Mecz Stomil Olsztyn - Ruch Chorzów ONLINE. Gdzie relacja...

Stomil Olsztyn

2

Ruch Chorzów

2

• Koniec! Stomil dzieli się punktami z Ruchem po remisie 2:2. Gole dla gospodarzy strzelali Lech i Karankiewicz, a dla chorzowian trafiali Przybecki oraz Majewski.

• Wojciechowski wbiegał w pole karne, otrzymał piłkę od jednego z kolegów, ale skiksował.

• Zagrożenie spod bramki Ruchu oddalił Kowalczyk.

• Ostatnia zmiana w Ruchu. Schodzi Majewski, a na ostatnie minuty wchodzi Balicki.

• Kartka dla Słomy za odkopanie piłki.

• Rzut rożny dla Ruchu.

• Piłka spadła na głowę Ziemanna, a ten oddał strzał głową. Złapał jednak Hrdlicka.

• Starcie Karankiewicza i Wojciechowskiego.

• Ostatnia zmiana w Stomilu. Schodzi Stromecki, a w jego miejsce Biedrzycki.

• Mocne uderzenie Majewskiego z rzutu wolnego, ale wprost w ręce Leszczyńskiego.

• Żółta kartka dla Sołowieja. Rzut wolny dla Ruchu tuż przed linią 16. metra.

• Kontra Stomilu - sytuację ratuje Kowalczyk, który zablokował Ziemanna.

• Druga zmiana w Ruchu. Schodzi Zawal, a za niego na murawie melduje się Bogusz.

• Nieporozumienie pomiędzy Zawalem i Słomą. Aut dla Stomilu.

• Druga zmiana w Stomilu. Schodzi Lech, a w jego miejsce Ramirez.

• Zawal traci piłkę na rzecz Karankiewicza, jednak strzał Siemaszki nie zaskoczył Hrdlicki.

• Zmiana w Ruchu. Schodzi Mello, a w jego miejsce Wojciechowski, który obchodzi dziś 28. urodziny.

• Strzał Przybeckiego z pierwszej piłki - za mocno. Od bramki wznowi Leszczyński.

• Do wejścia przygotowany był Wojciechowski, ale po golu Majewskiego, zmiana została wstrzymana.

• GOL! Remis w Olsztynie! Leszczyński, próbując wybić piłkę, trafia w Majewskiego. Futbolówka odbiła się od napastnika Ruchu i wpadła do bramki!

• Hrdlicka wyszedł z bramki i skrócił kąt Siemaszce, ten zdecydował się wycofać piłkę do jednego z kolegów, ale czujnie obrońcy Ruchu - wybili futbolówkę, która zmierzała do pustej bramki.

• Głowacki w pole karne, ale wybija piłkę Kowalczyk. Ziemann dopadł do futbolówki i dośrodkował ją w pole karne, ale arbiter przerwał grę i od bramki wznowi Hrdlicka.

• Marković ratuje Ruch przed utratą bramki! W ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny, zanim ta dotarła do niepilnowanego Siemaszki.

• Pierwsza zmiana w Stomilu. Schodzi Zając, a w jego miejsce wchodzi Ziemann.

• Hołownia fauluje Stromeckiego.

• Zawal podał do Mello, a ten znowu zdecydował się na strzał. Leszczyński na rzut rożny. Wznawia grę Mello, a zagrożenie oddalają obrońcy Stomilu. Jeszcze aut dla Niebieskich.

• Mello do Majewskiego, piłka uciekła napastnikowi Ruchu spod nóg i szybko wykorzystali to obrońcy Stomilu, oddalając zagrożenie.

• Zawal minął Zająca, ale podał niedokładnie do jednego z kolegów i Ruch stracił piłkę.

• Żółta kartka dla Karankiewicza za faul na Zawalu.

• Zawal chciał przerzucić na lewą stronę do Słomy, jednak ten nie opanował piłki. Aut dla gospodarzy.

• Wracamy do Olsztyna na drugą połowę meczu Stomil - Ruch. Gospodarze prowadzą 2:1. Od środka rozpoczął Stomil!

• Gol dla Ruchu padł po kontrataku, w który zaangażowany był Słoma, dośrodkował Hołownia, a piłkę do bramki skierował Przybecki. Nie zmienia to faktu, że Stomil jest lepszą drużyną, popełnia mniej błędów i zasłużenie prowadzi. Ruch notuje szybkie straty piłek i często Niebiescy są zmuszeni do zagrań do tyłu, ponieważ niewielu zawodników podłącza się do akcji ofensywnych.

