Mecz Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice ONLINE. Potrzebują...

Mecz Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice ONLINE. Potrzebują punktów jak tlenu

3

GKS Katowice

0

• Koniec spotkania! Zagłębie wygrywa z GieKSą 3:0!

• Po podaniu z boku Vamary Sanogo wprowadzony w końcówce na boisko Sebastian Milewski pewnym strzałem zaskoczył Abramowicza.

• GOOOOL! SEBASTIAN MILEWSKI!

• Mateusz Kamiński faulował gracza Zagłębia. Sędzia nie miał wątpliwości - druga żółta kartka dla obrońcy GieKSy!

• W miejsce Wojciecha Łuczaka na boisku pojawił się Bartosz Pikul.

• Armin Cerimagić zastąpił Andreję Prokicia.

• Akcja GKS-u zakończona strzałem Dawida Plizgi z 20 metrów. Broni Dawid Kudła.

• GOOOOL! VAMARA SANOGO!

• Mateusz Abramowicz także ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

• Mateusz Kamiński został ukarany żółtą kartką za zagranie piłki ręką w polu karnym.

• Tomasz Nowak strzelał z 18. metrów i trafił w rękę obrońcy GieKSy. Rzut karny! Mateusz Abramowicz ukarany jeszcze żółtą kartką.

• Sebastian Milewski zmienił Patryka Mularczyka.

• Atak pozycyjny GieKSy. Dalibor Pleva wrzucił jednak w pole karne na głowę Tomasza Nowaka.

• Poszedł odważnie między trzech obrońców GieKSy Vamara Sanogo. Wydawało się, że był faulowany, ale sędzia nie odgwizdał przewinienia.

• Kolejna żółta kartka. Tym razem obejrzał ją Wojciech Łuczak.

• Dawid Plizga zmienił Wojciecha Kędziorę.

• Tomasz Nowak podjął odważną decyzję. Strzał z dystansu kapitana Zagłębia był jednak niecelny.

• Arbiter ukarał Dalibora Plevę żółym kartonikiem.

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Vamara Sanogo zmienił Szymona Lewickiego.

• W miejsce Adriana Błąda na murawie zameldował się Grzegorz Goncerz.

• Sędzia daje znak do rozpoczęcia drugiej połowy, tym razem od środka goście

• Sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania!

• Próba górnego podania do Lewickiego, ale złapał piłkę Abramowicz

• Pierwsza akcja i od razu wielkie zagrożenie, Mularczyk wyszedł sam na sam, ale nie pokonał bramkarza gości, próbował dobijać Lewicki, ale nie trafił do pustej bramki

• Sędzia daje znak do rozpoczęcia meczu, od środka gospodarze!

• Piłkarze już na murawie Stadionu Ludowego!

• Warto zaznaczyć, że trener gości Piotr Mandrysz przyjeżdżał na Stadion Ludowy 4 razy i zawsze odnosił zwycięstwo nad drużyną z Sosnowca

• W ostatniej kolejce Zagłębie uległo 1-0 Odrze Opole na wyjeździe, natomiast zespół z Katowic przegrał na własnym stadionie z Wigrami Suwałki 0-1

• Gospodarze nie błyszczą formą i po 7 kolejkach zajmują 14 pozycję w lidze, GKS pomimo wyższej lokaty to tak samo nie spisuje się tak jak oczekiwano

• Rezerwowi GKS-u: Nowak, Klemenz, Goncerz, Cerimagić, Kuliński, Plizga, Juraszczyk

• Rezerwowi Zagłębia: Perdijic, Najemski, Milewski, Sanogo, Malheiro, Sulewski, Pikul

• Witam Państwa bardzo serdecznie, relacje z dzisiejszego meczu poprowadzi dla Państwa Jakub Waliczek!

Joanna Sobczykiewicz

Zagłębie - GKS Katowice LIVE! Potrzebują punktów jak tlenu

Zagłębie - GKS Katowice LIVE! Potrzebują punktów jak tlenu ©Arkadiusz Gola/Polskapresse

Mecz Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice ONLINE. O godzinie 18. Zagłębie Sosnowiec zmierzy się z GKS-em Katowice w ramach 7. kolejki Nice 1 Ligi. Początkowo spotkanie miało zostać rozegrane 3 września, lecz ze względu na powołania zawodników obydwu zespołów do młodzieżowych reprezentacji zostało przełożone.

