Przerwać czarną serię. Wisła Puławy - Gwardia Koszalin

Jacek Wójcik
Seria porażek piłkarzy Gwardii Koszalin (niebieskie stroje) na boiskach II ligi rozpoczęła się od spotkania z ŁKS Łódź (0:1) PAWEL LACHETA/ EXPRESS ILUSTROWANY
Spadkowicz z I ligi, Wisła Puławy, będzie dziś rywalem Gwardii Koszalin.

Obie drużyny nie mogą być zadowolone z początku sezonu. Zarówno Wisła, jak i Gwardia wygrały po jednym meczu, a ich bilans uzupełniają po 3 porażki.

Dla klubu z Puław, który uznawany był przed startem ligi za jednego z faworytów rozgrywek, rozczarowanie wynikami było na tyle duże, że już po 4 kolejkach zdecydował się na rozstanie z trenerem Adamem Buczkiem. Jego następcą został wczoraj Ryszard Wieczorek, który w poprzednim sezonie spadł do III ligi z... Kotwicą Kołobrzeg.

Wisła przegrała dwa pierwsze mecze obecnych rozgrywek. W 3. kolejce zapunktowała w wygranym 2:1 spotkaniu z Legionovią Legionowo. W 4. serii znów została pokonana, tym razem w Rybniku 4:2. Zespół z Puław stracił pierwszą bramkę po stałym fragmencie gry i fatalnym błędzie pozyskanego z Podbeskidzia Bielsko-Biała bramkarza Sebastiana Madejskiego. W drugiej połowie było już 3:0 dla ROW-u. Wtedy nastąpiło przebudzenie gości. Bramki doświadczonego pomocnika Jakuba Smektały (104 mecze w ekstraklasie) i znanego z występów w Kotwicy Kołobrzeg stopera Jakuba Poznańskiego, pozwoliły gościom wrócić do meczu. Porażkę Wisły przypieczętował dopiero gol dla ROW-u w 82. min.

Gwardia w miniony piątek wróciła z bagażem 3 goli z Poznania. Był to trzeci mecz bez zdobytej bramki podopiecznych Tadeusza Żakiety. W dodatku kontuzji mięśnia dwugłowego doznał napastnik Przemysław Brzeziański.

- Zabraknie go w meczu z Wisłą, ale myślę, że wróci szybciej niż na wiosnę po kontuzji z Lechem II Poznań - przypuszcza T. Żakieta.

Przypomnijmy, że wówczas przerwa w występach trwała miesiąc. Do kadry meczowej wraca napastnik Paweł Łysiak, znaleźli się w niej także Maciej Gregorek i Krystian Przyborowski. Do Puław nie pojechali natomiast Norbert Dondera (praca), Patryk Szabat i Rafał Majtyka (drobne urazy). Mecz rozpocznie się o godz. 18.00 w Puławach.

Dodajmy, że znany jest już termin spotkania 6. kolejki z Ra-domiakiem Radom. Rozpocznie się ono w poniedziałek o godz. 19.00 na stadionie MOSiR Radom, a jego gospodarzem będzie Gwardia. Nietypowy termin związany jest z planowanymi na weekend w Radomiu pokazami lotniczymi Air Show.

Popularne na gk24:

QUIZ. Sprawdź, czy rozpoznajesz najpopularniejsze aplikacje po ich logach!

Gk24.pl

Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

Materiał oryginalny: Przerwać czarną serię. Wisła Puławy - Gwardia Koszalin - Głos Koszaliński