Mecz Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz ONLINE. Czy droga do...

Mecz Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz ONLINE. Czy droga do Ekstraklasy wiedzie przez Olsztyn?

Fortuna 1 Liga, 32. kolejka
2017-05-21 18:00

Stomil Olsztyn

1

Olimpia Grudziądz

3

• Koniec starcia w Olsztynie. Olimpia bez większych problemów pokonuje Stomil 3:1. Bramki dla gości zdobyli Adam Banasiak i dwie Damian Michalik. Honorowe trafienie dla olsztynian zanotował Karol Żwir. Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na kolejne relacje na portalu GOL24.pl.

• Grudziądzanie byli bliscy dobicia obozu rywali, jednak zyskują zaledwie korner.

• Druga połowa została przedłużona o przynajmniej 4 minuty.

• Feruga nonszalancko potraktował defensywę gospodarzy, jego strzał skuteczną paradą wybronił Leszczyński.

• Nishi wrzucił piłkę w szesnastkę gości, a tam nieczysto w piłkę trafia Wojowski. Futbolówka poszybowała minimalnie nad bramką.

• Strzelca pierwszej bramki, Adama Banasiaka zmienia Dariusz Kłus. Jest to ostatnia roszada w zespole gości w tym spotkaniu.

• Radosław Jasiński zmienia Marcina Kaczmarka.

• Co za świetna okazja grudziądzan! Uderzenie z lewego skrzydła fantastyczną paradą obronił Leszczyński, do piłki dobiegł Warchoł, ale najpierw jego pierwszy strzał z linii bramkowej wybił Piotrowski, a kolejne dwie dobitki obronił Leszczyński.

• W międzyczasie doszło do zmiany. za strzelca dwóch bramek Damiana Michalika pojawił się Damian Warchoł.

• Mamy honorowe trafienie olsztynian! Kapitalne dogranie Piotrowskiego wykorzystał Karol Żwir.

• Uderzenie Kuna zostało podbite przez mur. Gospodarze zyskują rzut rożny.

• Klemenz został ukarany żółtym kartonikiem za faul przed własnym polem karnym.

• Wełnicki jak profesor wyprowadził piłkę z własnego pola karnego. Zagrożenie zostało zażegnane spod bramki.

• Klepczarek ukarany żółtą kartką. Jest to ósma kartka stopera w tym sezonie, zatem nie zagra z Bytovią.

• 3:0!!! Co za dramat Leszczyńskiego! Golkiper próbował wybić piłkę, przy czym nabił Michalika, przez co futbolówka wpadła do bramki!

• Fatalna decyzja sędziego głównego. W pełnym biegu Kun został powstrzymany przez Kasperkiewicza wysoko uniesioną nogą, przez co skrzydłowy Stomilu został powalony na murawę. Arbiter nakazał kontynuowanie gry.

• Ratajczak zbyt długo holował piłkę na lewej flance, zbiegł do środka w pole karne, jednak jego próba uderzenia została zablokowana.

• Druga zmiana to Paweł Wojowski za kapitana Stomilu Grzegorza Lecha.

• Mamy dwie roszady w Stomilu. Z boiska schodzi Krzysztof Szewczyk, a desygnowany do gry zostaje Karol Żwir.

• Kasperkiewicz wraca do gry.

• Gra zostaje wstrzymana. Leży na murawie jeden z zawodników gości. Potrzebna będzie pomoc medyczna.

• Katastrofalne błędy popełniają olsztynianie w ataku. Masa niedokładnych podań kończy dosyć dobrą okazję na gola kontaktowego.

• Niedokładnie dośrodkowanie Kurkowskiego powoduje, że piłka opuszcza plac gry. Z autu rozpoczną piłkarze Adama Łopatko.

• Kaczmarek z lewego skrzydła dograł piłkę w szesnastkę gospodarzy, a tam znakomicie zachował się Michalik, który pewnie pokonał Leszczyńskiego. Olimpia prowadzi 2:0!!!

• Arbiter sygnalizuje rozpoczęcie drugiej połowy. Rozpoczynają zielono-biali.

• Wracają na murawę bohaterowie dzisiejszego spektaklu w Olsztynie. Za moment mecz zostanie wznowiony przez grudziądzan.

• Arbiter nie doliczył ani jednej minuty. Mamy koniec pierwszej połowy, w której to zespół gości prowadzi 1:0 po golu z 13' autorstwa Adama Banasiaka. Wracamy po przerwie.