Mecz Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice ONLINE

Zarówno Zagłębie, jak i GieKSa przechodzą przez cięższy okres. Obydwa zespoły nie zaliczą startu sezonu do udanych i po siedmiu meczach plasują się w dole tabeli. Sosnowiczanie są na 14.
miejscu z dorobkiem siedmiu punktów, a ich dzisiejszy rywal zajmuje 12. lokatę i ma tylko punkt więcej od podopiecznych Dariusza Dudka. Kibice mogą mówić o sporym rozczarowaniu, bo przed rozpoczęciem sezonu to Zagłębie stawiano w roli faworyta do awansu, a o GKS-ie mówiono, że może sporo namieszać w ligowej tabeli. Boisko zweryfikowało te oczekiwania.

W drużynie z Sosnowca doszło już do zmiany trenera, co nas wcale nie dziwi. Spodziewaliśmy się jednak, że Dariusz Banasik dostanie więcej czasu na zgranie swojego zupełnie nowego zespołu, który tworzył przez cały letni okres przygotowawczy. Jego następca, przynajmniej jak na razie nie przeprowadził żadnej rewolucji, co też zapowiadał, gdy obejmował posadę trenera. W prawdzie swój debiut w roli szkoleniowca może zaliczyć do udanych, bo sosnowiczanie wygrali (1:0) z Puszczą Niepołomice u siebie, ale potem tak dobrze już nie było. W kolejnym spotkaniu Zagłębie straciło prawie pewne trzy punkty na wyjeździe w Częstochowie. Po szybko strzelonych dwóch golach, oddało inicjatywę w drugiej połowie i ostatecznie musiało zadowolić się remisem. Z kolejnym beniaminkiem też nie poszło tak łatwo. W Opolu to piłkarze Dudka przeważali i prezentowali się z lepszej strony, lecz w ostatnich sekundach meczu Martin Baran pozbawił ich złudzeń i zdobył bramkę, dającą zwycięstwo Odrze.

W GieKSie, którą 14 czerwca objął Piotr Mandrysz też nie dzieje się najlepiej. Dla potwierdzenia tego możemy przypomnieć sobie ostatni mecz z Wigrami Suwałki i kuriozalną bramkę samobójczą Damiana Garbacika. Na dodatek szkoleniowiec gości musi często rotować składem ze względu na kontuzje, które dosyć często przytrafiają się jego piłkarzom.

Ciężko wskazać faworyta w dzisiejszym starciu. Do tej pory obie ekipy mierzyły się ze sobą 34 razy. 12 meczów wygrało Zagłębie, 11 padło łupem GieKSy, a także 11 razy zespoły dzieliły się punktami. Jeżeli chodzi o pojedynki ligowe rozegrane na Stadionie Ludowym, to ostatni raz katowiczanie wygrali w maju 1991 roku. W dwóch ostatnich sezonach to sosnowiczanie znajdowali patent na rywala z Katowic. Trzykrotnie wygrywali, a tylko raz podzielili się z nim punktami.

Dodajmy, że na wniosek wojewody śląskiego mecz odbędzie się bez udziału kibiców gości.

Bilans ostatnich spotkań:
Zagłębie Sosnowiec:

Odra Opole – Zagłębie Sosnowiec 1:0 (9 września)
Raków Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 2:2 (26 sierpnia)
Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice 1:0 (23 sierpnia)

GKS Katowice:
GKS Katowice – Wigry Suwałki 0:1 (9 września)
GKS Katowice – Odra Opole 1:1 (27 sierpnia)
GKS Katowice – Chojniczanka Chojnice 1:0 (23 sierpnia)

Mecz poprowadzi Tomasz Wajda z Żywca. W sezonie 17/18 był rozjemcą w czterech spotkaniach (dwa rozegrane w ramach Pucharu Polski i dwa w Nice 1 Lidze). Pokazał w nich 30 żółtych kartek, trzy czerwone, a także podyktował dwa rzuty karne.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice: Kto wygra mecz 1 ligi?

Mecz Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Polsat Sport. Komentują Marcin Feddek i Andrzej Iwan. Relacja LIVE w GOL24.pl