• Arbiter zakończył pierwszą połowę. Ruch w ostatnich sekundach zdobył bramkę do szatni. W Olsztynie mamy 2:1. Wracamy za kwadrans!

• Kontra Ruchu i gol! Bramkę zdobył Przybecki!

• Niebezpieczne zagranie Zawala do Hrdlicki, jednak golkiper Ruchu zdołał opanować piłkę i wybił ją na połowę Stomilu.

• Fauluje Mello i na własnej połowie wznowi Stomil.

• Kolejna, świetna okazja dla Stomilu! Dwa dośrodkowania Lecha - pierwsze wybił Marković, drugie spadło na głowę Głowackiego, a ten oddał strzał i nieznacznie się pomylił.

• Zawal chciał zagrać na prawo do Przybeckiego, jednak jego podanie było za mocne i od autu znów Stomil.

• Znów niecelny strzał z dystansu Mello.

• Znów naciska Stomil. Ostatecznie, po wrzutce z rzutu rożnego piłka ląduję w rękach Hrdlicki.

• Mello uderza z dystansu - odrobinę za wysoko i od bramki Leszczyński.

• Słoma dośrodkowuje w pole karne, ale Leszczyński łapie piłkę. Na dodatek arbiter odgwizduje kolejny faul Majewskiego, tym razem na golkiperze gospodarzy.

• W polu karnym Stomilu faulował Majewski. Wznowią gospodarze.

• Zawal odzyskał piłkę i zagrał do Przybeckiego, a ten wywalczył aut na wysokości pola karnego Stomilu.

• Groźne uderzenie Zająca, jednak piłka o milimetry mija słupek!

• Kowalski starł się z Zającem tuż przed linią pola karnego, jednak arbiter nie gwiżdże faulu. Przy piłce Ruch.

• Szybka akcja Stomilu. Wszystko rozpoczął Lech, jednak w kluczowym momencie pogubił się Siemaszko i wybiegł z piłką za linię końcową.

• GOL! Stomil prowadzi z Ruchem 2:0! Po wrzutce z rzutu rożnego główkował Karankiewicz.

• Siemaszko ograł Markovicia, jednak naprawił swój błąd i w porę wybił mu piłkę spod nóg. Korner dla Stomilu.

• Zając w pole karne, a Hrdlicka wybija piłkę do boku. Gospodarze są dziś bardzo groźni.

• Majewski upadł w polu karnym Leszczyńskiego, jednak nie ma mowy o jedenastce. Gramy dalej.

• Kowalski dośrodkowuje w pole karne Leszczyńskiego. Rzut rożny dla gości z Chorzowa.

• Lech sfaulował Urbańczyka.

• Faul na Hołowni. Niebiescy wznawiają grę, jednak szybko tracą piłkę. Jeden ze stoperów Ruchu za wysoko uniósł nogę i arbiter przyznał gospodarzom rzut wolny.

• Zawal dobrze podłączył się do akcji ofensywnej i wypatrzył Mello, a ten zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka skozłowała przed Leszczyńskim, jednak przeleciała obok słupka.

• Jeden z obrońców Ruchu próbował wybijać piłkę z własnego pola karnego, ale zrobił to tak niefortunnie, że trafił w Lecha. Futbolówka odbiła się od pleców zawodnika Stomilu i wpadła do bramki.

• GOL! Prowadzenie obejmuje Stomil, strzelcem gola - Lech!

• Zawal przejął piłkę, ale też szybko ją stracił. Przy futbolówce nadal gospodarze.

• Faul Majewskiego na Karankiewiczu.

• Złe zagranie Zawala i od autu wznowią gospodarze.

• Majewski nie zdołał przechwycić piłki. Trafiła ona do Leszczyńskiego.

• Błąd obrońców Ruchu: Kowalskiego i Kowalczyka. Do piłki w polu karnym dopadł Zając. Zrobiło się niebezpiecznie, ale futbolówkę złapał Hrdlicka!

• Od środka Ruch - zaczynamy!

• Zawodnicy wychodzą na murawę! Czas na przywitanie kapitanów, losowanie stron i już za kilka chwil usłyszymy pierwszy gwizdek arbitra.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało 15 minut.

• Mecz poprowadzi Dominik Sulikowski z Gdańska.