• Feruga minimalnie przestrzelił. Piłka po stronie Stomilu.

• Arbiter odgwizduje rzut wolny dla gości. Do bramki jest około 18 metrów.

• Chwilowy napór olsztynian przed polem karnym Olimpii. Szewczyk wbiegł w szesnastkę gości, jednak trzech obrońców zdołało dobiec do niego i odebrać skutecznie piłkę.

• Goście nie wykorzystują świetnej okazji na bramkę. Po solidnie przeprowadzonym kontrataku piłka ląduje zaledwie na bocznej siatce bramki.

• Ratajczak nieczysto uderzył po dośrodkowaniu Kuna. Z piątki rozpocznie Wrąbel.

• Nishi podciął piłkę sprzed pola karnego nad całą linią obrony grudziądzan, jednak Jegliński nie dosięgnął jej końcówką obuwia. Futbolówkę przejął Wrąbel.

• Ciechanowski otrzymał ustną reprymendę od sędziego za faul na Tsubasie.

• Beznadziejne dośrodkowanie Ratajczaka. Piłka po jego wrzutce ląduje za bramką Wrąbla.

• Kaczmarczyk ostrym wślizgiem potraktował teraz Szewczyka, lecz arbiter podyktował... aut dla gości.

• Faul w ataki Grudziądza, ze swojego pola karnego grę rozpocznie Michał Leszczyński.

• Około 70 kibiców Olimpii dopinguje swój zespół w sektorze gości.

• Feruga mając Ziemanna na plecach na linii pola karnego zdołał obrócić się i z woleja uderzył piłkę minimalnie nad poprzeczkę bramki olsztyńskiego bramkarza!

• Zbyt mocną piłkę posłał Feruga do Michalika, goście o mały włos a mogli mieć idealną okazję na podwyższenie rezultatu. Od bramki rozpocznie Leszczyński.

• Nishi niedokładnie rozegrał piłkę na prawą flankę, przez co opuściła ona plac gry. Mamy aut dla Olimpii.

• GOOOOOOOL!!! Z dziecinną łatwością Adam Banasiak mija olsztyńską defensywę niczym tyczki na treningu i to podopieczni Jacka Paszulewicza jako pierwsi wychodzą na prowadzenie w tym spotkaniu!

• Dośrodkowanie grudziądzan wyłapuje spokojnie Leszczyński. Póki co oba zespoły większość czasu goszczą na środku boiska.

• Stomil - Olimpia

• Daniel Feruga faulowany na środku placu gry. Grę wznowią goście.

• Faulowany został Ratajczak. Gospodarze mają rzut wolny z okolicy 30 metra od bramki Olimpii.

• Wrąbel z problemami broni uderzenie Piotrowskiego, który jako pierwszy doskoczył do futbolówki.

• Patryk Kun fenomenalnie dograł do wychodzącego na czystą pozycje Krzysztofa Szewczyka, jednak młodzieżowiec za długo zwlekał z oddaniem strzału i wywalczył tylko korner dla swojego zespołu.

• Szewczyk do Piotrowskiego i to gospodarze rozpoczynają mecz. Startujemy!

• Stomil dzisiaj zagra w tradycyjnych biało-niebieskich strojach, natomiast goście w zielono-białym trykocie.

• Obie kadry zakończyły już swoją rozgrzewkę i udały się do szatni. Pierwszy gwizdek arbitra Tomasza Wajdy usłyszymy za niecały kwadrans.

• Witamy Państwa prosto ze słonecznego Olsztyna. W ramach 32. kolejki Nice 1. ligi miejscowy Stomil podejmie Olimpię Grudziądz, czyli kandydata do awansu do Lotto Ekstraklasy. Dzisiejszą relację poprowadzi Bartosz Urban. Za chwilę podamy składy. Początek starcia już za niespełna pół godziny.

Bartosz Urban

Mecz Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz ONLINE

Mecz Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz ONLINE ©Adrian Maras / Polska Press

Mecz Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz ONLINE. W niedzielę 21 maja o godzinie 18 w meczu 32. kolejki Nice 1. ligi walcząca o awans do Lotto Ekstraklasy, Olimpia Grudziądz podejmie na wyjeździe w Olsztynie miejscowy Stomil.

