Mecz Ruch Chorzów - Stal Mielec ONLINE. Gdzie oglądać w...

Ruch Chorzów

1

Stal Mielec

2

• Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu Ruchu, który kończył go w dziesiątkę. Urazu na sam koniec nabawił się jeden z piłkarzy gospodarzy. Dziękujemy za uwagę!

• Koniec! Stal wygrywa 2:1 i wraca do Mielca z trzema punktami.

• Rzut wolny dla Stali po faulu na Djermanoviciu.

• Kontratak Stali i Hrdlicka broni z problemami strzał Janoty.

• Świetna okazja Balickiego! Świetne podanie od Nowaka, lecz napastnik Ruchu myli się i nie mamy bramki wyrównującej.

• Arbiter dolicza 5 minut.

• Kolejny błąd Libora Hrdlicki...

• Potężne błędy Liberackiego i Czajkowskiego wykorzystane przez Gancarczyka. Świetnie rozegrana akcja Stali Mielec i mamy 2:1.

• GOL! Stal obejmuje prowadzenie! 2:1 dla gości z Mielca! Zdobywcą bramki Mateusz Gancarczyk!

• Zmiana także w Stali. Za Przemysława Lecha, który opuszcza boisko na noszach, wchodzi Piotr Marciniec.

• Ostatnia zmiana w Ruchu. Za Mello wchodzi Kamil Słoma.

• Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym spotkaniu. Ukarany Michał Walski.

• Bombardowanie bramki Ruchu! Po rzucie rożnym Czajkowski wybił piłkę z linii bramkowej, a futbolówka spadła pod nogi jednego z piłkarzy Stali. Oddał świetny strzał, lecz trafił tylko w słupek.

• Dobra okazja Przybeckiego! Nowak dośrodkował wprost na głowę pomocnika Ruchu, lecz ten nie zmieścił piłki pod poprzeczką. Od bramki Majecki.

• Świetna interwencja Majeckiego po strzale Nowaka!

• Druga zmiana także w Ruchu. Schodzi [Vilim Posinković, a w jego miejsce melduje się Artur Balicki.

• Krótka przerwa w grze. Na boisku leży Czajkowski.

• Druga zmiana w Stali. Za Maksymiliana Banaszewskiego wchodzi Dejan Djermanović. Tym samym goście z Mielca grają na dwóch napastników.

• Faul Czajkowskiego na Banaszewskim. Rzut wolny dla Stali.

• Dobra sytuacja Janoty. Liberacki zablokował jego strzał i wybił piłkę na rzut rożny.

• Pierwsza zmiana w Stali. Za Tomasza Swędrowskiego na boisku zameldował się Michał Janota.

• Faul na Mello. Rzut wolny dla Ruchu.

• Świetna okazja Nowaka! Mógł wyprowadzić Ruch na prowadzenie, lecz nie zdołał zmieścić piłki pod poprzeczką.

• Dobry pomysł Urbańczyka z prostopadłym zagraniem do jednego z kolegów, lecz piłkę wybił Getinger.

• Miłosz Przybecki sprawdził Majeckiego! Mocne uderzenie z bliskiej odległości, golkiper Stali wybił piłkę na rzut rożny.

• Kolejna próba z daleka. Mello odgrywał do Urbańczyka, lecz ten strzelał za mocno.

• Ruch zdołał doprowadzić do wyrównania. Piękna bramka Mello bezpośrednio z rzutu wolnego. Radosław Majecki nie zdążył z interwencją i mamy 1:1. Kibice na trybunach zaczęli zagrzewać "Niebieskich" do walki.

• 1:1! Bramka Mello bezpośrednio z rzutu wolnego!

• Kolejna dobra szansa dla Stali! Swędrowski "ustrzelił" Villafane. Gdyby nie obrońca Ruchu, mielibyśmy już 2:0. Hiszpan został trafiony w klatkę piersiową, a Hrdlicka zdążył złapać piłkę.

• Strzał Leandro z około 16. metra! Minimalnie nad bramką.

• Wracamy do gry!

• Stal jest dziś zdecydowanie lepszym zespołem. Ruch nie dość, że stracił w pierwszej połowie bramkę, to jeszcze z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Marcin Kowalczyk. Słabo wygląda dziś defensywa chorzowian. Błędy popełnia też Libor Hrdlicka. "Niebiescy" mają jednak sporo szczęścia, bo goście z Mielca powinni prowadzić wyżej - okazji do tego nie brakowało.

• Koniec pierwszej połowy. Stal zasłużenie prowadzi z Ruchem 1:0.

• Rzut wolny dla Ruchu! Walski w pole karne, lecz z wrzutką poradzili sobie obrońcy Stali. Piłka spadła pod nogi Liberackiego, a ten zdecydował się na strzał. Było blisko, lecz trafił w poprzeczkę!

