Mecz Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki ONLINE. Nadszedł czas...

Mecz Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki ONLINE. Nadszedł czas rozliczeń

Stomil Olsztyn

1

Wigry Suwałki

4

• Koniec meczu! Wygry pewnie pokonały Stomil 4:1 w Olsztynie. Bramki w tym spotkaniu zdobywali dla gości Zapolnik (dwie), Kądzior i Dadok. Honorowym trafieniem dla Stomilu z rzutu karnego zapisał się Szewczyk. Dziękujemy Państwu ze spędzony czas z nami i zapraszamy na kolejny sezon!

• Strzał Augustyniaka zablokowany przez olsztyńskich stoperów.

• Arbiter dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Serowiec obronił strzał Dadoka z rzutu wolnego, jednak z dobitką Dadoka już sobie nie poradził. Czwarta bramka dla Wigier!

• Żółtą kartką ukarany Jakub Mosakowski.

• Trzecia zmiana w drużynie Adama Łopatki. Dziemidowicz melduje się na boisku za Ratajczaka.

• Augustyniak strzela czwartego gola dla Wigier, ale boczny sygnalizuje pozycję spalonego. Gramy dalej.

• Ostatnia zmiana w szeregach Wigier. Za Gąskę zagra Bogusz.

• Wiktor Biedrzycki tragicznie wykonuje jedenastkę. Po uderzeniu w sam środek pewnie broni Zoch!

• Rzut karny dla Stomilu! Faulowany Szewczyk!

• Stomil Olsztyn nie otrzyma środków z Pro Junior System. W Puławach w składzie Górnika na placu gry właśnie przebywa wychowanek i czterech młodzieżowców i to oni otrzymają pół miliona złotych za zajęcie 5. miejsca w końcowym rankingu.

• Żółta kartka dla Roberta Dadoka.

• Żwir marnuje 100-procentową okazję! Świetnie na linii bramkowej wychwytuje uderzenie Zoch!

• 16-letni Jakub Mosakowski debiutuje w Dumie Warmii. Zmienia Wełnickiego.

• Augustyniak prosto w mur. Będzie korner dla Wigier.

• Mamy rzut wolny dla Wigier z 20 metra od bramki Serowca. Gra Stomilu kompletnie się rozsypała.

• Piłkarze Wigier fenomenalnie rozmontowali szyki obronne gospodarzy. Po podaniu Gąski, Kądzior mija bramkarza i umieszcza piłkę do pustej bramki. 3:1!

• Mamy także zmianę w zespole gospodarzy. Karol Żwir zmienia Grzegorza Lecha.

• Druga zmiana w składzie Wigier. Za Ryczkowskiego pojawia się Dadok.

• Co za show w Olsztynie! Drugie trafienie Zapolnika po dośrodkowaniu Kądziora!!! Mamy 2:1 dla Wigier!

• Szewczyk uderzył z 25 metra, jednak świetnie w bramce spisał się Zoch!

• 1:1!!! Szewczyk wyrównuje!

• Niewiarygodne! Adu zagrywa ręką we własnym polu karnym i mamy rzut karny dla Stomilu!!!

• 1:0 dla Wigier! Pewnie wykonana jedenastka przez Zapolnika!

• Faulowany w polu karnym Augustyniak i mamy rzut karny dla gości!

• Szewczyk wygrywa biegowy pojedynek z Remiszem, jednak wypchnął się z futbolówką zbyt daleko i nie zagroził zbytnio Zochowi. Bramkarz pewni broni strzał z ostrego kąta.

• Groźna sytuacja ze strony Kądziora, który wbiegł w pole karne. Niestety na jego niekorzyść był na ofsajdzie.

• Arbiter Mariusz Korpalski wznawia grę. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie zobaczymy bramki.

• Szykuje się zmiana w szeregach gości. Karankiewicza zmienia Augustyniak.

• Serowiec przejmuje piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a arbiter kończy pierwszą partię. Do przerwy niestety bez bramek w Olsztynie. Wracamy po przerwie.

• Przy próbie dośrodkowania z prawego skrzydła Nishi wpadł w poślizg. Piłkę przejął Karankiewicz.

