• Uderzenie z rzutu wolnego wysoko nad bramką Bucka.

• GKS mimo, że przegrywa to może liczyć na głośny doping swoich fanów.

• Gospodarze mają problem, aby zagrozić bramce gości.

• GOOOL! 0-2!

• Piłka toczy się w środku pola.

• Uderzenie głową po rzucie wolnym na bramkę Bucka, ale niecelne.

• Zaczynamy 2 połowę. Od środka GKS.

• Koniec pierwszej połowy. Jak na razie Zagłębie Lubin prowadzi w Katowicach z GKSem 1:0 po pięknej bramce Arkadiusza Woźniaka. Wracamy za 15 minut.

• Zawieszona piłka po rzucie wolnym katowiczan ląduje pewnie w rękawicach Forenca.

• Powoli pierwsza połowa dobiega końca. Sędzia dorzuca 2 minuty.

• Błąd wrzuca bardzo dobrze, źle jednak uderza Dąbrowski, tam jeszcze próbował ostro i głęboko wrzucać Cotra, ale dobrze piąstkował Bucek.

• Faulowany ostro Woźniak, ale tym razem sędzia nie wyciągnął kartonika.

• Kamil Cholerzyński zmienia kontuzjowanego Povilasa Leimonasa.

• Na boisku leży zawodnik gospodarzy. Jest nim Leimonas, który już wiadomo, że nie dokończy tego meczu.

• Zgubiony Frańczak, podanie w pole karne Błąda do Łukasza Piątka i niecelnie Piątek.

• Jeśli GKS atakuje to tylko lewą stroną, to tam gracze Artura Skowronka wyczuli słaby punkt gości. Tym razem dośrodkowanie katowiczan zblokowane.

• Mocno bita piłka z rzutu wolnego, główkę wygrywa Leimonas piłka leci w światło bramki, ale na posterunku jest Cotra. Nie ma bramki.

• I Dąbrowski wbiega już na murawę.

• Dąbrowski podniósł się z murawy, ale w myśl przepisów musi na chwilę opuścić plac gry.

• Dąbrowski poszedł w piłkę ostro wślizgiem razem z Adrianem Frańczakiem. Leżą obaj piłkarze, ale pierwszy wstaje obrońca gospodarzy i otrzymuje żółty kartonik.

• Kwiek ładnie zagrał do Woźniaka, ten oddał piłkę do Kwieka, który podał do wchodzącego w pole karne Krzysztofa Piątka. Jednak napastnik gości nie zabrał się z piłką i obrońcy Gieksy wybili piłkę daleko.

• Rzut wolny dla Gieksy, wrzutka i niepewnie piąstkuje Forenc zażegnując jednak niebezpieczeństwo ze strony gospodarzy.

• Zagłębie przejęło piłkę blisko pola karnego i kiedy wydawało się, że Arkadiusz Woźniak będzie zagrywał piłkę na obieg do Stolarskiego ten zdecydował się na strzał z 20. metrów i pokonał pięknym strzałem Antonina Bucka. GKS Katowice - Zagłębie Lubin 0:1.

• GOOOOLLLL!!!!!!!!!!!! WOŹNIAK!!!!!!!

• Szybko wyszli z kontrą gospodarze, Cotra faulował Petasza ale sędzia puszcza dalej akcję. Zagłębie przerywa i sędzia upomina kartką Cotrę wracając do sytuacji z przed chwili.

• Błąd ładnie wychodzi na pozycję na skrzydłach, ale jego wrzutki są za mocne i niedokładne.

• Rzut wolny z boku pola karnego nic nie przyniósł katowiczanom.

• Pietrzak z Pitrym ładnie pograli piłką, jednak dobrą akcję przerwał faul Stolarskiego.

• Woźniak w pole karne, piłka przelatuje przez całe pole karne gdyż upadł tam wchodzący pod akcję Krzysztof Piątek. Gwizdek sędziego Złotkowskiego jednak milczy.

