Mecz Olimpia Grudziądz - Raków ONLINE. Gdzie oglądać w...

Olimpia Grudziądz

1

Raków Częstochowa

2

• Koniec! Olimpia Grudziądz przegrała u siebie z Rakowem Częstochowa (1:2) w meczu 15. kolejki Nice 1 Ligi. Do przerwy gospodarze prowadzili jedną bramką, lecz po zmianie stron beniaminek w 10 minut odrobił straty z nawiązką. Dla zespołu Marka Papszuna było to przełamanie, po trzech meczach bez zwycięstwa. Olimpia na swoją kolej musi jeszcze poczekać.

• Cztery minuty doliczone.

• Ucierpiał w jednym ze starć Tomas Petrasek.

• Daniel Boateng na ostatnie minuty za Wójcika. Raków będzie bronił wyniku - trudno się dziwić.

• Futbolówka spadła pod nogi Eusebio, który uderzył błyskawicznie, ale świetny refleks zaprezentował bramkarz Rakowa!

• Tym razem Klimczak nie opanował piłki.

• Ciechanowski szukał Klimczaka, który uderzył z ostrego kąta, ale niecelnie.

• Wchodzi również Krystian Popiela. Zastępuje Huberta Adamczyka.

• Adam Mesjasz za Tomalskiego.

• Plac gry opuszcza Czerkas. W jego miejsce wprowadzony Aghwan Papikjan.

• Dobry drybling Malinowskiego zakończony strzałem, ale tylko w boczną siatkę.

• Fatalnie dośrodkował z kornera Michalak.

• Zaskakujący strzał z pierwszej piłki Eusebio, ale broni ładnie Lis!

• Ukarany żółtym kartonikiem Łabojko.

• Eusebio Bancessi zastąpi Kowala.

• Adrian Klimczak wchodzi za Konrada Handzlika. To pierwsza zmiana w meczu.

• Piękny techniczny lobik popularnego "Maliny" i Raków na prowadzeniu! Częstochowianie potrzebowali zaledwie 10 minut, by z nawiązką odrobić straty.

• GOOOOOOOL!!! MALINOWSKI NA 2:1 DLA RAKOWA!!!

• Raków w gazie. Kolejna szansa Czerkasa, ale tym razem górą z pojedynku wychodzi Małecki!

• Napastnik Rakowa wykorzystał bardzo dobre prostopadłe podanie i tym razem nie dał szans bramkarzowi.

• GOOOOOL!!! CZERKAS!! MAMY WYRÓWNANIE!!

• Krwawi, chyba łuk brwiowy, Damiana Ciechanowskiego. Konieczna pomoc służb medycznych.

• Wznawiamy spotkanie po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy.

• Dobrze póki co broni wyniku Olimpia. Goście z Częstochowy nie są w stanie poważniej zagrozić rywalom.

• Z ostrego kąta tym razem Malinowski, ale broni pewnie golkiper gospodarzy.

• Widoczny pod bramką Olimpii jest Wójcik, ale zdecydowanie brakuje mu precyzji w strzałach. Tym razem znowu bardzo niecelnie.

• Szczęścia próbował Malinowski, ale futbolówka przeszła wysoko nad bramką gospodarzy.

• Teraz szczęście uśmiechnęło się do Małeckiego, który popełnił błąd, ale przy pomocy Wełny udało mu się go naprawić.

• Krystian Wójcik próbował strzelać, ale trafił w plecy jednego z kolegów.

• Tym razem z dystansu bramkarza Olimpii sprawdził Hubert Tomalski.

• Próbuje się zrehabilitować Figiel, który uderzył celnie z dystansu, ale na posterunku Małecki.

• Mocne uderzenie Mateusza Klichowicza, ale niecelne.

• Rozciągnął akcję Figiel do Czerkasa, a napastnik Rakowa uderzył w boczną siatkę.

• Ależ groźnie! Z około 16 metrów uderzał precyzyjnie Wołodymyr Kowal, ale trafił tylko w słupek!

• Jeszcze Rafał Figiel otrzymał żółtą kartkę.

• GOOOOOOL!! DAMIAN MICHALIK I JEST 1:0 DLA OLIMPII!!

• Ręka w polu karnym gości i będzie rzut karny!

• Mateusz Klichowicz sfaulowany tuż przed polem karnym i będzie rzut wolny z niebezpiecznej odległości.

• Tym razem piłka przeszła, lecz Adam Czerkas przegrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem!

• Zagranie ręką Jakuba Łabojki.

• Dalekie wyjście z bramki Wojciecha Małeckiego, który przejął dalekie podanie.

• Pierwszy gwizdek sędziego, zaczynamy!

