Mecz Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Siedlce ONLINE....

Mecz Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Siedlce ONLINE. Bielszczanie rozpoczną marsz w górę tabeli?

Fortuna 1 Liga, 9. kolejka
2017-09-16 18:00

Podbeskidzie Bielsko-Biała

2

Pogoń Siedlce

0

• To wszystko ze Stadionu Miejskiego w Bielsku - Białej! Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje LIVE!

• Podbeskidzie nie zagrało dziś bezbłędnie, zespół prowadzony przez Adama Noconia dalej miewa pewne problemy w grze defensywnej, ale obiektywnie trzeba przyznać, że w każdym aspekcie gry byli lepsi od Pogoni Siedlce. W ostatnich dwóch kolejkach zdobyli 5 bramek i nie stracili ani jednej, co dobrze rokuje na przyszłość.

• Koniec meczu! W Bielsku - Białej Podbeskidzie pokonuje Pogoń Siedlce 2:0 po golach Miłosza Kozaka i Kamila Wiktorskiego!

• Sierpina w kontrze podaje do Sobczaka, ten miałby sytuację sam na sam z Misztalem, ale uniesiona chorągiewka bocznego arbitra!

• Co najmniej 4 minuty dłużej potrwa mecz w Bielsku - Białej.

• I ostatnia zmiana w tym spotkaniu! Na sam koniec trener Górali da szanse Sobczakowi na występ, a zmieni on zdobywcę pierwszej bramki, Miłosza Kozaka!

• Dokładne dośrodkowanie w pole karne Podbeskidzia z lewej strony, pewna interwencja Malca głową! Mogło być groźnie, gdyby pomylił się stoper gospodarzy.

• Dobra indywidualna akcja Polkowskiego! Niedawno wprowadzony zawodnik Pogoni minął trzech rywali na lewej stronie boiska, dograł do Zjawińskiego, ale nie udało się pokonać bramkarza gospodarzy. Mimo wszystko akcja pomocnika gości zasługiwała na brawa za ambicję.

• Przed chwilą doszedł do sytuacji strzeleckiej Ratajczak, głową uderzał na bramkę Fabisiaka, ale trochę za wysoko skierował piłkę.

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Na murawie Kacper Kostorz, który zmienił Pawła Tomczyka.

• Teraz prawą stroną próbował przedrzeć się Garyga, ale zablokował ostatecznie jego wrzutkę Moskwik.

• Podbeskidzie kontroluje mecz, utrzymują się gracze Adama Noconia przy piłce, jak dotąd po stracie drugiej bramki goście dużo biegają, ale mało z tego wynika.

• Próba dalekiego zagrania z linii defensywnej na wolne pole do Sabali, ale czujnie bramkarz Pogoni wyszedł z bramki i wybił piłkę.

• I ostatnia już, trzecia zmiana w ekipie gości. Bajdur już na ławce rezerwowych, a na boisku zameldował się Paweł Garyga.

• Zmiana również w ekipie gości, Polkowski zastąpił na placu gry Tomasiewicza.

• Zmiana w Podbeskidziu! Aktywny dziś Ilijew opuszcza boisko, w jego miejsce pojawia się Sabala.

• Od razu gracze Pogoni Siedlce rzucają się do ofensywy, ale to nakręca kontry gospodarzy! Iliev podaje w pole karne do Rakowskiego, świetnie broni Misztal i ratuje zespół!

• BRAMKA! Ależ, dziwny, jeśli można tak powiedzieć, gol. "Nastrzelony" w polu karnym Wiktorski pakuje piłkę do siatki klatką piersiową! Ale gol to gol, i Podbeskidzie prowadzi już 2:0!

• Dwie groźne akcje Pogoni! Najpierw wrzutka w pole karne, strzał z bliska zablokował Moskwik, póżniej dośrodkowanie z prawej strony, które niebezpiecznie przecięło pole karne Podbeskidzia, na szczęście dla gospodarzy nikt nie skierował tej piłki do siatki.

• Pierwsza zmiana w meczu. W ekipie gości zszedł Pastva, zastąpił go Paluchowski

• Świetnie Sierpina odebrał piłkę w środku pola, ale za długą ją holował zamiast podać do kolegi, przez co stracił.

• Tomczyk odważnie wbiegł w pole karne, w samą porę czysto wybił mu piłkę spod nóg wracający za akcją Daniel Chyła.

