Mecz Stomil - Stal ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA...

Mecz Stomil - Stal ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO. Ciekawy mecz w Olsztynie

Fortuna 1 Liga, 33. kolejka
2018-05-27 12:45

Stomil Olsztyn

1

Stal Mielec

0

• Koniec spotkania! Stomil wygrał i utrzymał miejsce premiowane grą w barażach. Wszystko ciągle w nogach jego piłkarzy.

• Janota! Obok bramki.

• Stal w ofensywie. Stomilowi zależy już tylko na tym, żeby nie stracić.

• Spotkanie potrwa jeszcze cztery minuty. Tyle doliczył sędzia z Torunia.

• Ramirez! Co za pudło! Zmarnował sytuację jeden na jednego.

• Sadłocha to doprawdy młody zawodnik. Debiutuje dziś jako 15-latek!

• Seria stałych elementów gry dla Stomilu. Kibice wierzą w jedną bramkę, która zamknęłaby ten mecz.

• Źle kopnął Ramirez. Z tej akcji można było wyciągnąć znacznie więcej.

• Sadłocha zmienił Nowaka. Komplet zmian wykorzystany.

• Szywacz wybił piłkę na rzut rożny. Za chwilę jeszcze jedna roszada w szeregach gości.

• Ostatnia zmiana po stronie Stomilu: za Zająca wszedł Bucholc.

• Drugi czy trzeci raz na ofsajdzie Siemaszko.

• Uwaga! W odpowiedzi Stal. Niecelnie uderzał jednak Nowak. Zmiana w Stomilu. Wchodzi Ramirez, schodzi Lech.

• Głowacki... Ależ było blisko gola na 2:0! Na trybunach jęk zawodu.

• Pozostał ostatni kwadrans regulaminowego czasu gry.

• Arak w środek. To nie mogło zaskoczyć bramkarza gospodarzy.

• Skoflek wszedł za Marcinca.

• Nowak... i nie ma wyrównania! Ważna interwencja Leszczyńskiego.

• Koronkowa akcja wykończona przez kapitana. Lech trafia po podaniu Zająca - jest 1:0 dla gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! LECH na 1:0!!!

• Stromecki wszedł za Biedrzyckiego. Obaj trenerzy wykorzystali zatem po jednej zmianie.

• Uderzenie Wrońskiego. Też nad bramką. Zmienia go Sobczak.

• Zając efektownie, ale nad bramką. Znów bez gola.

• W ataku Stal. Z dystansu uderzał Soljić, który został zablokowany.

• Akcja Stomilu zapowiadała się obiecująco, ale znowu złe zachowanie Zająca. W pierwszej części ten zawodnik również się nie popisał.

• Lech, co za pech! Znowu nie ma bramki dla Stomilu, któremu ewidentnie zaczęło się spieszyć. Pomocnik gospodarzy uderzył... w napastnika - Siemaszkę.

• Mało strzałów celnych. Tym razem Soljić uderzył niecelnie.

• Leszczyński pewnym wyjściem z bramki uprzedził nabiegających rywali.

• Nie ma gola dla Stomilu! Znowu dobrze interweniuje Kiercz, uderzać starał się Siemaszko.

• Druga część właśnie się rozpoczęła.

• Głowacki z wolnego, ale w mur. Dobitka Zająca - nad poprzeczką. Koniec pierwszej odsłony. Stomil bezbramkowo remisuje ze Stalą. Wracamy za kwadrans.

• Było groźnie pod bramką Stali. Piłka przeszła obok słupka.

• Znów dobrze zachowuje się Baranowski.

• Nowak strzela, lecz nad bramką.

• Kiercz bez problemu radzi sobie z Siemaszką.

• Zbliżamy się do końca pierwszej odsłony. Jak na razie w słonecznym Olsztynie bez goli:

• Interwencja Baranowskiego być może zapobiegła utracie bramki.

• Mamy kolejną kartkę - tym razem dla Araka.

• Strzał Janoty zablokowany przez Wełnickiego. Nici z kolejnej kontry gospodarzy. Za dużo jest dziś niedokładnych podań w decydujących fazach akcji.

• Szansa dla gości, ale jest pozycja spalona. Biedrzycki dostał kartkę za faul na Soljiciu.

• Kiercz główkuje po rożnym, lecz piłka została wybita. Potem próba kontry Stomilu, którą zatrzymał Majecki.

• Stomil po faulu na Zającu miał sytuację z rzutu wolnego. Obok bramki kopnął jednak Głowacki.

• Kartka dla Soljicia.

• Sędzia po raz trzeci ogwizdał spalonego, po raz drugi złapany na nim został Lech.

• Tempo na razie dość usypiające. Niewiele dzieje się na boisku. Lech został właśnie złapany na ofsajdzie.

• Stal przejęła inicjatywę. Od paru minut próbuje rozgrywać piłkę na połowie Stomilu - z różnym skutkiem.

• Bodaj pierwsze uderzenie ze strony Stali. Zupełnie niecelnie kopnął Marciniec.

• Ważne wyjście Majeckiego, ponieważ na podanie czaił się już Lech.

• Tymczasem prowadzenie objęła Olimpia i to jest zła wiadomość dla Stomilu.

