Jerzy Filipiuk
Krzysztof Kalemba jest niezawodnym wykonawcą rzutów karnych
Krzysztof Kalemba jest niezawodnym wykonawcą rzutów karnych Andrzej Wiśniewski
II liga piłkarska. W swym ostatnim ligowym meczu w tym roku Garbarnia Kraków zremisowała na własnym boisku z GKS Bełchatów 1:1.

„Brązowi” zanotowali” czwarty kolejny remis 1:1 przed własną publicznością.

W pierwszej połowie przeważali goście. Mieli kilka dogodnych okazji, z których wykorzystali tylko jedną. W 24 minucie Dawid Flaszka zagrał do Roberta Chwastka, a ten ulokował piłkę w siatce. Wcześniej „Flacha” przegrał pojedynek z Marcinem Cabajem, a po kolejnym jego uderzeniu, tym razem z przewrotki, krakowski golkiper popisał się świetną interwencją. Ponadto obok słupka strzelił Marcin Garuch.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się skromnym prowadzeniem bełchatowian, sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką przez jednego z przyjezdnych. Z 11 metrów celnie strzelił niezawodny w takich sytuacjach Krzysztof Kalemba.

W drugiej połowie gra była bardziej wyrównana i nadal zacięta. Gości zaczęła wspierać dopingiem ponad 200-osobowa grupa kibiców, która spóźniła się na mecz i została wpuszczona na trybuny dopiero w jego przerwie. Niestety, w pewnym momencie zapaliła race...

Obaj rywale starali się zdobyć gola, ale długo nie potrafili sobie stworzyć klarownej sytuacji, z wyjątkiem „bomby” Mikołaja Boćka, sparowanej przez Cabaja. W końcówce meczu ten ostatni znowu był w opałach, ale Flasza z bliska posłał piłkę nad poprzeczkę, a świetnej okazji nie wykorzystał także Michał Ciarkowski.

Okazje dla Garbarni miał Wojciech Wojcieszyński, jednak i jemu zabrakło precyzji przy oddawaniu strzałów.

Garbarnia Kraków – GKS Bełchatów 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Chwastek 24, 1:1 Kalemba 45+1 karny.

Garbarnia:
Cabaj – Mistrzyk, Kostrubała, Kalemba, Nieśmiałowski (73 Górecki) – Wójcik (59 Stolarz), Wojcieszyński, Masiuda, Krykun – Kiebzak - Ogar.

GKS Bełchatów: Moczydło – Pietroń, Bociek, Kendzia, Szubertowski – Bartosiak (31 Ciarkowski), Rachwał, Garuch, Flaszka (90 Thiakane), Chwastek (76 Wojowski) – Giel.

Sędziował: Maciej Pelka (Piła). Żółte kartki: Masiuda, Wójcik – Bociek, Ciarkowski, Pietroń, Szubertowski. Widzów: 600.

Materiał oryginalny: 2. liga. Czwarty kolejny remis Garbarni Kraków u siebie. Tym razem z GKS Bełchatów [ZDJĘCIA] - Dziennik Polski