• Sierpina zszedł do środka i uderzył na bramkę, ale fatalnie to wykonał, piłka wysoko nad poprzeczką.

• W umiarkowanym tempie toczy się te pierwsze 10 minut drugiej połowy. I jedni i drudzy stwarzają sobie okazje, ale jak dotąd żadna nie była 100 procentowa.

• Wrzutka Bajdury na pole karne z rzutu wolnego. Udało się wywalczyć kolejny stały fragment, tym razem wrzutkę z narożnika.

• Zjawiński podaje do Kuna, ten na przebój próbuje przedrzeć się w pole karne między obrońcami, prawie mu się to udaje, ostatecznie "kasuje" akcje Wiktorski.

• Próbują teraz gracze Podbeskidzie konstruować akcję prawą stronę, gdzie znajduję się Sierpina, ale waleczny pomocnik Górali mimo że bardzo się stara, nie jest w stanie na razie przedrzeć się przez obronę Pogoni.

• Kontra Podbeskidzia, ale bardzo wolno zorganizowali się gracze gospodarzy, przez co zdążyła odpowiednio ustawić się obrona Pogoni i zneutralizować zagrożenie.

• Pierwszy faul w ten połowie. W ataku pozycyjnym goście.

• Wracamy do Bielska Białej! Tym razem od środka boiska rozpoczęli spotkanie gospodarze.

• I to był ostatni akcent w tej pierwszej połowie! Po 45 minutach Podbeskidzie prowadzi z Pogonią Siedlce 1:0 po bramce Miłosza Kozaka z 7 minuty. Powracamy na Stadion Miejski już za 15 minut!

• Ciekawie rozegrany rzut wolny przez Podbeskidzie, wydawało się że ani Hanzel, ani Sierpina nie doszli do porozumienia kto ma uderzać, w końcu oddał strzał ten pierwszy, ale piłka poszybowała nad bramką.

• Próbował wymusić faul Tomasiewicz, ale zbyt mało realistycznie to wyglądało, żeby sędzia dał się nabrać. Obyło się bez większych konsekwencji.

• Po ostrym faulu na Tomczyku żółtą kartką ukarany Maciej Wichtowski.

• Najlepsza okazja na remis! po zamieszaniu w polu karnym piłkę dostaje 5 metrów od bramki niepilnowany Ratajczak, strzela ustawiony bliżej prawego słupka, ale świetnie interweniuje Fabisiak!

• Groźny strzał Pastvy z 20 metrów! Narzut rożny paruje z trudem Fabisiak!

• Taktyczny faul Jarocha w środku boiska, musiał przerwać kontrę po stracie Kozaka na połowie Pogoni.

• Próbował dośrodkowania w pole karne Pastva, ale prosto w ręce Fabisiaka, kontra Podbeskidzia

• Rakowski świetnie zagrał "na klepkę" z Tomczykiem, z czego ten ostatni miał otwartą drogę do bramki, ale wybijają ostatecznie gracze gości na rzut rożny! Jedna z najlepszych okazji na podwyższenie prowadzenia.

• Sporo niedokładności w poczynaniach Pogoni. W ciągu minuty popełnili proste techniczne błędy w podaniu dwa razy, co pozwoliło zaczynać Podbeskidziu od wrzutów z autu.

• W środku boiska piłkę przejął Chyła, podał do Kuna, który podbiegł kilka metrów i uderzył na bramkę Fabisiaka, trochę za wysoko jednak aby stworzyć realne zagrożenie.

• Jaroch uderza z 25 metrów! Z najwyższym trudem broni to Misztal! Jeszcze rzut rożny dla Górali, ale niecelnie uderzał Malec.

• Teraz Sierpina z boku dogrywał do dobrze ustawionego Tomczyka, ofiarnym wślizgiem ratuje sytuację Czarnecki!

• Podbeskidzie próbowało odpowiedzieć świetnym dograniem na wolne pole do pędzącego prawą stroną Kozaka, ten świetnie obrócił się z piłką, ale poźniej pechowo stracił futbolówkę. Brawa jednak za waleczność

• Ależ było groźnie! Przegrana walka jednego z defensorów Bielska przy linii bocznej, dogranie w pole karne, gdzie Zjawiński przepuścił piłkę do Tomasiewicza, ten jednak nie pilnowany z 11 metrów strzela obok bramki!

