Błękitni Stargard wciąż bez zwycięstwa w II lidze

Grzegorz Drążek
Wojciech Fadecki był wyróżniającym się graczem Błękitnych. Po jego kontrataku stargardzianie strzelili wyrównującego gola. Tadeusz Surma
Stargardzki zespół zremisował z Legionovią Legionowo 1:1. Remis to sukces Błękitnych, bo bliżej zwycięstwa byli rywale.

Błękitni Stargard w drugiej kolejce II ligi grał dzisiaj u siebie z Legionovią Legionowo. Oba zespoły na inaugurację przegrały. Stargardzianie na wyjeździe z Gryfem Wejherowo 1:2, a Legionovia u siebie z Rozwojem Katowice 0:3. Obie ekipy chciały więc po raz pierwszy zwyciężyć w tym sezonie.

Legionovia szybko przejęła kontrolę nad spotkaniem i raz po raz zagrażała bramce gospodarzy. Już w 18 minucie goście wyszli na prowadzenie. Po rzucie rożnym żaden stargardzki obrońca nie potrafił wybić piłki, przejął ją Krystian Wójcik i pokonał Przemysława Wróbla. Legionovia mogła prowadzić wyżej, ale Błękitnych uratowała poprzeczka.
Goście cały czas atakowali, a gospodarze strzelili wyrównującego gola. W 31 minucie Paweł Lisowski skutecznie wykończył kontratak wyprowadzony przez Wojciecha Fadeckiego.

W drugiej połowie stargardzki zespół wciąż był w defensywie. Legionovia atakowała i miała swoje szanse. W jednej sytuacji Błękitnych ponownie uratowała poprzeczka. Stargardzki zespół może być zadowolony z punktu, bo słabo wypadł na tle Legionovii, a jednak zremisował.

Błękitni Stargard - Legionovia Legionowo 1:1 (1:1)

Bramki: Lisowski 31 - Wójcik 18.

Błękitni: Wróbel, Gutowski, Baranowski, Pustelnik, Liśkiewicz (85 Kazimierowicz), Lisowski, Czapłygin, Karmański (85 Szymusik), Flis (58 Magnuski), Fadecki, Brzeziański (74 Inczewski).

Polecamy również: Quiz o Euro 2016. Nie brakuje szczecińskich akcentów

Taką strefę kibica zorganizowali sobie mieszkańcy szczecińskiego osiedla.

Mieszkańcy osiedla w Szczecinie mają własną strefę kibica na Euro 2016

Materiał oryginalny: Błękitni Stargard wciąż bez zwycięstwa w II lidze - Głos Szczeciński