Błękitni - Legionovia 2:0. Zwycięstwo na koniec sezonu

Aleksander Stanuch
Błękitni walczyli o zmazanie plamy i to im się udało.
Błękitni walczyli o zmazanie plamy i to im się udało. Tadeusz Surma
Błękitni Stargard wygrali 2:0 z Legionovią Legionowo i w dobrym stylu pożegnali się z własną publicznością. Gospodarze kończą sezon na 12. miejscu.

Błękitni Stargard - Legionovia Legionowo 2:0 (1:0)
Bramki: Jasitczak (7), Magnuski (71).
Błękitni: Ufnal - Siwek, Jasitczak (63 Zdunek), Baranowski, Wawszczyk, Więcek, Kazimierowicz (46 Lisowski), Flis (89 Bednarski), Magnuski, Fadecki, Okuszko (46 Szymusik).

Przed ostatnią kolejką Błękitni zajmowali 12. miejsce, ale mogli zakończyć rozgrywki jedną pozycję wyżej. Tak się jednak nie stało, ponieważ Polonia Bytom wygrała 1:0 z Siarką Tarnobrzeg i nie oddała swojego miejsca.

Mecz z Legionovią dobrze ułożył się dla gospodarzy, którzy do przerwy prowadzili 1:0 po golu Arkadiusza Jasitczaka już w 7. minucie. Po zmianie stron wynik podwyższył jeszcze Michał Magnuski i do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie.

Stargardzianie już jakiś czas temu zapewnili sobie utrzymanie, więc mecze z ich udziałem nie miały większej rangi. Tym bardziej cieszy fakt, że Błękitni do końca walczyli i chcieli zmazać plamę po ostatniej porażce 0:4 ze zdegradowanym już Gryfem Wejherowo.

Materiał oryginalny: Błękitni - Legionovia 2:0. Zwycięstwo na koniec sezonu - Głos Szczeciński