Artur Bżdżoła
Bramkostrzelna dotychczas Wólczanka w ostatnim czasie lekko szwankuje ze skutecznością. W trzecim meczu z rzędu nie udało jej się trafić do siatki rywala. Z pewnością spory wpływ na taki rozwój sytuacji ma brak najlepszego strzelca zespołu Krzysztofa Pietlucha. Oprócz niego z starciu z Podhalem nie mogli wystąpić Mateusz Podstolak i Eryk Galara, którzy wnoszą sporo jakości do drużyny.

Od pierwszych minut więcej chęci przejawiali miejscowi, którzy prowadzili grę, gościli na połowie rywala, tylko nie przekładało się to na podbramkowe okazje. W 21. minucie po rzucie rożnym do futbolówki dopadł Piotr Łazarz i zza pola karnego uderzył obok bramki. Kilkanaście minut później Jan Peda odebrał piłkę Patrykowi Serafinowi, podholował ją przed pole karne, skąd niecelnie przymierzył. Podhale miało jedną dobrą sytuację w pierwszej odsłonie, gdy piłkę otrzymał Damian Lepiarz, ale jego strzał minął słupek bramki Wólczanki.

Druga odsłona zaczęła się od świetnej okazji gości. Po zagraniu z rzutu autowego futbolówki nie opanował Daniel Pawłowski i Lepiarz pognał na spotkanie z Łukaszem Konefałem. Bramkarz Wólczanki wyczekał rywala i odbił nogami strzał. W odpowiedzi dobrą okazję miał Kacper Durda, którego strzał i dobitka nie znalazły drogi do bramki. Jedyny gol padł niemal kwadrans przed końcem meczu. Złe podanie Jakuba Lorka na połowie rywala napędziło gości. Wystarczyło podanie do Rafała Surmiaka i ten mimo nacisku obrońcy zdołał ulokować piłkę w siatce. W 84. minucie losy meczu mógł rozstrzygnąć Maciej Tonia, lecz jego próba wylądowała na słupku. Miejscowi próbowali doprowadzić do remisu, ale próby Krystiana Wrony i Lorka nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

Wólczanka - Podhale Nowy Targ 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Surmiak 74.

Wólczanka: Konefał – Gul (79 Baran), Pawłowski, Wrona, Łazarz – Wach, Peda ż, Soboń (79 Masny), Bała (76 Duczek) – Dusiło (55 Lorek), Durda (76 Matofij). Trener Marcin Wołowiec.

Podhale: Styrczula – Tkocz, Dynarek, Jeziorski – Bryja (55 Janso), Kobylarczyk ż, Serafin (69 Surmiak), Molis (55 Palacz), Tonia – Nawrot, Lepiarz. Trener Marcin Zubek.