• Gospodarze zajmują 16. miejsce, a na swoim koncie mają 23 punkty. Ruch natomiast plasuje się na ostatniej, 18. pozycji i zgromadził 20 "oczek".

• Skład Stomilu: Leszczyński - Kuban, Baranowski, Sołowiej, Szywacz - Zając, Stromecki, Karankiewicz, Lech, Piotr Głowacki - Siemaszko.

Ławka gospodarzy: Miszczuk, Ziemann, Fernandez, Paweł Głowacki, Bucholc, Wełnicki, Biedrzycki.

• Tak prezentuje się skład Ruchu oraz ławka rezerwowych:

• Witamy ponownie z Olsztyna. Miejmy nadzieję, że tym razem nic nie stanie na przeszkodzie rozegrania dzisiejszego meczu. Pierwszy gwizdek arbitra już o 19.

• Tak wygląda dziś boisko w Olsztynie:

• UWAGA: Mecz został przełożony z powodu złego stanu murawy.

Joanna Sobczykiewicz

Mecz Stomil Olsztyn - Ruch Chorzów ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO. Ostatnia szansa na utrzymanie ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Mecz Stomil Olsztyn - Ruch Chorzów ONLINE. O godz. 19 Stomil Olsztyn podejmie Ruch Chorzów w ramach zaległej 21. kolejki Nice 1 Ligi. Mecz pierwotnie miał odbyć się 10 marca, jednak ze względu na zły stan boiska został odwołany na około dwie godziny przed planowym rozpoczęciem. Dla obu zespołów to walka o życie, a dokładniej o utrzymanie w lidze — ten, kto zgarnie trzy punkty, będzie mógł jeszcze mieć nadzieję na ratunek. Gdzie śledzić przebieg meczu Stomil Olsztyn - Ruch Chorzów? Stomil - Ruch LIVE.

Mecz Stomil Olsztyn - Ruch Chorzów ONLINE

W dole pierwszoligowej tabeli jest bardzo ciasno, a walka będzie toczyć się głównie o 15. lokatę, która zapewnia grę w barażu. Chrapkę na nią mają aż cztery zespoły: Olimpia, Stomil, Górnik oraz Ruch.
Jedna z drużyn będzie mogła mieć nadzieję na utrzymanie, trzy pozostałe zobaczymy w kolejnym sezonie w drugiej lidze. Jeszcze do niedawna w kwestii utrzymania mówiło się o Pogoni Siedlce, czy Bytovii Bytów, jednak w ostatniej kolejce obie drużyny uciekły rywalom — siedlczanie pokonali Ruch aż 6:0, a Bytovia skromnie zwyciężyła 1:0 u siebie z Rakowem Częstochowa.

Chorzowianie po raz drugi w tym roku udadzą się do Olsztyna, by powalczyć o punkty. W obecnej sytuacji powinni być wdzięczni za taki harmonogram, bo stoją przed szansą rehabilitacji za blamaż przy Cichej… 6. W 98. rocznicę powstania klubu piłkarze dali swoim kibicom najgorszy, urodzinowy prezent w historii i przegrali aż sześcioma bramkami. Na dodatek w starciu z siedlecką Pogonią część z zawodników biernie przyglądała się temu, jak grają podopieczni trenera Dariusza Banasika. Druga połowa zachowywała się tak, jakby na mecz po prostu nie wyszła. Błędy indywidualne i bezradność gospodarzy bezwzględnie wykorzystali siedlczanie, rozgrywając najlepszy mecz w tym sezonie w Nice 1 Lidze. Nie ma co tłumaczyć Niebieskich grą w osłabieniu (Bartłomiej Kulejewski obejrzał czerwony kartonik), bo po pierwsze już raz w tym sezonie kończyli mecz w dziesiątkę — co ciekawe, właśnie ze Stomilem w sierpniu — i potrafili odnieść zwycięstwo, a po drugie, już pierwsza połowa w wykonaniu Ruchu pozostawiała wiele do życzenia.

