kpot
2016-10-15 zambrow olimpia polonia bytom  andrzej zgiet/gazeta wspolczesna/ kurier poranny/polska press
2016-10-15 zambrow olimpia polonia bytom andrzej zgiet/gazeta wspolczesna/ kurier poranny/polska press Andrzej Zgiet
Olimpia Zambrów wygrała 3:0 na wyjeździe z liderem II ligi - Odrą Opole.

Zambrowianie mieli prawo obawiać się spotkania z Odrą Opole. Rywal podlaskiej drużyny przed tą kolejką nie przegrał meczu u siebie i w sumie stracił tylko cztery gole. Ale Olimpia podeszła do spotkania bez kompleksów. Podopieczni Piotra Rzepki od początku stwarzali wiele sytuacji bramkowych. Piłka do bramki po raz pierwszy wpadła tuż przed przerwą, kiedy płaskim strzałem bramkarza gospodarzy pokonał Bartosz Biel. Sensacja wisiała w powietrzu.

Tuż po przerwie bardzo dobrą sytuację na wyrównanie zmarnowali gospodarze. Za to Olimpia w 51 minucie podwyższyła prowadzenie. Przy rzucie wolnym piłkę ręką w polu karnym dotknął stojący w murze zawodnik Opola, Łukasz Staroń. Sędzia po chwili zastanowienia podyktował “jedenastkę”, którą wykorzystał Artur Bogusz.
Bądź na bieżąco. POLUB NAS na Facebooku:

Gazeta Współczesna

Kilka minut później, złe ustawienie gospodarzy przy rzucie rożnym wykorzystał Sebastian Szerszeń i ustalił wynik meczu na 3:0.
Gospodarze nie potrafili już odmienić losów spotkania. Odra gubiła się w swoich atakach, grała chaotycznie i nie mogła strzelić nawet bramki honorowej. To było jednostronne spotkanie, w którym lider tabeli nie miał praktycznie nic do powiedzenia.

Zwycięstwo pozwoliło awansować Olimpii na siódmą pozycję w tabeli i do miejsca uprawniającego do gry w barażu o I ligę brakuje im tylko punktu.
- Ten mecz i wynik musimy odbierać w kategorii wielkiego sukcesu. Nasz rywal to drużyna o wielkim dorobku, lider tabeli, a my wygraliśmy, dodatkowo w tak wysokim stosunku - mówi Rzepka. - Takim rezultatem podnieśliśmy sobie bardzo poprzeczkę. Zespół gra też ze spotkania na spotkanie coraz bardziej odpowiedzialnie. Szacunek dla moich chłopaków, że potrafią zagrać na takim poziomie. Szczególnie po tych wszystkich letnich trudnościach w klubie. Teraz zupełnie tego nie widać. Jestem z nich dumny.

W kolejnym meczu zambrowianie zmierzą się w sobotę u siebie z Polonią Warszawa.

Odra Opole – Olimpia Zambrów 0:3 (0:1).
Bramki: 0:1 Bartosz Biel 44, 0:2 Artur Bogusz 51 - karny, 0:3 Sebastian Szerszeń 59.
Żółte kartki: Staroń, Bodzioch, Kowalski, Marzec, Sobczyński (Odra), Kotus (Olimpia).
Sędziował: Paweł Malec (Łódź).
Odra: Tobiasz Weinzettel – Robert Trznadel, Aleksander Kowalski, Mateusz Bodzioch, Łukasz Winiarczyk, Rafał Brusiło (46. Mateusz Marzec), Waldemar Gancarczyk, Tomasz Wepa, Marcin Niemczyk (46. Dawid Wolny), Marek Gancarczyk (61. Bartłomiej Kolanko), Łukasz Staroń (69. Bartosz Sobczyński).
Olimpia: Maciej Humerski – Artur Bogusz, Michał Kuczałek, Mariusz Gogol, Hubert Kotus (56. Rafał Włodarczyk), Jakub Bach (87. Mateusz Jastrzębski), Bartosz Osoliński (83. Łukasz Grzybowski), Patryk Brzeski (86. Marcin Byszewski), Sebastian Szerszeń, Bartosz Biel, Fabian Piasecki.

Inne wyniki 14. kolejki

Polonia Bytom - Kotwica Kołobrzeg 2:2 (0:1).
Bramki:
0:1 Jakub Poznański 9 - karny, 1:1 Marcin Lachowski 57, 2:1 Patryk Stefański 74, 2:2 Wiktor Witt 90.
Polonia Warszawa - Błękitni Stargard Szczeciński 1:1 (1:1).
Bramki:
0:1 Maciej Liśkiewicz 39 - karny, 1:1 Marcin Kluska 45 - karny.
Olimpia Elbląg - Rozwój Katowice 0:0.
Warta Poznań - Puszcza Niepołomice 0:0.
GKS Bełchatów - Radomiak Radom 0:1 (0:0).
Bramka
: 0:1 Leandro 88.
Gryf Wejherowo - Siarka Tarnobrzeg 2:2 (0:1).
Bramki:
0:1 Krzysztof Ropski 19, 1:1 Michał Marczak 59, 2:1 Dawid Tomczak 77, 2:2 Daniel Koczon 90.
Legionovia Legionowo - ROW 1964 Rybnik 1:1 (0:0).
: 1:0 Patryk Koziara 85, 1:1 Sebastian Siwek 89 - karny.
Spotkanie Stal Stalowa Wola - Raków Częstochowa zostało odwołane.