Mecz Miedź Legnica - Stal Mielec ONLINE. Legniczanie muszą...

Mecz Miedź Legnica - Stal Mielec ONLINE. Legniczanie muszą wygrać, jeśli chcą zostać w grze o awans

Fortuna 1 Liga, 31. kolejka
2017-05-17 19:00

Miedź Legnica

1

Stal Mielec

2

• Jak padł decydujący gol? Po świetnym dośrodkowaniu Sulewskiego z narożnika boiska najwyżej w powietrze wyskoczył Kolev i strzał z głowy pokonał Kapsę!

• Koniec meczu! Miedź przegrywa 1:2 ze Stalą. Dziękujemy za uwagę!

• Jeszcze zmiana w ekipie Stali. Trener Zbigniew Smółka kradnie cenne sekundy i zmienia Panayotova. W jego miejsce na murawie pojawia się Radulj.

• Dośrodkowanie Łobodzińskiego z prawej strony zablokowane przez Buczka. Aut dla legniczan.

• Fatalne zagranie Midzierskiego na lewą stronę. Rasak próbował ofiarnie uratować piłkę, ale ta wychodzi na aut.

• Sędzia główny dolicza do regulaminowego czasu gry 4 minuty.

• Groźnie w polu karnym Miedzi! Kolev ośmieszył legnickich defensorów żonglerką piłki i zagrał na wolne pole do Górki, ale ten strzela obok słupka!

• Zmiana w ekipie Stali. Boisko opuszcza Szymon Sobczak. W jego miejsce na murawie pojawia się Dorian Buczek.

• Niedokładne zagranie Bartkowiaka w kierunku Rasaka, ale legniczanie nadal przy piłce. Za chwilę jednak ją tracą.

• Mocne uderzenie Koleva ze stałego fragmentu ląduje wprost w rękawicach Kapsy.

• Lech sfaulowany niedaleko pola karnego Miedzi. Rzut wolny dla Stali.

• I jeszcze roszada w ekipie legniczan. Bartulović zajmuje miejsce Gorskiego.

• Zmiana w Stali. Głowacki wchodzi w miejsce Drzazgi.

• Dośrodkowanie Rybickiego z prawej flanki ląduje w rękawicach Libery. Legniczanie już chyba bez nadziei na choćby remis w tym spotkaniu.

• Defensorzy Stali pewnie wybijają dośrodkowanie Hiszpana ze stałego fragmentu.

• Strata Marquitosa w polu karnym gości. Będzie rzut rożny dla Miedzi.

• Ależ strzał Vojtusa! Łobodziński dobrze dośrodkował z prawej strony i Vojtus strzela przewrotką obok bramki Libery!

• Niedokładne zagranie Gorskiego w kierunku Vojtusa. Goście przejmują futbolówkę.

• GOOOL DLA STALI MIELEC!

• Strata Bartkowiaka w środku pola. Goście przejmują piłkę i chwilę po tym Panayotov nabił rywala przy linii końcowej. Korner dla Stali.

• Vojtus sfaulowany na lewej stronie. Rzut wolny dla Miedzi.

• I jeszcze kartka dla Koleva.

• Bardzo ostre starcie w środku pola pomiędzy Gorskim a Kolevem. Sędzia wzywa na murawę pomoc medyczną. Wszystko jednak w porządku z nimi i arbiter kara Gorskiego żółtym kartonikiem

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Rybickiego pewnie łapie Libera.

• Zmiana w Miedzi Legnica. Boisko opuszcza Petteri Pennanen, w jego miejsce na murawie pojawia się Michał Bartkowiak.

• Dobry pomysł miał teraz Łobodziński! Doświadczony skrzydłowy Miedzi zagrał podcinką do Vojtusa, ale Słowak nie zdążył do tego podania.

• Co teraz zrobił sędzia asystent? Najpierw podniósł on chorągiewkę sygnalizując spalonego Sobczaka, ale chwilę potem ją opuścił puszczając grę. Gramy dalej!

• Faul Rybickiego na Drzazdze przy linii środkowej. Rzut wolny dla gości.

• Gorskie sfaulowany przy linii bocznej. Rzut wolny dla legniczan.

• Zupełnie bez pomysłu zagrał teraz Pennanen podcinką w pole karne Stali. Libera pewnie łapie piłkę.

• Rzut wolny dla Miedzi. Marqutios posłał "zawiesinę" na pole karne Stali i Libera bez problemów łapie piłkę.

• Groźna akcja Stali! Drzazga zagrał podcinką do Getingera i ten znalazł by się w sytuacji sam na sam z Kapsą, gdyby spalony!

• Zagranie na wolne pole do Sobczaka i skrzydłowy Stali już chyba po raz piąty na ofsajdzie w tym meczu. Rzut wolny dla Miedzi.

