powietrzu rządzi Dobroliński, który piąstkuje piłkę.

• Dośrodkowanie Frąńczaka z prawej strony, ale niedokładne. Piłka wybita przez defensywę tyszan.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego GieKSy, Kędziora uderza głową, ale przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Dobra, kombinacyjna akcja gości przed polem karnym Dobrolińskiego ,ale przerwana jednak przez Matusiaka.

• Faul taktyczny Abramowicza - otrzymał ostatnie ostrzeżenie

• Kolejne zamieszanie w polu karnym katowiczan. Manka wrzucił piłkę na 2 metr i głową uderzył Biernat, ale zrobił to niedokładnie i po prostu przeniósł piłkę na drugą stronę.

• Ostre dośrodkowanie z lewej strony Plizgi, ale Dobroliński popisuje się świetna interwencją!

• 1:0 DLA TYSZAN!

• ZAPOLNIK FAULOWANY W POLU KARNYM! Jedenastkę wykonywać będzie Ćwielong!

• Strzał Kędziory z poza pola karnego zablokowany przez Tanżynę.

• Ćwielong zabawił się w szesnastce rywala i nastepnie wycofał do wchodzącego w pole karne Matusiaka, ale pomocnik źle uderzył w piłkę i została ona przejęta przez defensywę Katowic.

• Błanik zbliżał się do pola karnego gości, ale został powstrzymany przez Klemenza wślizgiem - wg sędziego faulu nie było.

• Strzał Zapolnika z 17 metrów zablokowany - dobitka Matusiaka przeleciała wysoko nad poprzeczką bramki Nowaka.

• Dośrodkowanie Mączyńskiego na Plizgi, ale pomocnik gości zgrywa piłkę prosto pod nogi Tanżyny.

• Kolejne zamieszanie w szesnastce gości, ale obrona GieKSy spisuje się dobrze i wybija piłkę - próba kontry w wykonaniu kości, ale Kędziora szybko traci piłkę.

• Dośrodkowanie Grzeszczyka z wolnego w pole karne GieKSy - piłka wybita na rzut rożny.

• Prostopadłe podanie Ćwielonga w pole karne gości, ale Klemenz wybiła piłkę na aut.

• Mocne wstrzelenie Mańki z prawej strony w pole karne gości, ale Błanik nie dochodzi do strzału.

• GKS Tychy rozgrywa piłkę, GieKSa spokojnie czeka na własnej połowie - na razie nikt nie chce zaryzykować.

• Grzeszczyk dośrodkował po ziemi, Biernat minął się z piłką i akcję sprzed pola karnego zakończył Abramowicz, ale strzelił nad poprzeczką.

• Mańka z Błanikiem wywalczają rzut rożny po prawej stronie boiska.

• Próba Mandrysza przejścia przez środkową strefę, ale piłkę odbiera mu Bogusławski.

• Pierwszy rzut wolny dla gości z okolic środka boiska.

• Łukasz Bednarek rozpoczął spotkanie! Pierwsze podanie dla gości!

• W poprzednim sezonie najpierw w rundzie jesiennej wygrali tyszanie 1:0, ale GieKSa zrewanżowała się na wiosnę, wygrywając u siebie aż 3:0.

• Ponadto w barwach GKS-u Tychy zagra Dawid Abramowicz, który w ubiegłym sezonie grał dla katowiczan.

• GKS Tychy już od 5 meczów czeka na zwycięstwo. Natomiast GieKSa będzie chciała podnieść się po porażce z Ruchem.

• Mecz w Tychach to powrót do wspomnień dla Mateusza Mączyńskiego i trenera Piotra Mandrysza, którzy pracowali w drużynie Trójkolorowych.

• Ławki rezerwowe: GKS Tychy: Kubik, Fidziukiewicz, Piątek, Szumilas, Gancarczyk, Radzewicz, Kaczmarczyk

GKS Katowice: Wierzbicki, Foszmańczyk, Skrzecz, Prokić, Kamiński, Zejdler, Yunis.

• W Tychach prawie przez cały dzień pada deszcz. Jest chłodno, czuć zbliżający się listopad.

• Mecz poprowadzi Łukasz Bednarek z Koszalina.

• Mecz odbędzie się bez udziału kibiców gości. GieKSa otrzymała półroczny zakaz wyjazdy - jest to konsekwencja "racowiska" podczas meczu z Ruchem.

