Świt Skolwin rządzi w Szczecinie. Najkrótszy, ale kręty wyjazd

(sz)
Pogoń II Szczecin - Świt Szczecin Skolwin 0:1
Pogoń II Szczecin - Świt Szczecin Skolwin 0:1 Andrzej Szkocki
Świt Skolwin pokonał 1:0 Pogoń II Szczecin w trudnych dla siebie derbach miasta.

- To będzie najtrudniejszy mecz w lidze - powiedział Maciej Wyganowski, piłkarz Świtu przed najkrótszym wyjazdem sezonu i nie była to tylko kurtuazja. Skolwinianie musieli pokonać krętą drogę po zwycięstwo.

Co prawda Pogoń nie wystawiła najsilniejszych armat przeciwko liderowi, ale granatowo-bordowa młodzież postawiła opór. Świt miał problem ze zbudowaniem akcji bramkowej, a najbliżej gola była dzięki strzałom z rzutów wolnych. Obecni na desancie Adam Nagórski oraz Kamil Walków nie rozmontowali obrony rywala.

W 40. minucie gospodarze mogli wymierzyć skolwinianom karę. Po kontrataku Aron Stasiak znalazł się sam blisko bramki i gości ratował Przemysław Matłoka. To była najlepsza akcja pierwszej połowy.

Napięcie w obozie Świtu rosło. Skolwinianie odetchnęli dopiero w 63. minucie po strzale Kacpra Wojdaka z rzutu karnego. Jedenastkę sprokurował w kuriozalnych okolicznościach Grobelny.

Przypomniał się mecz sprzed dwóch lat. Vineta miała problem ze złamaniem rezerwistów, mimo to zwyciężyła w Szczecinie dzięki bramce z rzutu karnego. Wolinianie wygrali wtedy ligę i oby tak samo wyglądała historia najnowsza Świtu.

- Czuję bardziej "uff" niż "hurra". Cierpieliśmy na boisku, mieliśmy mały kryzys fizyczny i dlatego zdecydowaliśmy się na grę z kontrataku po przerwie. Dzięki doświadczeniu i jednej bramce wykonaliśmy swoje zadanie - powiedział Paweł Ozga, trener Świtu.

Pogoń II Szczecin - Świt Skolwin 0:1 (0:0)
Bramka:
Wojdak (63-karny)
Pogoń: Grobelny - Paczuk, Kuzko, Adamczuk, Paprzycki, Pawłowski, Wawrzynowicz, Bochnak (70 Pavlas), Zieliński, Maćkowski, Stasiak
Świt: Matłoka - Odlanicki-Poczobut, Nagel, Bil, Wojdak, Ortel (90 Misiak), G. Szczepanik, Wyganowski, O. Szczepanik (86 Kosacki), Walków (77 Ładziak), Nagórski (81 Krawiec)

Pozostałe wyniki 28. kolejki: Unia Solec Kujawski - Bałtyk Gdynia 0:2, KP Starogard Gdański - Polonia Środa Wielkopolska 1:2, Wierzyca Pelplin - Jarota Jarocin 1:1, Wda Świecie - Lech II Poznań 1:5, Górnik Konin - GKS Przodkowo 0:0, Kotwica Kołobrzeg - Sokół Kleczew 0:1, Centra Ostrów Wielkopolski - KKS 1925 Kalisz 1:1, Energetyk Gryfino - Elana Toruń 0:3 (wo.)

Materiał oryginalny: Świt Skolwin rządzi w Szczecinie. Najkrótszy, ale kręty wyjazd - Głos Szczeciński