• Skuteczna interwencja Kiercza, a potem faul na Soljiciu.

• W ofensywie gospodarze. Uciekać z piłką starał się Siemaszko, lecz źle ją przyjął i w efekcie zanotował stratę.

• GOL?! Nie ma! Lech podaje do Siemaszki, piłka wpada do siatki, ale sędzia asystent dopatrzył się pozycji spalonej.

• Pierwszy gwizdek sędziego. Zaczynamy!

• Piłkarze wychodzą na boisko. Rozjemcą będzie Sylwester Rasmus z Torunia.

• W jedenastce gospodarzy brakuje Wołodymyra Tanczyka. Od początku nie grają Dani Ramirez czy Paweł Głowacki.

• Tak prezentuje się ustawienie gości:

• Olsztynianie sezon zakończą w Głogowie (spotkanie z Chrobrym). W delegacji radzą sobie bardzo słabo (tylko trzy wygrane), dlatego mecz ze Stalą jest jak finał - trzeba go po prostu wygrać.

• Obecnie Stomil zajmuje miejsce barażowe. Jeżeli wygra to zrówna się punktami z czternastą Pogonią Siedlce, o ile ta ulegnie Puszczy Niepołomice. Stawka dzisiejszego meczu w Olsztynie jest zatem naprawdę wysoka.

• Tak czy siak kilka twarzy ze Stali w przyszłym sezonie obejrzymy w Ekstraklasie. W tym gronie znajdzie się trener Zbigniew Smółka, który po Leszku Ojrzyńskim przejmie Arkę Gdynia. Szanse na transfery mają Maksymilian Banaszewski czy Michał Janota. Zobaczymy czy do macierzystych klubów wrócą natomiast Radosław Majecki oraz Jakub Arak.

• Niecałe pół godziny pozostało nam do rozpoczęcia przedostatniej kolejki Nice 1 Ligi. W Olsztynie broniący się przed spadkiem Stomil zagra ze Stalą Mielec, której szanse na awans do Ekstraklasy są już tylko matematyczne. Jak widać na zdjęciu poniżej murawa jest przygotowana perfekcyjnie. Liczymy na grad... goli!

red

©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Stomil Olsztyn - Stal Mielec NA ŻYWO. W Olsztynie spotkają się drużyny, które mają dwa odmienne cele. Gospodarze walczą o utrzymanie, a zespół z Mielca o przedłużenie szans na awans.

Stomil Olsztyn - Stal Mielec LIVE!

Stomil Olsztyn znajduje się na piętnastym miejscu w tabeli, co oznacza grę w barażach o utrzymanie w Nice 1 Lidze. Podopieczni Kamila Kieresia zdobyli trzydzieści trzy punkty, a do czternastej Pogoni Siedlce tracą trzy oczka. Każda strata punktów może zostać wykorzystana, bowiem szesnasty Górnik Łęczna ma tylko punkt straty. W poprzedniej kolejce olsztynianie wygrali arcyważne spotkanie z Wigrami Suwałki 2:1.

Zespół z Olsztyna jest szargany przez wiele problemów. O braku płynności finansowej napisano już wszystko, a do tego dochodzi przestarzały stadion. Już niejednokrotnie zdarzało się, że swoje mecze rozgrywał w Ostródzie, co na pewno nie miało pozytywnego wpływu na poczynania zespołu. Stomil zadziwiał i potrafił wygrać z GKS-em Katowice czy w Opolu z Odrą. Utrzymanie w lidze będzie wielkim sukcesem, a pierwszy krok do tego to zwycięstwo ze Stalą.

Podopieczni Zbigniewa Smółki z dorobkiem pięćdziesięciu jeden punktów zajmują czwartą pozycje. W Mielcu głośno nie mówiono o awansie, ale nikt nie ukrywał, że taki scenariusz również jest brany pod uwagę. Stal ma spory potencjał, ale pogubiła wiele punktów w spotkaniach z teoretycznie słabszymi drużynami. Remisy z Bytovią i Olimpią Grudziądz mogą boleć najbardziej i m.in to spowodowało, że strata do drugiego Zagłębia Sosnowiec wynosi cztery punkty.

Nice 1 Liga: Kto wygra mecz Stomil Olsztyn - Stal Mielec?

- Gramy cały czas o awans. Matematyczne szansę są dalej i o to walczymy. Wiadomo, że Stomil gra o zwycięstwo, bo to jest im niezbędne w walce o utrzymanie w lidze. Jesteśmy zespołem, który w ostatnim czasie mocno poprawił się w ataku pozycyjnym, a z kontrataku zawsze umieliśmy grać - mówi trener bramkarzy Stali, Bogusław Wyparło.

W Mielcu dochodzi do zmian organizacyjnych. Jednomyślnie podjęto decyzję o rozpoczęciu procedur mających na celu powołanie spółki akcyjnej. Pozwoli to rozszerzyć działanie klubu i ulepszyć działania finansowe.

W rundzie jesiennej górą okazał się Stomil, który wygrał w Mielcu 3:1. Teraz taki wynik oznaczałby małą niespodziankę i koniec marzeń o awansie drużyny z Podkarpacia.

Relacja LIVE z tego meczu na GOL24.pl! Początek o 12:40.