• Arbiter doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie.

• Błąd w rozegraniu piłki przez Ruch! Urbańczyk nie opanował podania od Hrdlicki i otworzył drogę do bramki Getingerowi. Zawodnik Stali chciał przelobować golkipera "NIebieskich", lecz minimalnie pomylił się. Kolejny raz gospodarze mieli szczęście.

• Piłkarz Stali otrzymał świetne podanie od jednego z kolegów i strzałem głową z około piątego metra pokonał Libora Hrdlickę.

• GOL! Prowadzenie obejmuje Stal Mielec! Strzelcem gola wyróżniający się dziś Mateusz Cholewiak!

• Kolejna dobra próba Cholewiaka! Strzał po długim słupku minął jednak bramkę Hrdlicki.

• Za kontuzjowanego Marcina Kowalczyka na boisku zameldował się Adrian Liberacki.

• Konieczna będzie zmiana. Kowalczyk nie może kontynuować gry.

• Przerwa w grze - faulowany Kowalczyk.

• Kolejny strzał Gancarczyka. Tym razem bez problemów piłkę łapie Hrdlicka.

• Zablokowany Czajkowski, lecz Hrdlicka zdołał uprzedzić napastnika Stali i przejął piłkę, naprawiając błąd młodego obrońcy.

• Przybecki wywalczył rzut rożny. Obrońcy Stali wybili piłkę wprost pod nogi Walskiego, lecz ten oddał zbyt mocny strzał. Od bramki Majecki.

• Rzut wolny dla Stali Mielec. Do piłki podszedł Gancarczyk, a futbolówka po rykoszecie wyszła na rożny. Ruch zdołał jednak oddalić zagrożenie.

• Aut dla Stali na wysokości pola karnego. Piłkę dostał Cholewiak, zabawił się z Mello i Hołownią, i zdołał oddać strzał. Znów futbolówka minęła słupek.

• Tym razem faulował Urbańczyk. Przy piłce Stal.

• Fatalny błąd Hrdlicki! Wyszedł z bramki, jednak nie trafił w piłkę. Cholewiak miał przed sobą pustą bramkę, ale... jego strzał z około 18. metra minął słupek o kilka centymetrów! Ogromne szczęście Ruchu, bo goście powinni prowadzić już 1:0.

• Kolejna strata Mello na własnej połowie. Tym razem dobrze w obronie wykazał się Czajkowski. Przechwycił piłkę i oddalił zagrożenie spod własnej bramki.

• Daleki strzał Getingera okazał się bardzo niecelny. Od bramki rozpocznie Hrdlicka.

• Strata piłki przez Mello. Aut dla Stali, lecz szybko futbolówkę przechwycili gospodarze.

• Atak Ruchu powstrzymuje Kiercz, jednak przy piłce nadal "Niebiescy".

• Faulowany Urbańczyk. Piłka dla Ruchu.

• Zaczynamy! Od środka Stal.

• Przed meczem uhonorowany został Antoni Nieroba.

• Piłkarze wychodzą już na murawę.

• Rezerwowi Ruchu: Paszek, Komarnicki, Rutkowski, Liberacki, Słoma, Setla, Balicki.

Rezerwowi Stali: Strączek, Przystalski, Górka, Misztal, Djermanović, Janota, Marciniec.

• A tak prezentuje się kadra Stali Mielec:

• Tak zagra dziś Ruch:

• Spotkanie poprowadzi Wojciech Krztoń z Olsztyna.

• Rozpoczynamy dziś rundę rewanżową. Gospodarze wciąż zajmują 18. lokatę z dorobkiem 14. punktów, a do 15. Stomilu Olsztyn tracą pięć "oczek". Stal plasuje się na 12. miejscu i do tej pory zgromadziła 22 punkty. Warto jednak pamiętać, że oba zespoły nie grały w 17. kolejce i swoje zaległe mecze rozegrają dopiero 21 oraz 22 listopada.

• Dobry wieczór! Za godzinę rozpoczniemy relację LIVE z meczu 18. kolejki Nice 1 Ligi. Ruch Chorzów podejmie na Cichej 6 Stal Mielec.

Joanna Sobczykiewicz

Mecz Ruch Chorzów - Stal Mielec ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Marzena Bugala- Azarko

Mecz Ruch Chorzów - Stal Mielec ONLINE. Rozpoczynamy rundę rewanżową w Nice 1 Lidze. O godz. 20:45 Ruch Chorzów podejmie na Cichej 6 Stal Mielec. W meczu inauguracyjnym górą okazali się podopieczni trenera Zbigniewa Smółki, którzy skromnie zwyciężyli (1:0). Jak będzie dziś? Transmisja w Polsacie Sport rozpocznie się o godz. 20:30. Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Mecz Ruch Chorzów - Stal Mielec ONLINE

Oba zespoły wracają do pierwszoligowych zmagań po blisko dwutygodniowej przerwie. Z powodu powołań piłkarzy do młodzieżowych reprezentacji Polski zarówno Ruch, jak i Stal nie grały w 17. kolejce. Swoje mecze rozegrają 21 oraz 22 listopada.