• Zbyt mocny przerzut Górki na lewą stronę boiska. Aut dla legniczan.

• Bardzo pewny strzał Jakuba Vojtusa z jedenastego metra! Słowak posłał piłkę mocno pod poprzeczkę i pozostawił Liberę bez szans!

• GOOOL DLA MIEDZI!

• Mamy rzut karny dla Miedzi! Milekić po raz drugi zagrywa ręką, ale tym razem we własnym polu karnym! Ależ pech tego zawodnika!

• Zagranie ręką Milekicia w środku pola. Rzut wolny dla Miedzi.

• To mogło się źle skończyć dla Miedzi! Panayotov popędził z kontrą na prawej stronie, ale w porę na własną połowę wrócił de Amo, który powstrzymał rywala świetnym wślizgiem!

• Groźnie teraz w polu karnym Miedzi! Po składnej akcji Stali piłkę na prawą flankę dostał Lech i jego strzał z ostrego kąta z trudem broni Kapsa!

• Podanie Lecha do Górki i dobrze przy linii bocznej interweniuje Trifonov. Aut dla mielczan.

• Nieudany przerzut Rybickiego na prawo do Rasaka. Piłka wychodzi za linię końcową i za chwilę od własnej bramki wznowi Libera.

• Słabe uderzenie Marquitosa ze stałego fragmentu. Hiszpan trafia tylko w mur ekipy przyjezdnych.

• Wychodzący na czystą pozycję Votjus ostro sfaulowany na 18 metrze od bramki Stali. Rzut wolny dla legniczan z niezłej pozycji.

• Po krótkim rozegraniu Mielczan piłkę pod swoje nogi dostał Sulewski i uderzeniem z dystansu próbował pokonać Kapsę. Piłka szybuje jednak minimalnie ponad poprzeczką!

• Groźna kontra Stali! Sobczak popędził lewą stroną boiska i strzałem zza obrońcy próbował zaskoczyć Kapsę. De Amo zablokował jednak to uderzenie i będzie rzut rożny dla Stali.

• Ładnie zagrał teraz podcinką Marquitos do Vojtusa! Słowakowi zabrakło jednak paru centymetrów, aby dosięgnął piłki!

• Pennanen sfaulowany w środku pola. Rzut wolny dla Miedzi.

• Powoli rozgrywa teraz Miedź. Legniczanie ewidentnie bez pomysłu na grę.

• Zaczynamy drugą część spotkania!

• No i mamy wspomnianą zmianę. Rybicki zastępuje niewidocznego dziś Forsella.

• Szykuje się zmiana w Miedzi przed rozpoczęciem drugiej połówki. Rybicki przygotowuje się do wejścia przy linii bocznej.

• Obie jedenastki wróciły właśnie na murawę. Za chwilę zaczynamy drugą część spotkania!

• Nudne spotkanie oglądamy dziś w Legnicy. Mecz nie obfituje w sytuacje bramkowe, strzałów po obu stronach jak na lekarstwo. Mimo to Stal prowadzi do przerwy 1:0. Wracamy za 15 minut!

• Koniec pierwszej połowy!

• Pan Wojciech Krztoń dolicza do pierwszej części spotkania jedną minutę.

• Ależ sytuacja Łobodzińskiego! Po nieudanym stałym fragmencie Stali Vojtus wyprowadził kontrę legnickiego zespołu, zagrał do niepilnowanego Łobodzińskiego, ale ten fatalnie pudłuje sam na sam z Liberą!

• Ależ szansa Stali! Panayotov świetnie dośrodkował z prawej strony i w szesnastce Miedzi fatalnie z piłką minął się Sobczak! To mógł być dublet tego zawodnika!

• To mogła być odpowiedź Miedzi! Gorskie dobrze wrzucił z prawej flanki i uderzenie Vojtusa głową z trudem łapie Libera!

• Szymon Sobczak urwał się świetnie obrońcom Miedzi i płaskim strzałem nie dał szans Kapsie!

• Zbyt płaskie dośrodkowanie Marquitosa ze stojącej piłki wybija pewnie defensywa Stali.

• Łobodziński sfaulowany około 30 metrów od bramki gości. Rzut wolny dla Miedzi.

• Dobre zagranie Vojtusa w tempo do Łobodzińskiego. Ten jednak nieczysto przyjmuje i piłka ląduje na aucie.

• Przerzut Sulewskiego na lewą flankę do Sobczaka i skrzydłowy Stali po raz kolejny na ofsajdzie.

• Faul Pennanena na własnej połowie. Rzut wolny dla Stali Mielec.

• Mocno uderzenie Forsella ze stałego fragmentu ląduje metr obok słupka bramki gości.

• Rasak sfaulowany przed polem karnym Stali. Będzie rzut wolny dla legniczan.