• Witamy serdecznie na relacji LIVE z kolejnych Derbów Śląska w Nice 1. Lidze! GKS Tychy podejmuje u siebie GKS Katowice!

Szymon Kastelik

©Lucyna Nenow

GKS Tychy - GKS Katowice ONLINE. W sobotnie późne popołudnie zmierzą się sąsiadujące ze sobą GKS-y: z Tychów oraz Katowic. To kolejne derby na Śląsku w okresie dwóch kolejek. Obie ekipy podchodzą do tego spotkania z nożem na gardle, bo w tym sezonie raczej swoją grą nie zachwycają. Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Mecz GKS Tychy - GKS Katowice ONLINE

Już dzisiaj o godzinie 17:45 w Tychach odbędzie się najgorętsze spotkanie tego weekendu! GKS Tychy zmierzy się z GKS-em Katowice, co oznacza tylko kolejne Derby Śląska na przestrzeni dwóch tygodni! Będzie to pojedynek ekip, które niewątpliwie od początku sezonu znajdują się w głębokim dole i nie wiedzą jak z niego wyjść.

To drugie derby na Śląsku w 15.
kolejce Nice 1 Ligi, a szóste w przeciągu dwóch tygodni. Trzeci raz w tym śląskim maratonie futbolowym zawalczy katowicka GieKSa, która dla przypomnienia, 14 października pokonała Podbeskidzie, a w ubiegłą niedzielę przegrała z Ruchem Chorzów. Echa tej porażki będą brzmieć w uszach ludzi związanych z tą drużyną przez kolejne pół roku. PZPN był bezlitosny dla GKS-u Katowice oraz jego kibiców i za popis pirotechniczny podczas derbów z Ruchem nałożył zakaz wyjazdowy, obowiązujący do kwietnia 2018 roku. Szybszy od władz polskiej piłki był śląski wojewoda, który kilka dni wcześniej oznajmił, iż mecz w Tychach odbędzie się bez udziału kibiców gości. Trudno dziwić się tej decyzji, patrząc zwłaszcza na to, co stało się w niedzielę przy ulicy Bukowej.

Jednak to, że pierwszy akapit należało poświęcić całkowicie kibicom i ich wybrykom, świadczy tylko o jednym. W przypadku pojedynku Katowic z Tychami bardziej interesują nas sprawy okołomeczowe niż sam potencjał spotkania. Nie jest to przypadek, bo oba zespołu są po prostu w tym sezonie kiepskie. Jeżeli tyszanie początek rundy mieli jako tako udany, to teraz udowadniają, że chorują na ciężką odmianę sklerozy – często zapominają, że grają w piłkę, a nie w szachy. Podobnie zresztą jest po drugiej stronie barykady. Dlatego władze miasta Katowice tracą powoli cierpliwość i nieoficjalnie mówi się o przerwaniu dofinansowywanie GieKSy. Być może i w tyskim urzędzie miasta myślą podobnie.

GKS Tychy - GKS Katowice: kto wygra mecz 1. ligi?

Chociaż GieKSa przed meczem z Ruchem zaliczyła trzy zwycięstwa z rzędu, to jednak nadal odczuwa konsekwencje słabego startu sezonu. Natomiast Trójkolorowi w ostatnich pięciu meczach zdobyli tylko dwa punkty i to dopiero po przyjściu Tarasiewicza. Zatem może być ciężko z powtórzeniem frekwencji z poprzedniego sezonu, gdy to w Tychach derby oglądało blisko 12 tysięcy osób.

Trudno przewidzieć jak zagrają zespoły. Piłkarze obu GKS-ów raz wiedzą jak kopnąć piłkę prosto, a za drugim razem ledwo co potrafią biegać w korkach. Dlatego tylko dwie rzeczy są pewne. Po pierwsze, punkty zdobędzie GKS, a po drugie, będzie gorąco. Bo chociaż kibice gości nie wejdą na stadion, to zapewne będą chcieli wybrać się na wycieczkę krajoznawczą do sąsiednich Tychów i na tamtejszych ulicach zbratać się z kibicami Trójkolorowych.

Wstęp do meczu GKS Tychy - GKS Katowice w Polsacie Sport od 17:30. Mecz skomentują Piotr Przybysz i Andrzej Iwan. Początek transmisji w Polsacie Sport o 17:40. Relacja NA ŻYWO w GOL24!