• Asekuracyjne zagranie Ratajczaka na aut. Goście rozpoczną na wysokości piątego metra.

• Ostre wejście Adu na Biedrzyckim za co zostaje ukarany żółtą kartką.

• Zaskakujące uderzenie z woleja przez Biedrzyckiego. Gdyby nie interwencja Zocha, to Stomil prowadziłby już 1:0!

• Fantastyczne uderzenie Kądziora z 20 metra, jednak jeszcze lepsza interwencja Serowca. Spotkanie z każdą minutą nabiera rozpędu. Zobaczymy bramkę przed przerwą?

• Ostro potraktowany Zapolnik przez Wełnickiego. Mamy pierwszą indywidualną karę w tym meczu.

• Po próbie dośrodkowania przez Adu goście zyskują zaledwie korner.

• Po rzucie wolnym futbolówkę wybili goście, ta jednak wróciła pod nogi Ryczkowskiego, a ten minimalnie przestrzelił! Goście nabrali wiatru w żagle.

• Zapolnik został sfaulowany na lewym skrzydle. Szykuje się idealna okazja na pierwszą bramkę w tym spotkaniu.

• Kądzior uderza z 20 metrów! Piłka minimalnie mija bramkę! Olsztyńska publiczność odetchnęła z ulgą.

• Piłka w siatce Stomilu! Arbiter zdecydował się nie uznać gola z powodu ofsajdu.

• Kibice Wigier obecni w Olsztynie już od pierwszych minut.

• Strzałem z ostrego kąta Radecki dał się wykazać Serowcowi! Goście rozpoczną z autu.

• Katastrofalne uderzenie Biedrzyckiego. Piłka poszybowała wysoko nad bramkę.

• Witkowski fauluje Szewczyka przed polem karnym Zocha. Do bramki jest ok. 25 metra.

• Po wykonaniu kornera przez olsztynian do piłki doskoczył Remisz. Futbolówka jak bumerang wróciła w szesnastkę, lecz pewnie wychwycił ją Zoch.

• Pierwsze uderzenie ze strony Wigier. Próbował Ryczkowski, jednak bez większego sukcesu. Od bramki rozpocznie Serowiec.

• Pierwsza kontrowersja w tym spotkaniu. Po dośrodkowaniu Ziemanna gospodarze sygnalizują zagranie ręki w polu karnym przez Remisza. Sędzia nakazał kontynuowanie gry.

• Aby zapobiec zagrożeniu swojej bramki, Zoch musiał wybiec z obrębu pola karnego i wybić piłkę "na aferę".

• Piotrowski fauluje Gąskę na połowie Wigier. Rozpocznie zespół przyjezdnych.

• W pierwszym minutach Wigry dały się zdominować. Goście mają problem z wyjścia z własnej połówki.

• Uderzeniem z dystansu Ziemann przetestował umiejętności Zocha. Skuteczna interwencja bramkarza Wigier!

• W bramce olsztynian debiutuje dzisiaj 19-letni Adrian Serowiec. Po przerwie powinni także zobaczyć 16-letni Jakub Mosakowski.

• Po dośrodkowaniu Ziemanna z prawej flanki piłkę na raty przechwytuje Zoch.

• Po dośrodkowaniu Grzegorza Lecha w pole karne ze stałego fragmentu gry, goście pewnie wybijają futbolówkę ze swojej szesnastki.

• Szewczyk do Piotrowskiego i Stomil rozpoczyna spotkanie!

• Obydwa zespoły zakończyły swoją rozgrzewkę i udały się do szatni. Pierwszy gwizdek arbitra za niespełna 8 minut.

• Witamy Państwa prosto z Olsztyna. Niestety stolica Warmii przywitała nas deszczową aurą. W derbowym spotkaniu kończącym rozgrywki I ligi miejscowy Stomil podejmie Wigry Suwałki. Specjalnie dla Państwa mecz będą relacjonowali Bartosz Urban i Adrian Milewski.

Bartosz Urban

©Adrian Maras

Przed nami ostatnia kolejka zmagań na zapleczu Ekstraklasy. W najbliższą niedzielę o godzinie 12:30 w Olsztynie odbędzie się derbowy mecz między miejscowym Stomilem, a zespołem Wigier Suwałki. Kto udowodni swoją wyższość w bezpośrednim pojedynku na koniec sezonu?

