Sparing: GKS Bełchatów słabszy od trzecioligowca

Kaja Krasnodębska
GKS Bełchatów
GKS Bełchatów Michał Antczak
Środowym popołudniem bełchatowianie stanęli do swojego drugiego w aktualnym sezonie przygotowawczym sparingu. Po zaciętej walce ulegli 2-4 trzecioligowej Skrze Częstochowa.

Runda wiosenna w drugiej lidze startuje dopiero z początkiem marca, jednak w występujących tam klubach praca wre. Bełchatowianie do treningów powrócili już dwa tygodnie temu. Teraz pracują na własnych obiektach, a kolejne dni urozmaicane są sparingami. W pierwszym z nich Brunatni zremisowali 1-1 z MKS-em Kluczbork. Strzelcem jedynego gola okazał się Patryk Rachwał.

W środę padło co prawda więcej goli, ale piłkarze GKS-u nie mogą być z siebie zadowoleni. Dobrze rozpoczęli – wykorzystując błąd jednego z rywali i otwierając wynik już w 4. minucie, jednak pierwszej połowy nie mogą zaliczyć do udanych. Do przerwy boiskową przewagę zdobyli bowiem częstochowianie. Kolejne akcje zamieniali na bramki i po nieco ponad pół godzinie prowadzili już 3-1. Zmiany dokonane w przerwie nie przyniosły pożądanego rezultatu. Bo choć różnica bramek się nie zmieniła, to przegrać z grającą poziom niżej Skrą jednak trochę wstyd. Zwłaszcza, że podopieczni Mariusza Pawlaka plasują się w środku drugoligowej tabeli.

To spotkanie było nieoficjalnym debiutem dla Szczepana Koguta oraz Krystiana Pedy. Obaj zostali wypożyczeni z Bruk-Bet Termaliki Nieciecza do końca aktualnego sezonu.

GKS Bełchatów – Skra Częstochowa 2-4 (1-3)
1-0 Bartłomiej Bartosiak
1-1 Damian Nowak
1-2 Adrian Musiał
1-3 Mariusz Holik
2-3 Dawid Flaszka
2-4 Daniel Rumin
I połowa: Arkadiusz Moczadło – Szczepan Kogut, Filip Kendzia, Adrian Klepczyński, Kamil Szubertowski – Patryk Rachwał, Marcin Garuch – Krystian Peda, Łukasz Pietroń, Emile Thiakane – Bartłomiej Bartosiak
II połowa: Oskar Piernicki – Michał Lewandowski, Filip Kendzia, Adrian Klepczyński (Szczepan Kogut 75`) Kamil Szubertowski – Marcin Garuch , Marcin Ryszka – Robert Chwastek, Dawid Flaszka, Michał Ciarkowski – Piotr Giel

Skra Częstochowa
I połowa: Mikołaj Biegański (30. Łukasz Krzczuk) – Adam Olejnik, Piotr Mastalerz, Mariusz Holik, Oktawian Obuchowski – Krzysztof Napora, zawodnik testowany, Adrian Musiał, Eryk Krupa – Piotr Nocoń – Damian Nowak
II połowa: Łukasz Krzczuk (60. Kamil Kosut) – Adam Olejnik (75. Krzysztof Napora), Adrian Błaszkiewicz, Mateusz Woldan, Oktawian Obuchowski – Dominik Marek, Łukasz Kowalczyk, Sebastian Rogala, Marcin Kowalski – Piotr Nocoń (69. zawodnik testowany) -Daniel Rumin