Błękitni Stargard znowu przegrali. Strefa spadkowa coraz bliżej

Grzegorz Drążek
Błękitni Stargard przegrali czwarte spotkanie u siebie. Na wyjazdach mają osiem porażek. Grzegorz Drążek
W trzydziestej kolejce spotkań II ligi piłkarskiej Błękitni Stargard przegrali u siebie z Legionovią Legionowo 0:3. To czwarta kolejna porażka stargardzkiego zespołu.

W dzisiejszym spotkaniu w Stargardzie gospodarze byli faworytami. Legionovia jest na przedostatnim miejscu w tabeli i jest poważnie zagrożona degradacją do III ligi.

Błękitni Stargard nie potrafili jednak wywalczyć dzisiaj choćby punktu. Goście spokojnie czekali na swoje szanse i wykorzystali trzy. W 12 minucie karnego strzelił Michał Skwarczek.

Krótko po rozpoczęciu drugiej połowy, w 46 minucie, bramkę strzelił Wojciech Szumilas. W 49 minucie Skwarczek obejrzał czerwoną kartkę, ale stargardzki zespól nie potrafił wykorzystać przewagi piłkarza. W 83 minucie to Legionovia strzeliła gola. Na listę strzelców wpisał się Przemysław Rybkiewicz.

Błękitni Stargard przegrali 0:3 i to ich czwarta kolejna porażka w II lidze. Mają już tylko trzy punkty przewagi nad piętnastym Gryfem Wejherowo, który otwiera strefę spadkową. W najbliższą niedzielę stargardzki zespół zagra na wyjeździe z ROW 1964 Rybnik.
Błękitni Stargard - Legionovia Legionowo 0:3 (0:1)

Bramki: Skwarczek karny, Szumilas, Rybkiewicz.

Błękitni: Rzepecki, Gutowski (84 Orłowski), Liśkiewicz, Burzyński, Szymusik, Karmański (66 Włóka), Mosiejko, Więcek (46 Prawucki), Fadecki, Skórecki (78 Zdunek), Jaroch.

Materiał oryginalny: Błękitni Stargard znowu przegrali. Strefa spadkowa coraz bliżej - Głos Szczeciński