2. liga. W sobotę Garbarnia Kraków podejmie GKS Bełchatów

Jerzy Filipiuk
Krakowscy Kibice liczą, że w sobotę garbarze będą mieli okazję feować zdobycie gola Andrzej Wiśniewski
II liga piłkarska. Na pożegnanie rozgrywek w tym roku w sobotę o godz. 13 beniaminek Garbarnia Kraków podejmie GKS Bełchatów, z którym w pierwszej rundzie, 5 sierpnia, przegrała na wyjeździe 1:3.

„Brunatni” jeszcze dwa lata temu występowali w ekstraklasie. Tego samego roku spadli do I, a ubiegłym do II ligi. W poprzednim sezonie zajęli dziewiąte miejsce, obecnie plasują się na siódmej pozycji, mając o dwa punkty więcej od Garbarni.

W drużynie jest czterech graczy z ekstraklasową przeszłością, w tym 36-latkowie: pomocnik Patryk Rachwał (290 meczów w Górniku Zabrze, FC Sachsen Lipsk, Widzewie Łódź, Wiśle Płock, GKS Bełchatów, Polonii Warszawa i Zagłębiu Lubin) oraz obrońca Adrian Klepczyński (149 spotkań w RKS Radomsko, Polonii Bytom i Piaście Gliwice).

Najskuteczniejszym snajperem drużyny jest napastnik Piotr Giel, wicekról strzelców II ligi (10 bramek). Po absencjach kartkowych znowu do dyspozycji trenera Mariusza Pawlaka będą obrońca Filip Kendzia i pomocnik Paweł Wojowski. Pauzować będzie defensor Michał Bierzało.

Bełchatowianie na boiskach rywali spisują się bardzo słabo (tylko jedno zwycięstwo, dwa remisy i aż sześć porażek), ale w poprzedniej kolejce, w meczu u siebie z Błękitnymi Stargard, pokazali charakter, wyciągając ze stanu 0:2 na 3:2, i to w ciągu... 4 minut (wkrótce po przerwie).

W niedzielę w Bełchatowie odbędzie się gala, organizowana z okazji 40-lecia klubu, na którą zaproszono kilkaset osób i do której przygotowania trwały kilka miesięcy. „Brązowi” chcą z pewnością popsuć humory jubilatom, choć wiedzą, że czeka ich bardzo trudne zadanie.

- Z sześciu ostatnich meczów trzy przegraliśmy po 0:1 i trzy zremisowaliśmy po 1:1. Chcemy się godnie pożegnać z naszymi fanami i zrewanżować rywalom za porażkę w Bełchatowie. To był jeden z nielicznych meczów, w którym nie mieliśmy zbyt wiele do powiedzenia, bo rywal był od nas lepszy - mówi drugi trener krakowian Marcin Sadko.

W Garbarni urazy nadal leczą obrońcy Arkadiusz Garzeł, Kamil Moskal i Dariusz Łukasik oraz pomocnik Łukasz Pietras, natomiast za kartki pauzować będą obrońca Petar Borovicanin i pomocnik Patryk Serafin.

Garbarnia zaprasza kibiców, by wsparli dopingiem „Brązowych” w ich ostatniej grze przed przerwą w rozgrywkach.

Materiał oryginalny: 2. liga. W sobotę Garbarnia Kraków podejmie GKS Bełchatów - Dziennik Polski