• Trener Adam Łopatko kazał podejść swoim graczom jeszcze wyżej w pressingu, momentalnie doskakują jego zawodnicy do rywali, jak na razie Podbeskidzie jednak mądrze, dokładnie wyprowadza piłkę z defensywy.

• Teraz kiks Wichtowskiego! Obrońca Pogoni nie trafił w piłkę i jego partner z drużyny musiał pojedynkować się bardzo ostro z Tomczykiem, na szczęscie dla Pogoni wygrał tę walkę.

• Zepchnięci teraz podopieczni Adama Noconia pod własne pole karne przez graczy Pogoni, jak dotąd jednak poradzili sobie z wszystkimi atakami gości.

• I znów niepewnie defensywna Górali. Tym razem Kun do Zjawińskiego na polu karnym, bramkarz Podbeskidzia tym razem pewnie chwyta piłkę.

• Ależ błąd teraz Podbeskidzia! Fabisiak źle wybił piłkę, w środka pola przejął ją Ratajczak, podał do Zjawińskiego, który próbował szybko przelobować bramkarza Górali, ale zrobił to niedokładnie i piłka powędrowała obok prawego słupka!

• I starają się bielszczanie pójść za ciosem! Przed chwilą dobre podanie górą Hanzela do Tomczyka, niedużo zabrakło napastnikowi aby opanować futbolówkę!

• Bramka! Doskonała wrzutka w pole karne Ilieva z lewej strony boiska, tam składa się do niej Kozak, i perfekcyjnym wolejem pakuje piłkę do siatki obok bezradnego Misztala! Ależ początek Górali!

• Groźny strzał oddał Tomasiewicz! Czujny między słupkami Fabisiak piąstkuje piłkę

• Sierpina dośrodkowywał w pole karne z pierwszego w tym meczu rzutu rożnego, poradzili sobie defensorzy Pogoni

• Pierwsza groźna strata Moskwika na lewej stronie, z kontrą wyszła Pogoń, ale Zjawiński oddaje niecelny strzał.

• Zaczęli! Od środka boiska drużyna Pogoni Siedlce.

• Piłkarze już są na murawie, za chwilę losowanie stron!

• Z kolei Pogoń Siedlce także w swoim ostatnim zgarnęła komplet punktów. Podopieczni Adama Łopatko pokonali u siebie Stomil Olsztyn 1:0. Pogoń obecnie zajmuje 9 miejsce w tabeli, do tej pory zawodnikom z Siedlec udało się zgromadzić 11 punktów.

• W ostatnim swoim spotkaniu Podbeskidzie pokonało Olimpię Grudziądz 3:0. Co ciekawe, trener Adam Nocoń dziś zdecydował się wystawić prawie identyczny pierwszy skład, jedyną różnicą jest brak Szymona Sobczaka, zastępuje go Miłosz Kozak.

• Witamy Państwa na relacji LIVE z meczu Podbeskidzie - Pogoń Siedlce! Pierwszy gwizdek sędziego usłyszymy już za niecałe 30 minut, obecnie oba zespoły rozgrzewają się na murawie.

Gabriel Skoczeń

Podbeskidzie - Pogoń LIVE! Bielszczanie rozpoczną marsz w górę tabeli?

Podbeskidzie - Pogoń LIVE! Bielszczanie rozpoczną marsz w górę tabeli? ©Łukasz Klimaniec

Mecz Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Siedlce ONLINE. Po ostatnim zwycięstwie 3:0 nad Olimpią Grudziądz w Bielsku odetchnięto z ulgą. Piłkarze wreszcie zaprezentowali kibicom skuteczny futbol, choć sam mecz nie był tak jednostronny, jak mógłby wskazywać na to wynik. Czy to jest początek dobrej passy przekonamy się już dziś, bowiem Podbeskidzie podejmie na własnym stadionie zespół Pogoni Siedlce.

Mecz Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Siedlce ONLINE

Mecz z Olimpią Grudziądz nie był dla „Górali” spacerkiem. Mimo wysokiej wygranej zespół gospodarzy miał również swoje problemy, ale co najważniejsze, bielszczanom udało się wykorzystać błędy rywala i zdobyć jakże cenny komplet punktów.
Sam trener Adam Nocoń po środowym spotkaniu, jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie klubu powiedział: - „Wynik wskazuje, że było lekko, łatwo i przyjemnie, ale kto widział mecz ten wie, że tak łatwo nie było.” Zaskakujący wydawał się fakt, że trener zdecydował się wystawić przeciwko Olimpii dokładnie ten sam skład, który parę dni wcześniej uległ w Łęcznej miejscowemu Górnikowi 0:1.