Na dzisiejszy mecz ze Stomilem należy oczekiwać roszad, bo trener Dariusz Fornalak nie był zadowolony ze swoich piłkarzy z wyjściowej jedenastki i jak sam przyznał, gdyby tylko mógł, po 45. minutach gry wymieniłby prawie cały skład. Na pewno zabraknie Santiago Villafañe, który znów musiał udać się do Argentyny (problemy ze zdrowiem ma jego drugi syn). Po tragedii rodzinnej, która spotkała go kilka tygodni wcześniej, co prawda wrócił do Polski, ale zaliczył spory spadek formy w porównaniu do jesieni. Tym razem kolejnej szansy może nie być. Zresztą, trener Fornalak pokazał, w jaki sposób chce budować Ruch — na bazie juniorów, z jak najmniejszą liczbą obcokrajowców. Szkoleniowiec nie bał się posadzić na ławce podstawowego stopera, Bojana Markovicia, kosztem młodego Kulejewskiego, w trakcie sezonu pożegnano się z Vilimem Posinkoviciem, za którym nie słychać, by w Chorzowie płakano, a Mello -w poprzedniej rundzie jeden z kluczowych graczy- teraz wchodzi na kilkanaście minut z ławki rezerwowych.

„Siła” ofensywna Ruchu wypada bardzo blado. Niebiescy wiosną strzelili zaledwie trzy gole — a tak naprawdę dwa, bo pierwsza bramka, która padła na korzyść chorzowian w sezonie 2017/18 (3. minuta/Bytovia), została zakwalifikowana jako trafienie samobójcze Michała Stasiaka. Postawa graczy pozyskanych w trakcie zimowej przerwy, czyli Mateusza Majewskiego i Pawła Wojciechowskiego rozczarowuje. Majewski co prawda zdobył te dwie, jedyne bramki, ale to zdecydowanie za mało, by wkupić się w łaski kibiców, który są już zniesmaczeni tym, co dzieje się przy Cichej. Pretensję po meczu z Pogonią miano do wszystkich, ale sporo z nich było skierowanych do Miłosza Trojaka, który w przerwie zmienił Mateusza Bogusza. Faul kilka sekund po wejściu na murawę, za który zobaczył żółtą kartkę (11. w sezonie) oraz fatalne zachowanie przy traconych bramkach może dać trenerowi Fornalakowi do myślenia.

Sierpniowy mecz pomiędzy Stomilem a Ruchem rozstrzygnął się na korzyść Niebieskich, którzy zwyciężyli 3:1, a na dodatek grali w dziesiątkę i nie wykorzystali rzutu karnego. Spotkanie odbyło się przy pustych trybunach — to jedna z wielu kar, nałożonych w obecnym sezonie na Ruch. Mogli w nim natomiast grać nowi piłkarze. Kilku z nich zaliczyło debiut. Jednym z nich był Mateusz Zawal, który z pewnością nie będzie wspominał go dobrze, bo już na początku drugiej połowy wyleciał z boiska za drugi żółty kartonik. Pomimo braku defensywnego pomocnika, Niebiescy dowieźli zwycięstwo do końca, a gole strzelali Posinković, Miłosz Przybecki oraz Kamil Słoma. Honorowe trafienie dla gości z Olsztyna zanotował Paweł Baranowski.

Stomil do dzisiejszego meczu podejdzie ogromnie zmotywowany. Piłkarze Kamila Kieresia w poprzedniej kolejce po raz pierwszy w tym roku wygrali (2:0 z Puszczą Niepołomice). Do tego momentu w swoim dorobku mieli dwa remisy po 1:1 z Olimpią i Górnikiem, a także cztery porażki. Pozostałe spotkania potoczyły się tak, że przy zaledwie pięciu „oczkach” zdobytych wiosną, olsztynianie znajdują się na 16. lokacie i do barażowej pozycji, zajmowanej obecnie przez Olimpię tracą tylko punkt. Dodajmy, że zawodnicy z Grudziądza zmierzą się jutro ze Stalą Mielec i o wywalczenie cennych punktów będzie im bardzo trudno. Łatwiejsza droga jest przed Stomilem. Nagrodą za ewentualne zwycięstwo z Ruchem może być awans na 15. miejsce.

Arbiter

Sędzią w dzisiejszym spotkaniu będzie Dominik Sulikowski z Gdańska. W tym sezonie był rozjemcą w 15. meczach, w których trakcie pokazał 85 żółtych kartek, jedną czerwoną, a także podyktował pięć rzutów karnych.

Stomil Olsztyn - Ruch Chorzów TRANSMISJA

Spotkanie rozpocznie się o godz. 19:00 i nie będzie transmitowane w telewizji. Tym samym zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Mecz będzie relacjonował dla Was nasz korespondent.