(kos)
Dziś ciąga dalszy walki o I ligę. Łódzki Klub Sportowy zagra w Krakowie z tamtejszą Garbarnią. Łodzianie nie mogą już sobie pozwolić na straty punktowe jeśli chcą myśleć o bezpośrednim awansie do I ligi. Zapraszamy na relację na żywo z meczu Garbarnia - ŁKS. Początek o godzinie 17.

• Damian Guzik 90'+5 (ŁKS)
90'+5 Sędzia kończy spotkanie. ŁKS przegrywa i dalej nie może być pewny awansu do I ligi. Łodzianie muszą walczyć do końca.
90'+5 Żółty kartonik ogląda Damian Guzik, który w środkowej części boiska faulował bez jakiegokolwiek zagrożenia
90'+5 Juraszek zagrywa niecelnie w pole karne. Piłka w rękach bramkarza.
90'+4 Uderza Kocot na bramkę Garbarni. Futbolówka przelatuje blisko metr nad poprzeczką.
90'+3 Zagdańskiemu w ostatniej chwili obrońcy wybijają piłkę na rzut różny
90'+2 Tomasz Ogar (Garbarnia) opuszcza boisko
90'+1Żółta kartka dla Rafała Kujawy
90'+1 Zawodnik z Krakowa mocno strzela na bramkę. Na szczęście strzał zablokowany. ŁKSiacy faulują, a Rafał Kujawa odkopuje piłkę.
90' Arbiter przedłuża spotkanie o 5 minut
88' Na boisku leży jeden z zawodników Garbarni. Interweniują masażyści
87' Po rzucie rożnym piłka opuszcza boisko. Pudłują łodzianie po dośrodkowaniu Łuczaka z narożnika. Od autu bramkowego Garbarnia.
86' Rozwandowicz uderza z wolnego. Piłka trafia w mur i wysokim lobem opuszcza boisko.
85' Żólta kartka dla zawodnika Garbarni - Tomasza Ogara
85' Rzut rożny dla ŁKS. Dopada do piłki Rozwandowicz. Jest faulowany. Zawodnik Garbarni odkopuje piłkę po gwizdku sędziego
84' Faulowany Kocot.
83' Furtak zatrzymany w polu karnym ŁKS. Piłka wychodzi na rzut rożny
83' Zmiana w Garbarni. Grzegorz Gawler na boisku
80' Rafał Juraszek dostaje żółtą kartę za faul na bramkarzu.
79' Rzut wolny dla ŁKS. Piłka w rękach bramkarza Garbarni.
77'Sędzia odgwizduje kolejny faul dla Garbarni.
76' Kontra Garbarni i piękna interwencja Kołby po groźnym strzale.
74' Zmiana w Garbarni. Wchodzi Arkadiusz Garzeł.
72' Kolejny raz fauluje Masiuda. Sędzia wyjmuje żółty kartonik i Masiuda musi opuścić boisko
71' Marek Masiuda dostaje żółtą kartkę po faulu na Damianie Guziku.
69' Zmiana w ŁKS. Wchodzi Damian Guzik w miejsce Piotra Pyrdoła
68' Walka w środku pola. Kolejny aut dla Garbarni.
66' Łuczak próbuje strzelać. Mocno niecelnie
65'Dośrodkowanie w pole karne ŁKS. Kilka rykoszetów i piłka wychodzi na aut bramkowy
64' Kozioł broni po strzale Kocota
63'Zmiana w ŁKS. Rafał Kujawa wchodzi na pole gry. Zastępuje Bartosza Widejko
61'Łodzianie przegrywają pojedynek za pojedynkiem. Wolny dla Garbarni. Faulował Paweł Pyciak.
60' Przemysław Kocot centruje z wolnego, alebez trudu sytuację opanowują piłkarze Garbarni
58' Pyciak faulowany we własnym polu karnym i mamy rzut wolny dla ŁKS
57'Zmiana w ŁKS. W miejsce Radionowa wchodzi Łukasz Zagdański
55' Sędzia odgwizduje kolejny faul Radionowa. Sędzia Mateusz Bielawski odgwizduje praktycznei wszystko, co robi Radionow.
54' Piłkę przed własnym polem karnym gubi Kocot, na szczęście strzał krakowian niecelny
52'Gol dla Garbarni. Dośrodkowanie z lewej strony. Z bliska Tomasz Ogar strzela na 2:1
51' Kolejny raz fauluje Radionow
49' Ostro zaatakowany Przemysław Kocot. Bez kartki dla zawodnika Garbarni.
48' Garbarnia atakuje. Widejko sprytnie zastawia piłkę i wznawia Michał Kołba od bramki.
46' Rozpoczyna Garbarnia, która gra w przewadze
46' Zmiana w ŁKS: Paweł Pyciak za Kamila Rozmusa.

Tak padła bramka dla Garbarni z rzutu karnego.

@RKSGarbarnia - @LKS_Lodz 1⃣:1⃣
Ależ emocje w @krakow_pl! Na prowadzenie Garbarnię wyprowadził nasz kapitan, od 32. minuty rywale muszą sobie radzić w dziesiątkę, natomiast remisowy padł już w doliczonym czasie. #MierzymyWysokopic.twitter.com/wiG7HVeqLl

— RKS Garbarnia Kraków (@RKSGarbarnia) 13 maja 2018

Po 45 (w zasadzie po 47) minutach walki zawodnicy schodzą do szatni przy remisowym wyniku. Można odnieść wrażenie, że w pierwszej części spotkania sędzia pamiętał o kartonikach tylko dla zawodników z Łodzi. Od 32 minuty łodzianie grają w dziesiątkę. Zdołali jednak wyrównać i na pewno nie poddadzą się w drugiej części spotkania.