• Kolejna ładna kombinacja legniczan! Midzierski zagrał do Pennanena, ten przepuścił piłkę do Forsella i w ostatniej chwili powstrzymuje go Sulewski!

• Ajjjj! Kapitalnie zagrał teraz podcinką Marquitos do wbiegającego Vojtusa, ale ten zbytnio wypuścił sobie piłkę i tą złapał Libera!

• Nieudane rozegranie stałego fragmentu przez legniczan. Piłka wraca do linii defensywnej i Miedź będzie konstruować swój atak od nowa.

• Marquitos zablokowany na skrzydle. Rzut rożny dla Miedzi.

• Podanie Gorskiego z prawej flanki zablokowane przez Koleva. Aut dla Miedzi.

• Nieudane wyprowadzenie piłki przez Panayotova. Wracający Marquitos przejmuje futbolówkę.

• Forsell chciał zagrać teraz do niepilnowanego przed szesnastką Stali Vojtusa, ale zagrał zbyt lekko. Piłkę przejmuje dobrze ustawiony Kiercz.

• Ostry faul Vojtusa w środku pola. Arbiter używa gwizdka i dyktuje rzut wolny dla przyjezdnych.

• Długo utrzymuje się teraz przy piłce Miedź, ale nic z tego nie wynika. Brakuje strzałów na bramkę Libery.

• Niebezpiecznie teraz pod bramką Miedzi! Do strzału doszedł Drzaga, ale w ostatniej chwili powstrzymał go de Amo na spółkę z Midzierskim!

• Dobre zagranie podcinką Forsella do Łobodzińskiego ze stojącej piłki, ale skrzydłowy Miedzi na spalonym. Rzut wolny dla Stali.

• Marquitos wycięty równo z trawą na lewej flance. Arbiter Krztoń dyktuje rzut wolny dla legniczan.

• Nieudana kontra przyjezdnych. Niecelne zagranie i będzie aut dla Miedzi.

• Blisko było teraz gola dla Miedzi! Rasak uderzył płasko z 15 metra i piłka minęła słupek bramki Stali o centrymetry! Wydaje się jednak że Libera miał wszystko pod kontrolą, bowiem nie ruszył się nawet do tej piłki.

• Groźna kontra Stali! Kolev popędził lewą flanką i jego "centrostrzał" z linii pola karnego końcówkami palców paruje Kapsa!

• Pierwszy celny strzał legniczan w tym meczu. Forsell zagrał wgłąb pola karnego do Łobodzińskiego, a ten uderzył z pierwszej piłki wprost w Liberę.

• Ładna akcja Vojtusa! Słowak wszedł jak w masło w pole karne Stali i w ostatniej chwili przy linii końcowej futbolówki pozbawił go jeden z defensorów Stali. Korner dla Miedzi.

• Łobodziński sfaulowany niedaleko linii środkowej. Rzut wolny dla Miedzi.

• Arbiter zarządza przerwę na uzupełnienie płynów. Trudno się temu dziwić - w Legnicy dziś niemiłosierny skwar.

• Groźnie w polu karnym Miedzi! Po dośrodkowaniu Górki z prawej strony piłkę strącił Drzazga i Panayotov był w świetnej sytuacji aby pokonać Kapsę! Golkiper Miedzi okazał się jednak szybszy i skrócił przytomnie kąt strzału.

• Po składnej akcji Mielczan Sobczak znów złapany na spalonym. Gdyby nie to, mogłoby się to źle skończyć dla legniczan!

• Sobczak złapany na ofsajdzie. Rzut wolny dla legniczan.

• Spokojniejszy fragment spotkania. Miedź stara się zdobyć pole rozgrywając powoli z linią obrony.

• Faul Marquitosa w ataku. Rzut wolny dla Mielczan.

• Mamy pierwszy strzał w tym spotkaniu. Krzysztof Drzazga próbował pokonać wysuniętego Kapsę podcinką z 40 metra, ale uderzył zbyt lekko i niedokładnie, aby zaskoczyć legnickiego golkipera.

• Korner dla Stali. Panayotov dośrodkował z narożnika boiska wprost w ręce Kapsy.

• Forsell spróbował uruchomić Łobodzińskiego prostopadłym krosem, ale czujnie w obronie zachował się Lech, który przejął futbolówkę.

• Podanie Trifonova na wolne pole do Marquitosa, ale Hiszpan traci piłkę.

• Kolev próbował uruchomić prostopadłym podaniem Getingera, ale zablokował to Gorskie. Legniczanie przejmują futbolówkę.

• Od razu długa piłka na skrzydło do Drzazgi. Tam jednak natychmiast doskakuje Rasak i oddala zagrożenie. Aut dla gości.

• Startujemy! Od środka Stal!

