3. liga. Star Starachowice przegrał sparing z Wieczystą Kraków 2:3. Gole strzelili Szymon Kot i Mateusz Zając. Zobacz zdjęcia z meczu

Dorota Kułaga
Star przegrał z Wieczystą Kraków 2:3. Jedną z bramek zdobył Szymon Kot. Z prawej Jakub Bąk. Marcin Słoka
Piłkarze Staru Starachowice, beniaminka trzeciej ligi, przegrali wyjazdowy mecz kontrolny z Wieczystą Kraków 2:3. Bramki dla drużyny Tadeusza Krawca zdobyli pozyskany z GKS Zio-Max Nowiny Szymon Kot i Mateusz Zając, syn Bogdana Zająca, obecnego asystenta Radosława Sobolewskiego w I-ligowej drużynie Wisły Kraków.

Star Starachowice przegrał sparing z Wieczystą Kraków 2:3

Wieczysta Kraków - Star Starachowice 3:2 (2:1)
Bramki: 1:0 Jakub Bąk 19 z karnego, 2:0 Maciej Jankowski 34, 2:1 Szymon Kot 39, 3:1 Michał Fidziukiewicz 68, 3:2 Mateusz Zając 86.
Star (I połowa): Lipiec - Majdanewycz, Bracik, Jagiełło, Persona - Duda, Puton, Wcisło, Handzlik - Kot, Śliwiński.
Star (II połowa): Testowany - Styczyński, Gębura, M. Zając, Stefański - Gębka, Ambrozik, Kośmider, Mikos, Hajduk - Palonek.
Wieczysta (do 64. minuty): Murawski - Bąk, Kołodziej, Koncewicz-Żyłka, Klimczak - Danielak (30 Głogowski), Pietras, Gamrot, Bargiel, Kapek - Jankowski.
Wieczysta (od 64. minuty): Sapielak - Asmelash, Skrobański, Rygiel, Pietrzak - Torres, Sławczew, Pakulski, Łysiak, Głogowski - Fidziukiewicz.

Zobacz zdjęcia ze sparingu Wieczysta - Star

Było to ciekawe spotkanie. Piłkarze Staru z dobrej strony pokazali się w konfrontacji z faworyzowaną Wieczystą Kraków. W pierwszej połowie największe zagrożenie stwarzał Szymon Kot, który do zespołu beniaminka 3. ligi trafił z czwartoligowego GKS Zio-Max Nowiny - byłe jego objawieniem w zeszłym sezonie, zdobywając 20 bramek. Ostatecznie krakowski zespół wygrał 3:2, ale starachowicki zespół zebrał pozytywne recenzje. W piątek rywalem Wieczystej będą rezerwy Korony Kielce. W spotkaniu tym w drużynie z Krakowa powinien już zagrać były reprezentant Polski Michał Pazdan.