• Rezerwowi Raków: Kos, Boateng, Embalo, Mesjasz, Piceluk, Papikyan, Kuśmierek.

• Rezerwowi Olimpia: Królczyk, Wolski, Kaczmarek, Bencessi, Poręba, Klimczak, Popiela.

• - Jesteśmy źli, bo z dwóch ostatnich wyjazdów przywieźliśmy tylko jeden punkt, a pełna pula była w naszym zasięgu, bo w Siedlcach i Niepołomicach byliśmy równorzędnym rywalem dla naszych przeciwników. Chcemy mieć dobrą sytuację wyjściową przed rundę wiosenną, dlatego po nieudanych meczach teraz chcemy zgarnąć komplet punktów - podkreśla trener grudziądzan Jacek Paszulewicz.

• Zadanie częstochowian nie będzie jednak łatwe, bo równie mocno zmotywowani będą gospodarze. Olimpia w trzech ostatnich spotkaniach zanotowała dwie porażki i remis z Pogonią Siedlce.

• Raków efektownie, bo trzema zwycięstwami z rzędu zakończył wrzesień. Od tego czasu podopieczni Marka Papszuna nie zdobyli jednak kompletu punktów, remisując z Podbeskidziem, GKS-em Tychy i przegrywając z Ruchem Chorzów. Choć sytuacja częstochowian w ligowej tabeli wciąż jest dobra (zajmują miejsce w samym środku ligowej stawki), to w szatni panuje duża mobilizacja.

• Witamy. W meczu 15. kolejki Nice 1 Ligi Olimpia Grudziądz zmierzy się u siebie z Rakowem Częstochowa. Zapraszamy na relację na żywo z tego pojedynku.

Kaja Krasnodębska

Mecz Olimpia Grudziądz - Raków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Andrzej Wisniewski

Po dwóch meczach na własnym stadionie, piłkarze Rakowa już w piątek wyruszyli w kierunku Grudziądza, gdzie sobotnim późnym popołudniem zmierza się z lokalną Olimpią. I choć gospodarze jak dotąd zebrali jednak punkt mniej, ciężko będzie wyłonić faworyta.

Mecz Olimpia Grudziądz - Raków Częstochowa ONLINE

W tę ostatnią październikową sobotę nie brakuje ciekawych pierwszoligowych starć. Nudno nie będzie także w Grudziądzu, gdzie w ramach czternastej kolejki ligowych zmagań tutejsza Olimpię odwiedzi Raków Częstochowa.
Szykuje się wyrównane spotkanie, bowiem beniaminek ma w tej chwili zaledwie jeden punkt przewagi nad Olimpijczykam. Podopieczni Marka Papszuna zebrali dotąd dziewiętnaście oczek. Dwa z nich w ostatnich dwóch meczach przed własną publicznością. Najpierw zremisowali z Podbeskidziem, by zaledwie kilka dni później w tym samym meczu podzielić się punktami z GKSem Tychy. W drugim z tych spotkań bohaterem częstochowian stał się zdobywca obu trafień Tomas Petrasek.

Nieco gorzej ostatni weekend wspominać mogą zawodnicy Olimpii. Oni z wyjazdu do Niepołomic nie przywieźli nawet punktu. Nawet pomimo trafienia autorstwa najlepszego strzelca drużyny, Volodymyra Kovala okazali się słabsi od Puszczy, przez co spadli nieco w ligowej hierarchii. Aktualnie plasują się na dwunastej pozycji mając nad strefą spadkową zaledwie dwa oczka przewagi. Czy po sobotnim spotkaniu uda im się nieco odskoczyć?

Olimpia Grudziądz - Raków Częstochowa: kto wygra mecz 1. ligi?

O to będzie ciężko, bowiem Marek Papszun ma do swej dyspozycji praktycznie ze wszystkich swoich podopiecznych. Po kontuzji do zdrowia powrócił już nawet Igor Sapała, a i żaden z jego kolegów nie musi pauzować z powodu kartek. Jedynym którego nie zobaczymy jest narzekający już od dłuższego czasu na uraz Lukas Duriska. To bardzo komfortowa sytuacja, w której można pokusić się o piąte już wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

Wygraną nie zakończyła się ostatnia wizyta częstochowian w Grudziądzu w ramach ligowego starcia. Miała ona miejsce pod koniec sezonu 2010/2011 i przyniosła rezultat 1-1. Goście szybko wyszli wówczas na prowadzenie dzięki bramce Macieja Gajosa, jednak w samej końcówce gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania. Bohaterem Olimpii stał się Piotr Ruszkul.

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)
Ten arbiter nie miał jeszcze okazji prowadzić spotkania ani Olimpii Grudziądz ani też Rakowa Częstochowa.