Sparing: ROW Rybnik zwyciężył z 3-ligowcem

Kaja Krasnodębska
Michał Gąciarz
Środowym wczesnym popołudniem ROW stanął do kolejnego w aktualnym okresie przygotowawczym sparingu. Ty razem jego rywalem okazał się Ruch Zdzieszowice. Rybniczanie zwyciężyli 3-2 po golach Pawła Jaroszewskiego w pierwszej połowie oraz Marka Gładkowskiego w samej końcówce. Dla gości bramki zdobywali Mateusz Szatkowski i Karol Wanat.

Rybniczanie ze względu na swoje geograficzne położenie oraz bliskość ośrodka treningowego w Rybniku-Kamieniu mają wiele okazji do rozgrywania towarzyskich spotkań. Piotr Piekarczyk chętnie to wykorzystuje i średnio dwa razy w tygodniu sprawdza swoich podopiecznych w kolejnych spotkaniach. W środę w samo południe zmierzyli się z wiceliderem III ligi grupy III Ruchem Zdzieszowice.

Mecz rozpoczął się świetnie dla gospodarzy, którzy dzięki dobrej grze na skrzydłach po nieco ponad kwadransie prowadzili już 2-0. Najpierw na listę strzelców wpisał się Paweł Jaroszewski, a chwilę później do siatki piłkę wpakował Sebastian Musiolik. Po mocnym początku, w kolejnych chwilach coraz lepiej na murawie czuli się goście, którzy zaczęli dochodzić do sytuacji. Jedną z nich wykorzystał Mateusz Szatkowski, który jeszcze przed przerwą zmniejszył prowadzenie rywali tylko do jednej bramki.

W przerwie – jak to w meczach towarzyskich doszło do wielu roszad w obu zespołach. Dobrą zmianę po stronie rybniczan dał Marek Gładkowski, który już od początku miał kilka szans. Długo ich jednak nie wykorzystywał. Udało mu się to dopiero w samej końcówce. Jego gol okazał się tym na wagę zwycięstwa, bowiem chwilę wcześniej do wyrównania doprowadził Karol Wanat. W ostatnim kwadransie nie brakowało więc emocji, lecz wszystko skończyło się dobrze dla gospodarzy. Tym samym zwyciężyli kolejny sparing, co może im tylko pomóc zbudować pewność siebie przed nadchodzącym sezonem.

Kolejny mecz towarzyski czeka podopiecznych Piotra Piekarczyka już w piątek. Zmierzą się z drugoligową Puszczą Niepołomice.

ROW 1964 Rybnik – Ruch Zdzieszowice 3-2 (2-1)
1-0 Paweł Jaroszewski (8 min.)
2-0 Sebastian Musiolik (16 min.)
2-1 Mateusz Szatkowski (36 min.)
2-2 Karol Wanat (80 min.)
3-2 Marek Gładkowski (87 min.)

ROW 1964 Rybnik:
I połowa: Daniel Kajzer – Witold Cichy (30. Jan Janik), Dawid Bober, Marian Jarabica, Dawid Gojny – Dawid Kalisz, Mariusz Zganiacz, Szymon Jary, Paweł Jaroszewski, Przemysław Brychlik – Sebastian Musiolik (30. Kamil Spratek)
II połowa: Daniel Kajzer – Jan Janik (60. Piotr Dudzik), Bartłomiej Polok, Tomasz Balul, Szymon Popiela - Damian Koleczko, Paweł Polak, Damian gorzawski, Krzysztof Koch, Marek Gładkowski – Kamil Spratek (60. Dawid Drozdowski)

Ruch Zdzieszowice: Arkadiusz Fesser - Daniel Nowak, Michał Bachor, Konrad Kostrzycki, Sebastian Weremko - Denis Sotor, Łukasz Damrat, Jakub Czajkowski, Jarosław Wieczorek, Mateusz Marzec - Mateusz Szatkowski
Grali także: Patryk Sochacki, Grzegorz Kleemann, Sebastian Polak, Wojciech Kochański, Bartłomiej Kolanko, Dawid Rudnik, Karol Wanat, Dawid Kiliński, Patryk Sowiński, Adrian Zyla