W dość niechwalebny sposób olsztynianie wywalczyli sobie w Bytowie utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy. Aby zagwarantować sobie pozostanie w I lidze, zespół z Olsztyna nie mógł przegrać starcia z miejscową Bytovią więcej niż jedną bramką. Mimo defensywnej formacji 5-2-3, jaką nakreślił specjalnie na to spotkanie trener Adam Łopatko, Stomil przegrał mecz wynikiem 0:1, jednak cel zrealizował.

Pomimo sportowego utrzymania olsztynianie nie są nadal pewni swojej przyszłości, gdyż w pierwotnym terminie 30 maja br.
Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN nie udzieliła im licencji na grę w sezonie 2017/18 w rozgrywkach I ligi, a decyzję o jej przyznaniu postanowiła odwlec do piątku. Niestety w wydanym wczoraj komunikacie nie wspomniano ani słowem o dalszych losach klubu i na postanowienie należy dalej oczekiwać do 5 czerwca.

Jednakże jest to niejedyny problem, z którym muszą się zmagać włodarze Stomilu. Przez „niedopatrzenie” olsztynianie spadli na 6. pozycję w rankingu Pro Junior System, niepremiującą korzyściami finansowymi. Na ostatniej prostej Dumę Warmii wyprzedził Górnik Zabrze, przez co zapewne klub utracił szansę na nagrodę w wysokości pół miliona złotych. W obecnej sytuacji może okazać się to gwoździem do trumny dla Stomilu, gdyż niniejsze środki były uwzględnione w przyszłorocznym budżecie. W olsztyńskim klubie nikt nie bierze odpowiedzialności za zaistniałą sytuację, tłumacząc, że nie została wyznaczona osoba do kontrolowania rankingu.

Sonda

Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki: Kto wygra mecz 1 ligi?

Pod Ostrzałem GOL24

WIĘCEJ odcinków Pod Ostrzałem GOL24

- Cały czas mamy takie same podejście do wszystkich meczów. Sprawy Stali Mielec nawet nie ma co komentować. W Pro Junior System będziemy walczyć do końca. Ja nie jestem po to, by kontrolować ilu młodzieżowców gra w Górniku Zabrze. Nie dostałem żadnej informacji. Poza tym system był zblokowany przez dwa tygodnie i chyba trudno sobie wyobrazić, żebym siedział i liczył młodzieżowców z każdego klubu, bo to nie jest rola trenera. Trzeba sobie zdawać sprawę, że nie będę prowadził w Excelu tabelki i notował, czy w Górniku zagrało trzech młodzieżowców, czy pięciu. Kto inny powinien tego pilnować. Byliśmy przekonani, że nie ma żadnego tematu i co najmniej 5. miejsce w Pro Junior System zajmiemy. A wyszło tak, jak wyszło. – w takich słowach wypowiedział się dla portalu sport.egit.pl trener Adam Łopatko.

Na chwilę obecną według rankingu zamieszczonego przez Łączy Nas Piłka Zabrzanie mają przewagę 139 punktów, jednak według witryny 90minut.pl aż o 167. Pomimo że Trójkolorowi w ostatniej kolejce będą jeszcze walczyć o awans do Ekstraklasy, to nadal są na uprzywilejowanej pozycji, gdyż obecnie pierwszym wyborem w jedenastce trenera Brosza są młodzi zawodnicy, a ma ich obecnie do dyspozycji co najmniej pięciu – wychowanka i czterech młodzieżowców.

Niestety, ale w obecnej sytuacji słowa prezesa olsztyńskiego klubu Mariusza Borkowskiego wypowiedziane niespełna trzy miesiące temu na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej o tym, że „akcja Milion dla Stomilu będzie kontynuowana” brzmią szyderczo.

W wyjściowym składzie zespołu z Olsztyna z pewnością zobaczymy wychowanka Wiktora Biedrzyckiego oraz dwóch wypożyczonych młodzieżowców, Jakuba Piotrowskiego i Krzysztofa Szewczyka. Dla wymienionej dwójki będzie to ostatnie spotkanie w barwach drużyny z Warmii. Ponadto nie zobaczymy w tym spotkaniu także wypożyczonego z Rozwoju Katowice Patryka Kuna, który pauzuje za kartki. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że mecz z Bytovią był dla niego meczem pożegnalnym.