• Piłkarze lubińskiego Zagłębia próbują wysokim pressingiem jak najszybciej odebrać piłkę katowiczanom. Nie zawsze się to udaję, ale jest to dobry pomysł na to spotkanie.

• Znów Zagłębie przejmuje inicjatywę, ale Tosik źle zagrywa piłkę i od ''piątki'' rozpocznie Bucek.

• Z lewej strony dośrodkowują gospodarze i główką minimalnie obok bramki uderzył Rafał Pietrzak.

• Długa piłka Dąbrowskiego do Adriana Błąda, ale temu zabrakło boiska i dośrodkowanie daleko minęło bramkę.

• Zamknięta Gieksa, źle zastawiona pułapka ofsajdowa i Krzysztof Piątek miał dobrą okazję by Zagłębie wyszło na prowadzenie. Przestrzelił.

• Pierwsza groźna akcja gości. I mamy rzut rożny.

• Obie jedenastki są już na murawie. Sędzia Mateusz Złotnicki z Lublina gwiżdże po raz pierwszy i rozpoczynamy zawody przy Bukowej w Katowicach.

• Ławka rezerwowych Zagłębia: Hładun, Bonecki, Jach, Kubicki, Papadopulos, Przybecki, Rakowski

• Ławka rezerwych GieKSy: Rezerwowi: Dobroliński, Januszkiewicz, Bodziony, Jurkowski, Cholerzyński, Kujawa, Wieczorek

• W rundzie jesiennej katowiczanie byli bardzo blisko wywiezienia z Lubina punktu. Przez praktycznie całe spotkanie udawało im się bronić bramki przed strzałami lepiej prezentujących się Miedziowych. Dopiero w 89. minucie popełnili błędy na wagę trzech oczek – Michał Nawrot zagrał ręką we własnym polu karnym, a nieźle prezentujący się dotychczas golkiper gości – Rafał Dobroliński nie dał rady wybronić rzutu karnego wykonywanego przez Michala Papadopulosa.

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu, w którym GKS Katowice podejmie liderujące w 1. lidze Zagłębie Lubin.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA GKS KATOWICE - ZAGŁĘBIE LUBIN

Wisła Płock - Zagłębie Lubin 07.03.2015

Na osiem kolejek przed zakończeniem sezonu śmiało można powiedzieć, że Zagłębie Lubin stoi już jedną nogą w ekstraklasie. Po niezłej rundzie wiosennej, Miedziowi pewnym krokiem zmierzają w stronę wyznaczonych latem celów. Jedyne co im teraz pozostało to nie zachłysnąć się sytuacją w tabeli i uniknąć potknięć w ostatniej fazie sezonu. Czy uda im się wykonać to zadanie w Katowicach, mierząc się z lokalnym GKS-em?

Powyższa misja wydaje się być jak najbardziej w zasięgu Miedziowych. GieKSa, mimo letnich zapowiedzi walki o najwyższe pierwszoligowe cele, aktualnie piastuje dopiero 11 pozycję. Dzisiaj wszystko może jednak ulec zmianie. Różnice punktowe w środku tabeli są tak małe, że przy dobrych chęciach w ciągu jednej kolejki można wyskoczyć o parę miejsc w górę albo spektakularnie upaść, przypadkiem przegrywając przyziemne spotkanie. I tak przy korzystnych rezultatach innych spotkań, Trójkolorowi mogą w ten weekend wyprzedzić nawet siódmą Chojniczankę Chojnice. Stawka dzisiejszego spotkania wydaje się być więc całkiem spora. Czy zmotywuje ona gospodarzy do walki z grającym w roli faworyta Zagłębiem? Czytaj całą zapowiedź >>>

• RELACJA SMS

Nie będziesz w stanie śledzić meczu? Nic straconego! Zamów najlepszą relację SMS w Ekstraklasa.net! Nasz dziennikarz poinformuje Cię o składach, opisze strzelone bramki i przekaże wynik do przerwy i po ostatnim gwizdku!

Aby zamówić relację na żywo na Twój telefon wyślij SMS o treści gkskzagl na numer 72355 (koszt 2,46 zł).