Ostatecznie okazało się to rozwiązaniem tak samo ryzykownym, jak i skutecznym. Szkoleniowiec „Górali” przyznał, że miał pewne obawy co do tego ruchu, ale uznał, że zespołowi najbardziej potrzebna jest teraz stabilizacja. I patrząc w przeszłość, trudno z tym stwierdzeniem polemizować. Zarówno bezpośrednio na murawie, jak i w sztabie trenerskim od początku sezonu na próżno szukać stabilności. Trener na pewno ma przed dzisiejszym meczem pewien dylemat – czy przeciwko Pogoni znów zagrać tymi samymi piłkarzami, czy jednak dokonać pewnych korekt.

Pogoń Siedlce jak na razie gra w kratkę. Dobre mecze, nawet z wyżej notowanymi rywalami, podopieczni Adama Łopatki przeplatają gorszymi, w których tracą cenne punkty. Piłkarze z Siedlec potrafili pokonać na wyjeździe Stal Mielec i zremisować 1:1 z Chrobrym Głogów, ale też przegrać z Zagłębiem Sosnowiec czy zremisować z Wigrami Suwałki. W ośmiu dotychczasowych kolejkach zgromadzili 11 punktów, co pozwala im zajmować 9. pozycję w ligowej tabeli.

Ostatnie swoje spotkanie siedlczanie wygrali ze Stomilem Olsztyn 1:0 po bramce Dariusza Zjawińskiego. Jednak nie wszystko poszło po myśli trenera Łopatki, bowiem czerwoną kartką został ukarany Mateusz Żytko, jeden z ważniejszych zawodników w kadrze Pogoni. Jego brak zmusi szkoleniowca gości do wprowadzenia korekt w składzie formacji defensywnej. Ponadto wciąż do gry nie są gotowi między innymi Krystian Stępniowski, Piotr Mroziński czy Łukasz Jegliński. Braki kadrowe mogą być dziś sporym wyzwaniem dla Pogoni, ale trener Adam Łopatko w wywiadzie dla strony klubowej zapewnił, że jego drużyna jest w stanie pokonać Podbeskidzie, ale w przyszłości chciałby unikać takich wymuszonych absencji jak ta Mateusza Żytki. Zespół z Siedlec mimo kłopotów może być bardzo wymagającym przeciwnikiem dla „Górali”, których forma wciąż jest niewiadomą.

Do tej pory Podbeskidzie zmierzyło się z Pogonią dwa razy. W poprzednim sezonie na Stadionie Miejskim w Bielsku – Białej padł bezbramkowy remis, a w Siedlcach gospodarze sensacyjnie pokonali bielszczan 3:0, ostatecznie odbierając szanse „Góralom” na szybki powrót do Ekstraklasy. Czy teraz podopieczni Adama Noconia wezmą rewanż za tamtą porażkę? Początek spotkania o godzinie 18:00, arbitrem głównym będzie Konrad Gąsiorowski.

Sonda

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Siedlce: Kto wygra mecz 1 ligi?

Forma w ostatnich meczach:

Podbeskidzie Bielsko-Biała:
Podbeskidzie - Olimpia Grudziądz 3:0 (1 Liga, 13.09.2017)
Górnik Łęczna - Podbeskidzie 1:0 (1 Liga, 09.09.2017)
Podbeskidzie - GKS Tychy 1:2 (sparing, 02.09.2017)

Pogoń Siedlce:
Pogoń - Stomil Olsztyn 1:0 (1 Liga, 08.09.2017)
Drutex-Bytovia Bytów - Pogoń 4:1 (1 Liga, 02.09.2017)
Pogoń - Chrobry Głogów 1:1 (1 Liga, 28.08.2017)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Pogoń - Podbeskidzie 3:0 (1 Liga, 17.05.2017)
Podbeskidzie - Pogoń 0:0 (1 Liga, 22.10.2016)

Mecz Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Siedlce TRANSMISJA TV

Spotkanie nie będzie transmitowane w Polsacie Sport. Tym bardziej zapraszamy więc na relację LIVE do GOL24.pl. Startujemy o 18:00.