W obozie gości z pewnością kończący się sezon był przełomowy w całej historii. Suwalczanie plasują się na dziewiątym miejscu z możliwością awansu na pozycję ósmą. Jest to najlepszy wynik od momentu założenia klubu. W sezonie 2014/15 Wigry także zakończyły sezon na miejscu, które obecnie plasuje, jednak w swoim dorobku posiadali zaledwie 47 punktów, teraz 49. Oprócz tego awansowali do półfinału Pucharu Polski, a od udziału w finale dzielił ich włos.

Do Olsztyna piłkarze z Suwałk przyjadą z chęcią naprawy swojego nadszarpanego wizerunku, gdyż ostatnie ich trzy starcia zakończyły się porażkami 2:3 z Chojniczanką (d), 2:1 z Chrobrym (w) i 0:3 z Zagłębiem (d).

W pierwszym pojedynku rozegranym jesienią Wigry pokonały olsztynian 2:1 po bramkach Rafała Augustyniaka i Damiana Kądziora. Kontaktowego gola dla Stomilu zdobył z rzutu karnego Grzegorz Lech.

Trzeba także wspomnieć, że w kadrze drużyny z Suwałk znajduje się trzech byłych zawodników Dumy Warmii: Janusz Bucholc, Rafał Remisz i Paweł Baranowski.

POZA KADRĄ:
Stomil Olsztyn: Rafał Kujawa (kontuzja), Patryk Kun (kartki).
Wigry Suwałki: Kuku (kontuzja), Kamil Adamek (kartki)

FORMA W OSTATNICH MECZACH:
STOMIL OLSZTYN:

Bytovia Bytów - Stomil Olsztyn 1:0 (28.05.2017)
Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz 1:3 (21.05.2017)
MKS Kluczbork - Stomil Olsztyn 1:2 (17.05.2017)
Stomil Olsztyn - Górnik Zabrze 2:4 (13.05.2017)
Sandecja - Stomil Olsztyn 2:1 (06.05.2017)
WIGRY SUWAŁKI:
Wigry Suwałki - Chojniczanka 2:3 (28.05.2017)
Chrobry Głogów - Wigry Suwałki 2:1 (21.05.2017)
Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec 0:3 (17.05.2017)
Wigry Suwałki - Bytovia Bytów 3:2 (13.05.2017)
Olimpia Grudziądz - Wigry Suwałki 0:0 (06.05.2017)

BEZPOŚREDNIE SPOTKANIA LIGOWE (OSTATNIE 5):
Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn 2:1 (12.11.2016)
Bramki: R. Augustyniak (3'), D. Kądzior (26' k) - G. Lech (35' k)
Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki 2:2 (26.03.2016)
Bramki: G. Lech (2'), R. Kujawa (7') - B. Kalinkowski (15'), K. Adamek (77')
Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn 1:2 (30.08.2015)
Bramki: Ł. Moneta (51') - R. Kujawa (13'), G. Lech (59')
Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki 2:2 (22.11.2014)
Bramki: V. Koval (13'), P. Darmochwał (54' k) - K. Mackiewicz (5'), A. Bogusz (50')
Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn 1:1 (03.08.2014)
Bramki: M. Żebrowski (44') - I. Meschia (36')

SĘDZIA:
Sędzia główny: Mariusz Koparski (Toruń)

PRZEWIDYWANE SKŁADY:
Stomil Olsztyn: Skiba - Ziemann, Czarnecki, Wełnicki, Ratajczak, W. Biedrzycki, Piotrowski, Wojowski, Lech, Nishi, Szewczyk.
Wigry Suwałki: Zoch - Baranowski, Remisz, Bogusz, Bucholc, Karankiewicz, Radecki, Santana, Ryczkowski, Kądzior, Zapolnik.

Mecz Stomil Olsztyn – Wigry Suwałki TRANSMISJA TV
Mecz Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki nie będzie transmitowany w telewizji. Na tekstową relację na żywo z niniejszego spotkania zapraszamy na GOL24.pl.