Grudziądzanie na skutek pasma wiosennych zwycięstw, a odnieśli ich w tym roku aż osiem, mają nadal bardzo realne szanse na awans. Niestety mecze wyjazdowe nie są ich mocną domeną i grają na obcych boiskach w kratkę.
W tym sezonie bilans biało-zielonych w roli gości wynosi 6-3-6. Jeżeli piłkarzom z Grudziądza marzy się promocja do Ekstraklasy muszą zarówno zdobyć cenne punkty na trudnym terenie w Olsztynie, jak i oczekiwać potknięć swoich rywali. Każdy punkt będzie w decydującej fazie sezonu na wagę złota.

W obozie gospodarzy po ostatniej kompromitującej porażce na własnym stadionie, gdzie prowadząc 2:0 do 68. minuty z Górnikiem Zabrze biało-niebiescy roztwonili tę przewagę i przegrali całe spotkanie 2:4, w minioną środę zdołali się zrehabilitować i pokonali MKS Kluczbork na wyjeździe 2:1 po bramkach Nishiego i Ratajczaka. Zwycięstwo z outsiderem ligi niemal zagwarantowało podopiecznym Adama Łopatko utrzymanie sportowe na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Olsztynianie ze swojego stadionu w tym sezonie utworzyli twierdzę. Ich bilans na stadionie przy Al. Piłsudskiego 69A wynosi 7-5-3. Starcie z Olimpią będzie przedostatnim rozegranym w tym sezonie w Olsztynie w ramach rozgrywek Nice 1. ligi.

POZA KADRĄ:
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba (kontuzja), Rafał Kujawa (kontuzja), Wiktor Biedrzycki (uraz).
Olimpia Grudziądz: Matic Zitko (kartki), Jakub Łukowski (kartki).

ZAGROŻENI KARTKAMI:
Stomil Olsztyn: Piotr Klepczarek (7), Jarosław Ratajczak (7), Tsubasa Nishi (3), Igor Biedrzycki (3), Jakub Piotrowski (3), Patryk Kun (3), Grzegorz Lech (3).
Olimpia Grudziądz: Marcin Woźniak (7), Marcin Smoliński (3), Adrian Bielawski (3), Damian Michalik (3).

FORMA W OSTATNICH MECZACH:

STOMIL OLSZTYN:

MKS Kluczbork - Stomil Olsztyn 1:2 (17.05.2017)
Stomil Olsztyn - Górnik Zabrze 2:4 (13.05.2017)
Sandecja - Stomil Olsztyn 2:1 (06.05.2017)
Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce 1:1 (29.04.2017)
GKS Tychy - Stomil Olsztyn 2:2 (22.04.2017)

OLIMPIA GRUDZIĄDZ:
Olimpia Grudziądz - Chojniczanka 0:1 (17.05.2017)
Chrobry Głogów - Olimpia Grudziądz 1:3 (12.05.2017)
Olimpia Grudziądz - Wigry Suwałki 0:0 (06.05.2017)
Bytovia Bytów - Olimpia Grudziądz 0:0 (29.04.2017)
Olimpia Grudziądz - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (22.04.2017)

BEZPOŚREDNIE SPOTKANIA LIGOWE (OSTATNIE 5):
Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn 0:0 (29.10.2016)
Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz 1:1 (05.03.2016)
Bramki: Kujawa (74') - Nildo (23')
Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn 2:0 (15.08.2015)
Bramki: Kaczmarek (7'), Szczot (89')
Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz 2:1 (02.05.2015)
Bramki: Koval (50', 86') - Cieśliński (45')
Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn 0:0 (04.10.2014)

SĘDZIA:
Sędzia główny: Tomasz Wajda z Żywca.

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Stomil Olsztyn: Leszczyński - Ziemann, Klepczarek, Wełnicki, Ratajczak, I. Biedrzycki, Jegliński, Kun, Lech, Nishi - Szewczyk.

Olimpia Grudziądz: Królczyk - Banasiak, Ciechanowski, Klemenz, Woźniak, Smoliński, Feruga, Kaczmarek, Kasperkiewicz, Kurowski, Wesllem.

Mecz Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz TRANSMISJA TV
Mecz Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz nie będzie transmitowany w telewizji. Na tekstową relację na żywo z niniejszego spotkania zapraszamy na GOL24.pl.

Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz: Kto wygra mecz 1. ligi?