Chorzowianie z pewnością będą chcieli zrehabilitować się po porażce w „Świętej Wojnie” z Zagłębiem. Od razu po zakończeniu meczu mówiło się, że „Niebieskim” grozi walkower. Tak też się stało. W protokole zabrakło Artura Balickiego, który wszedł na boisko w drugiej połowie. Kierownik drużyny zamiast niego umieścił w składzie 17-letniego golkipera Jakuba Bieleckiego. Ruch nie stracił na tym wiele, mając na uwadze ligową tabelę, lecz co by się stało, gdyby taka pomyłka przytrafiła się w innym spotkaniu, na przykład w derbach z GKS-em Katowice?

Sytuacja zdrowotna piłkarzy Ruchu jest dobra. Ci, którzy nabawili się urazów w ostatnich meczach, zdążyli wrócić do zdrowia. Z drużyną trenuje także Nikołaj Bankow, który w derbach doznał urazu stopy. Teraz będzie zmuszony powalczyć o miejsce w bramce z Liborem Hrdlicką. Trener Juan Ramón Rocha nie ma jednak do dyspozycji wszystkich swoich zawodników. Za nadmiar żółtych kartek pauzują Miłosz Trojak oraz Bojan Marković. Na drobne dolegliwości narzekał ostatnio Marcin Kowalczyk, lecz zapewniał, że na spotkanie ze Stalą będzie gotowy do gry. Gdyby i on wypadł na ostatniej prostej, defensywa nie będzie najmocniejszą stroną Ruchu. Nie wiadomo, jak zestawi drużynę trener Rocha, ale możliwe, że zdecyduje się na podobny wariant, co w meczu z Chojniczanką — przesunie Mateusza Zawala na środek obrony.

Dzisiejsze spotkanie nie będzie zwyczajne dla Rafała Grodzickiego, który obecnie reprezentuje barwy Stali Mielec. Wcześniej pełnił funkcję kapitana Ruchu. Pomimo wielu lat spędzonych w Chorzowie, nie powinien oczekiwać ciepłego powitania. Był jednym z kilku zawodników, których kibice obarczyli za spadek klubu do pierwszej ligi. - Z tym klubem przeżywałem wspaniałe chwile jak i ten ostatni, nieudany sezon. Ten klub mam w moim sercu, zostawiłem tam dużo zdrowia. Do dzisiaj mam mnóstwo znajomych wśród ludzi, którzy pracują w Chorzowie bądź są kibicami tego klubu - powiedział w rozmowie z oficjalną stroną klubową Stali Mielec.

Czego możemy się dziś spodziewać? Oby dobrego meczu, w którym oba zespoły powalczą o pełną pulę punktów. W obecnej sytuacji w tabeli Nice 1 Ligi remis nikogo nie zadowoli.

Ruch Chorzów - Stal Mielec: Kto wygra mecz 1 Ligi?

Bilans ostatnich spotkań:

Ruch Chorzów:

Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 3:0* [2:1] (Mello)
Ruch Chorzów - Odra Opole 3:1 (Marcin Kowalczyk, Bojan Marković, Bartosz Nowak)
GKS Katowice - Ruch Chorzów 1:2 (Vilim Posinković, Michał Walski)
Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów 2:1 (Mello)
Ruch Chorzów - Raków Częstochowa 1:0 (Bojan Marković)

* walkower na korzyść Zagłębia — na boisku w barwach Ruchu zameldował się Artur Balicki, który nie został zgłoszony w protokole

Stal Mielec:

Stal Mielec - Stomil Olsztyn 1:3 (Dejan Đermanović)
Bytovia Bytów - Stal Mielec 0:0
Stal Mielec - Chrobry Głogów 3:0 (Mateusz Cholewiak, Piotr Marciniec, Dejan Đermanović)
Stal Mielec - Chojniczanka Chojnice 1:2 (Mateusz Gancarczyk)
Wigry Suwałki - Stal Mielec 2:0

Mecz poprowadzi Wojciech Krztoń z Olsztyna. W obecnym sezonie był rozjemcą w siedmiu spotkaniach, w których pokazał 19 żółtych kartek, jedną czerwoną oraz podyktował dwa rzuty karne.

Mecz Ruch Chorzów - Stal Mielec TRANSMISJA TV
Mecz Ruch - Stal nie będzie transmitowany w telewizji. Na tekstową relację na żywo z konfrontacji przy Cichej zapraszamy do GOL24. Początek piątkowego meczu o godz. 20:45!