• Jeszcze tylko przywitanie kapitanów. Wojciech Łobodziński uściska dłoń Krzysztofa Kiercza

• Miedź zagra dziś na w jednolitych niebieskich strojach, natomiast goście wystąpią w białych trykotach.

• Sędzia Wojciech Krztoń właśnie wyprowadził obie jedenastki na murawę. Startujemy już za parę chwil!

• Do pierwszego gwizdka zostało niecałe 10 minut. Stadion w Legnicy powoli wypełnia się już kibicami.

• Pełna obsada sędziowska tego spotkania:

Arbiter główny: Wojciech Krztoń, Sędziowie asystenci: Krystian Mucha i Wojciech Szczurek, Sędzia techniczny: Marcin Kochanek.

• Przedstawiamy wam ławki rezerwowych obu ekip:

Miedź: Sapela, Bartkowiak, Bartulović, Daniel, Rybicki, Bartczak, Garguła

Stal: Kozioł, Zalepa, Głowacki, Buczek, Sadzawicki, Radulj

• Piłkarze obu drużyn zeszli właśnie z rozgrzewki. Początek spotkania już za kilkanaście minut!

• Pogoda z pewnością nie będzie rozpieszczać dziś piłkarzy. W Legnicy mamy dziś mocny upał.

• Witamy ze Stadionu im. Orła Białego w Legnicy! Już za 15 minut rozpocznie się spotkanie o mistrzostwo 1. ligi Miedź Legnica - Stal Mielec

Amadeusz Żurawiecki

Miedź - Stal LIVE! Czy legniczanie mają jeszcze szanse na awans?

Miedź - Stal LIVE! Czy legniczanie mają jeszcze szanse na awans? ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Mecz Miedź Legnica - Stal Mielec ONLINE. W środowy wieczór Miedź Legnica podejmie na własnym terenie Stal Mielec. Legniczanie muszą ten wygrać, aby udowodnić, że nadal liczą się w walce o awans. Pierwszy gwizdek arbitra prowadzącego tego spotkanie punkt 19:00. Relacja LIVE w GOL24!

Mecz Miedź Legnica - Stal Mielec ONLINE

Nadzieje legniczan na awans do elity powróciły po ostatniej wygranej Miedzi z Zagłębiem Sosnowiec. Był to jeden z najlepszych meczów w wykonaniu podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza - Miedź wygrała wówczas 2:1. Legniczanie, aby nadal być w gronie ścisłej czołówki muszą wygrać ze Stalą.

Zwycięstwo z Sosnowcem dało nam nadzieję. Nie ma co patrzeć w tabelę, tylko trzeba wygrać. Najpierw zróbmy swoje, żeby mieć czyste sumienie, a potem zobaczymy, gdzie nas to zaprowadzi – mówi Ryszard Tarasiewicz, trener Miedzi.

Miedź po 30 ligowych kolejkach zajmuje 6. miejsce w tabeli. Na ich dotychczasowy 48-punktowy dorobek składa się 13 zwycięstw, 9 remisów i 8 porażek.

Trener Tarasiewicz nie będzie mógł skorzystać dziś z usług Michała Stasiaka, który będzie musiał pauzować za kartki. W jego miejsce zagra prawdopodobnie Hiszpan Jonathan de Amo .

Stal jest ostatnio w nie najlepszej formie, bowiem Mielczanie nie wygrali od 5 spotkań. Aż 3 z nich to były porażki. Warto jednak wspomnieć o remisie 3:3 z katowicką Gieksą, czy wygranej aż 4:0 ze Stomilem Olsztyn. Podopieczni Zbigniewa Smółki zremisowali w ostatnim spotkaniu 0:0 z Wisłą Puławy i nadal nie są pewni utrzymania, choć jest to prawie pewne.

Stal Mielec po 30 ligowych kolejkach zajmuje 10. lokatę w tabeli i ma na swoim koncie 38 punktów (bilans 10-8-12). Do strefy spadkowej Mielczanie tracą aż 9 punktów. Podopieczni Zbigniewa Smółki grają już o przysłowiową pietruszkę. Ewentualna przegrana w Legnicy prawdopodobnie nie wpłynie znacząco na ich pozycję w tabeli.

W jesiennym meczu Miedź uległa Stali w Mielcu 1:0. Sędzią meczu pomiędzy Miedzią a Stalą będzie Wojciech Krztoń z Olsztyna. Ten arbiter w bieżącym sezonie pokazuje średnio 3,75 żółtych kartek na mecz.

Miedź Legnica - Stal Mielec: Kto wygra mecz 1 ligi?

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Stal - Miedź 1:0 (1 liga, 22.10.2016)

Mecz Miedź Legnica - Stal Mielec TRANSMISJA TV

Polsat Sport nie przeprowadzi transmisji z tego meczu. Tym bardziej zapraszamy więc na relację LIVE do GOL24. Startujemy o 19:00.