piłka opuszcza pole gry.
45'+2Sędzia kończy pierwszą część spotkania.
45'+1Wojciech Łuczak doprowadza do wyrównania po ładnym dośrodkowaniu Bartosza Widejki
45'+1 Łuczak dośrodkowuje w pole karne ale obrońcy wybijają piłkę na rożny
45'Sędzia dolicza 2 minuty
45' Widejko faulowany w środkowej części
44' Kolejny raz piłka wybita na aut przez łodzian.
44' Garbarnia krótko z rzutu wolnego. Po walce w środkowej części boiska, aut dla krakowian.
43'Maciej Wolski dostaje żółtą kartkę. Łodzianin ukarany za faul taktyczny
43' Bartosz Widejko dośrodkowuje w pole karne. Piłka jest za słabo uderzona i Garbarnia wychodzi z kontrą.
42' Kocot do Łuczaka. Ten faulowany w środkowej części boiska. Rzut wolny dla łodzian
39' Łodzianie głównie dbają o bezpieczeństwo swojej bramki
38'Żółta kartka dla Przemysława Kocota za podważanie decyzji sędziego
37' Udana interwencja w Kamila Rozmusa w obronie. Kamil obił piłką nogi przeciwnika przy linii końcowej i mamy aut bramkowy
35'Dobra piłka do Wolskiego na prawej stronie. Podawał do Łuczaka, ale ten nie zorientował się i Garbarnia wyprowadza akcję
34'Radionow wpada na jednego z zawodników Garbarni. Ten wymusza kolejny faul dla swojej drużyny.
32'Patry Bryła dostaje drugą żółtą kartkę.ŁKS w dziesiątkę. Patryk zaatakował wyprostowaną nogą bramkarza gospodarzy.
31'Kolejny rzut wolny dla Garbarni po faulu Pyrdoła.
30'Garbarnia prowadzi 1:0 Krzysztof Kalemba wykorzystuje jedenastkę strzelając w środek bramki
29'Karny dla Garbarni Kraków.
29'Wojciech Łuczak odważnie wchodzi między dwóch zawodników i uderza z ostrego kąta.
28'Kolejny aut dla Garbarni. Tym razem do piłki nie dobiegł Pyrdoł.
27'Widejko nie opanował piłki przy linii bocznej i kolejny aut dla Garbarni.
26'Wznawia bramkarz krakowian. Do piłki dopada Patryk Bryła jego strzał blokuje Masiuda. Toczącą się piłkę podnosi bramkarz.
25'Kocot uderza z dystansu i nie trafia nawet w bramkę.
24'Radionow fauluje Wrześniewskiego
23'Rozmus nerwowo przy linii bramkowej. Kolejny rzut rożny dla Garbarni. Piłka przeleciała na głowami wszystkich zawodników i wyszła na aut bramkowy.
22'Kolejny niecelny strzał zawodników z Krakowa.
21'Patryk Bryła dostaje żółtą kartkę za faul
19'Tomasz Ogar podchodzi do piłki. Strzela. Piłka przelatuje kilka metrów na poprzeczką bramki ŁKS-u
18'Kamil Rozmus dostaje żółtą kartkę
18' Rzut wolny dla Garbarni. Kamil Rozmus zaatakował jednego z przeciwników bezpardonowo.
16' Rzut wolny dla drużyny z Krakowa. Centra w pole karne, ale na szczęście za mocno bita
15' Marek Masiuda ostro wchodzi w nogi Radionowa
14' Łuczak z rogu. Radionov zamyka akcję na długim słupku. Nie sięgnął jednak piłki.
14' Dośrodkowuje Widejko. Juraszek uderza. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale wypiąstkował ją bramkarz Garbarni.
13' Bryła dostaje piłkę na prawej stronie. Centruje, ale trafia w nogi Krykuna i piłka wychodzi na róg.
12' Łuczak strzela mocno i płasko ale trafia w miejsce gdzie stał Aleksander Kozioł i ten nie ma żadnych problemów ze złapaniem piłki.
11' Sprzed własnej bramki rozpoczyna akcję kapitan ŁKS-u
10' Wciąż bez goli na stadionie w Krakowie
8' Pyrdoł strzela z dystansu. Piłka trafi jednak w jednego z obrońców
7' Kocot fauli Wojcieszyńskiego. Piłka dla ŁKS. Rozpoczniemy z autu
7' Wolski faulowany przez Pietrasa.
6' Próba strzału w wykonaniu Bryły. Ale bramkarz krakowian czujny w bramce
5' Przewaga Garbarni. Kolejny rzut rożny. Wykonuje Wojcieszyński
4' Dośrodkowanie w pole karne, ale zawodnicy z Łodzi wybijają piłkę. Ta wraca z powrotem w pole karne i po raz kolejny zawodnik ŁKS-u wybija piłkę. Aut dla Garbarni.
3' Rzut wolny dla Garbarni. Rozmus wybija piłkę na róg.
1' ŁKS na czarno; koszulki z białymi pasami. Garbarnia w białych koszulkach i czarnych spodenkach.

Godz. 17.00 Zaczynamy

Godz. 16:45 Znamy składy. Na ławce rezerwowych usiądą dzisiaj:

• ŁKS: Rezerwowi w ŁKS-ie: P. Kazmierczak - J. Kostyrka, Ł. Zagdański, P. Pyciak, M. Gamrot, D. Guzik, R. Kujawa.
  • Garbarnia: M. Cabaj - P. Serafin, G. Gawle, A. Garzeł, N. Piszczek, M. Ciesielski, P. Borovicanin.

Godz. 16:28 Trwa rozgrzewka obu drużyn. Za 32 minut początek spotkania, zapraszamy na relację LIVE.