Trenerzy po meczu Polonia Bytom - Siarka Tarnobrzeg [KONFERENCJA]

Sylwester Grochal
Ireneusz Kościelniak
Ireneusz Kościelniak screen YouTube
Siarka Tarnobrzeg przegrała w Bytomiu z miejscową Polonią 0:1, kończąc tym samym sezon 2015/2016 na 6. miejscu - Chciałbym podziękować swojej drużynie za to, co zrobili w tych rozgrywkach, bo zrobili wynik ponad stan. Borykamy się nie ukrywam w całej rundzie z kontuzjami, szczególnie podstawowych zawodników. Nie mamy tak szerokiej kadry, żeby szachować sobie zawodnikami - powiedział trener gości po zakończeniu spotkania.

Włodzimierz Gąsior (Siarka Tarnobrzeg): Wygrała drużyna, która strzeliła jedną bramkę, my nie mieliśmy siły w ataku. Można by sobie zadać pytanie, co by było gdyby? Co by było gdyby Lachowski wykorzystał karnego? Gdyby Waleńcik pokonał Olszewskiego, gdyby nie dwóch podstawowych zawodników, którzy musieli opuścić boisko w pierwszej lub po pierwszej na skutek kontuzji? Potem już grała młodzież, 50% drużyny to są młodzieżowcy. Nie mieliśmy siły przebicia. Polonia zagrała większym doświadczeniem, większym ograniem, miała szerszą kadrę i bardziej wartościowych zawodników. Ja z tego miejsca chciałbym podziękować swojej drużynie za to, co zrobili w tych rozgrywkach, bo zrobili wynik ponad stan. Borykamy się nie ukrywam w całej rundzie z kontuzjami, szczególnie podstawowych zawodników. Nie mamy tak szerokiej kadry, żeby szachować sobie zawodnikami. Jak widzicie przyjeżdżamy w szesnastu. Nie ma jednak co biadolić, Polonia zwyciężyła zasłużenie, zdobyła jedną bramkę ze stałego fragmentu gry. Zawsze są mocni w tym elemencie, mają doświadczonych zawodników i gratuluje im. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie te dwie drużyny spotkają się i stworzą jeszcze lepsze widowisko.

Ireneusz Kościelniak (Polonia Bytom): Chciałem podziękować trenerowi gości za bardzo dobre widowisko. Ten mecz mógł się podobać, sytuacji było sporo. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że wygrała drużyna lepsza, bo mieliśmy tych sytuacji po prostu więcej. Rozpoczynając mecz nastawiliśmy się na przyjęcie przeciwnika i wyprowadzenie szybkiego kontrataku i ta pierwsza połowa wyglądała dobrze w naszym wykonaniu. Założenia taktyczne były wykonane i mogliśmy strzelić bramkę, już nawet nie chcę mówić, że rzut karny to stuprocentowa sytuacja, natomiast potem Januszkiewicz miał również stuprocentową sytuację. W drugiej połowie niestety drużyna Siarki nas zaskoczyła, podeszła wyżej, było nerwowo w naszych poczynaniach obronnych, ale szybko to uspokoiliśmy i strzeliliśmy bramkę w 60. minucie a później kontrolowaliśmy wydarzenia. Chciałbym podziękować za cały sezon. To nie był łatwy sezon. Polonia rzeczywiście ma bardzo fajnych zawodników i bardzo doświadczoną drużynę, natomiast była w bardzo trudnej sytuacji. Opanowaliśmy tą sytuację z czego się bardzo cieszę.