2 liga. Porażka Stali Stalowa Wola w Bytomiu. Polonia lepsza w szalonym meczu

Kamil Górniak
Marcin Radzimowski
Stal Stalowa Wola przegrała w wyjazdowym spotkaniu z Polonią Bytom 3:4. O losach potyczki zdecydowały dwa gole zdobyte chwile po przerwie przez gospodarzy.

Stal niedzielna zawody rozpoczęła wręcz idealnie. Już w 2. Minucie w pole karne zacentrował Adam Imiela, a akcję zielono-czarnych zamknął Damian Urban pakując futbolówkę z najbliższej odległości do siatki rywali. Drużyna z Podkarpacia po zaledwie kilkudziesięciu sekundach mogła stracić gola, lecz Kamil Wojtyra nie zdołał pokonać Mikołaja Smyłka, a dobitka Lucjana Zielińskiego została zablokowana. Wymieniona dwójka okazała się bardzo groźna w polu karnym Stali. Już w 12. minucie po błędzie w komunikacji z kilku metrów Smyłka pokonał Zieliński.

Po wyrównującym trafieniu gra się nieco wyrównała, Stal oddała dwa niecelne strzały na bramkę Polonii, lecz to gospodarze trafili po raz drugi. W 22. minucie mocno bita piłka w pole karne Stali, a tam akcję zamykał Wojtyra i strzałem z główki z kilku metrów wyprowadził Polonię na prowadzenie. Tempo gry nieco siadło i wydawało się, że do przerwy wynik już się nie zmieni. W 41. minucie Stal otrzymała rzut wolny z boku pola karnego gospodarzy. Piłkę ustawił Damian Urban, mocno zacentrował a najwyżej wyskoczył Damian Urban i znów na tablicy wyników był remis.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla zielono-czarnych, którzy w ciągu kilku minut stracili dwa gole. Dwukrotnie Smyłka po błędach defensywy pokonał Wojtyra. Najpierw niepilnowany uderzył ze środka pola karnego z około 13. metrów, a chwilę potem przepchał dwóch obrońców Stalówki i z kąta zdobył dla gospodarzy czwartego gola, a dla siebie trzeciego. Stal od razu postawiła wszystko na jedną kartę i ruszyła do ataku narażając się na groźne kontry.

Minuty upływały, a Stal nie stwarzała sobie okazji. Zielono-czarni mieli kontrolę nad meczem, lecz nic z tego nie wynikało. W 85. minucie Bartosz Wiktoruk dośrodkował w pole karne, piłkę zgrał Oko, a wprowadzony w drugiej połowie Sebastian Strózik zdobył bramkę, która dawała jeszcze nadzieje zespołowi ze Stalowej Woli. Niestety nie udało się już wywalczyć chociażby remisu.

Polonia Bytom - Stal Stalowa Wola 4:3 (2:2)

Bramki: 0:1 Urban 2, 1:1 Zieliński 12, 2:1 Wojtyra 22, 2:2 Oko 41, 3:2 Wojtyra 48, 4:2 Wojtyra 52, 4:3 Strózik 85

Polonia: Szymkowiak - Romanowski ż, Zieliński (85 Żagiel), Wojtyra (78 Wolny), Pochcioł ż, Krzemień (78 Ściślak), Stefański (58 Szmigiel), Steblecki (58 Andrzejczak), Gajda, Farbiszewski, Piekarski. Trener Łukasz Tomczyk.

Stal: Smyłek - Zaucha (57 Mydlarz), Banach, Oko, Furtak, Urban (79 Wiktoruk), Soszyński (69 Klisiewicz), Sukiennicki, Imiela, Górski (57 Strózik), Chełmecki (57 Ziarko). Trener Ireneusz Pietrzykowski.